Volkswagen Golf 1.6 C (1984)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Golf 1.6 C |
---|---|
Versnellingen | 3, Automaat |
Bouwjaar | 1984 |
Jaar van aanschaf | 2000 |
KM-stand bij aanschaf | 39.400 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze Golf had bij aanschaf een belachelijk lage kilometerstand, gekocht van de 88-jarige eerste eigenares. Ongelofelijk dat een oud vrouwtje in zo"n auto heeft kunnen rijden, want het ding stuurt best zwaar. Er heeft nooit een radio in gezeten, laat staan een pakket aan ’Sjonnie en Anita’ accessoires die de meeste Golfjes vandaag de dag ontsieren.
Zo mogelijk nog ongelofelijker is de staat van de auto na inmiddels 20 jaar. Aan de kilometerstanden in het onderhoudsboekje te zien kreeg de auto bij iedere volle tank een onderhoudsbeurt, zo weinig werd er mee gereden. Door pure ouderdom waren de banden uitgedroogd, maar nog steeds niet versleten. Deze zijn voor de zekerheid toch maar vervangen, evenals de distributieriem.
De auto rijdt niet bijzonder sportief en door de ouderwetse drietraps automaat ook niet bijzonder zuinig (1 op 11), maar is wel een betrouwbaar vervoermiddel gebleken. De 1600cc motor trekt goed, mits deze op temperatuur is. Het is wel een Golf in de C (van Crisis) uitvoering, zelfs een vakje om de wegenkaarten in de deur op te bergen ontbreekt. De interval op de ruitenwisser heb ik er zelf op gezet. Maar wat er niet op zit, kan ook niet stuk.
Inmiddels heb ik de auto verkocht aan een kennis die "m alleen gebruikt voor de ritten die niet op de motor gedaan kunnen worden. Wanneer hij er niet mee rijdt, staat de auto binnen. Op naar de 25 jaar!
PROBLEMEN
Het expansievat van het koelsysteem begon te lekken, door pure ouderdom waarschijnlijk. En de automatische choke doet vervelend de eerste paar minuten na een koude start. Bij de voorlaatste APK is de remdrukbegrenzer vervangen. En het dievengilde vond de voorruit bijzonder interessant...
Oh ja, ik maakte de fout bij de VAG dealer langs te gaan voor dat expansievat en om de automaat te laten controleren. Dat is werkelijk weggegooid geld, je wordt uiterst arrogant behandeld en krijgt een gepeperde rekening voor werkzaamheden die ze niet hebben uitgevoerd c.q. werkzaamheden waar ik expliciet niet om gevraagd heb.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren