Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Bi-Tone Plus (2022) #2
autoreview

Signalement
Uitvoering | RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Bi-Tone Plus |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2022 |
Jaar van aanschaf | 2022 |
KM-stand bij aanschaf | 20 km |
KM-stand laatst | 34.776 km |
Rav4 super auto
- 21.244 km
Ik rijd al sinds 2009 verschillende Toyota Hybride modellen. Ik kan niet genoeg krijgen van die zeer vooruitstrevende en tevens eenvoudig en betrouwbare hybride techniek die Toyota toepast. Geen schakelende tandwielen, geen koppelingsplaten. De zogenaamde E-CVT is eigenlijk alleen maar software.
Vorig jaar de gewone RAV4 AWD hybride ingeruild voor de Plugin Versie.
Deze 306 PK sterke RAV4 rijdt echt geweldig, is stil en zeer comfortabel. Helt voor een SUV weinig over in snelle genomen bochten en voelt zeer stabiel aan. In 6 sec zit je op 100 km/h. Met een leeg gewicht van 2 Ton is de wagen bijzonder snel en zeer zuinig en ook zonder elektrisch te laden is 1 op 18 haalbaar op benzine. De elektrische actieradius van 75km is zeer bruikbaar voor mijn woon-werk verkeer. Bij rustig toeren tijdens vakanties haalde in soms 100km elektrisch.
Met mijn plugin laadgedrag is mijn gemiddeld benzine verbruik beter dan 1 op 28
Verbruik in de Zwitserse bergen
- 34.776 km
Auto reed in de Zwitserse bergen bijzonder plezierig. Je hoeft niet op het warmlopen van je remmen te letten bij het afdalen, want dat probleem kent deze auto niet.
Dus ik remde continu en gelijdelijk gedurende de gehele afdaling, zodat je niet extra hard voor de bochten moet afremmen, waarmee je de fysieke remmen alsnog zou activeren. Dat rijdt ook een stuk comfortabeler.
Alles gaat netjes terug in de accu. Per 500m afdaling stijgt volgens de boordcomputer de elektrische acceradius met c.a. 13 km.
Dat getal is natuurlijk gebasseerd op vlakkeweg kilometers.
Dus na het afdalen van een Furka pass heb je er weer 40 km elektrische acceradius op de vlakkeweg bij. Bij het stijgen reed ik in hybride mode. De Rav4 kan dan redelijk met de porsches meekomen.
Elektrisch laden was beperkt tot een halve accu lading
7kWh, want ik had maar 1 uur gratis op een betaalde parkeerplaats in Oberdorf.
Op sommige dagen was de accu bij terugkomst nog te vol om te laden en sloeg ik het over.
De Zwitsere vakantie heb ik bijna 4000km gereden met een gemiddeld verbruik van 4.52L/100km
Ik ben nagegaan hoeveel Elektrische Laden hierbij heeft plaatsgevonden,
dat komt neer op 1,3 kWh/100km
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.