Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2WD Executive (2017)
autoreview
Signalement
Uitvoering | RAV4 2.5 Hybrid 2WD Executive |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2017 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand bij aanschaf | 124.000 km |
KM-stand laatst | 138.700 km |
stoere bak
- 124.600 km
Na 43 jaar in 13 Toyota's nu dan in de 3e Rav beland. Gekocht in april 2024 met 124600 ruim op de teller. Betreft een importmodel bj 2017 dat in 2019 met 33000 km op de teller naar Nederland kwam. Historie en onderhoud keurig bijgehouden zij het deels in het Italiaans. Niet de eerste import Toyota, ook voorheen een 4Runner uit de WDR en een 4Runner uit de USA en een Rav uit de USA gehad, allen zonder veel problemen. Lichte parkeerschade op de voorkant wat prima is verholpen door de verkoper, overigens geen Toyota dealer. Luxe uitvoering die niet alleen luxe oogt maar zeker ook rijdt. Alcantra bekleding en heel veel snufjes, alleen geen treeplanken, die haalden we van een soortgenoot voor weinig maar wel de originele. Wat opvalt is de relatief kleine tank van ca 45 liter waarmee je ongeveer 700km moet kunnen halen, alles afhankelijk van je rechtervoet uiteraard. De zit is super en goed instelbaar met elektrische bedieningen, wel even wennen. Stoelverwarming is voor mijn partner ideaal, geen klachten. Het Touch Go-2 systeem is een zwakke plek in deze middenklasse. Scherm reageert slecht, instellen gaat allemaal moeizaam en niet altijd even accuraat. De navigatie unit is wat verouderd en kan worden geupdate ware het niet dat het zelf updaten een fikse klus blijkt te zijn. Het Vin nummer en het kenteken komen niet overeen bij de aanmelding bij Toyota. Er verschijnt steeds een ander kenteken. Ook na handmatige aanpassing lukt het maar niet. Daardoor is een update ook niet te verkrijgen, schande voor een merk als Toyota. Een ander minpunt zijn de achterlichten. Die vertonen flinke condensvorming in de lamphouder. Ook hier middenklasser van 7 jaar dit hoort absoluut niet. Om dit te verhelpen ben je ruim 500 euro verder als je ze online aanschaft. Let wel, de chinese uitvoering heeft een andere aansluiting! Bij de Urban Cruiser kon je simpel de pakkingen onder de lamphouder vervangen na 10 jaar. Decadent is de elektrische achterklep die wat traag beweegt. Bij heel warm weer horen we af en toe vreemde geluiden bij het openen of sluiten. De Rav rijdt super rustig, stuurt scherp en reageert goed op onverwachte moves. De adaptive Cruise Control moesten we ook even aan wennen maar als je hem goed instelt rijdt dat goed en doet keurig zijn werk. Tot slot de afneembare trekhaak, kort gezegd die is niet meer afneembaar. Conclusie, leuke auto die lekker rijdt maar waar je wel wat zaken moet aanpassen die eigenlijk niet horen in deze klasse.
Eerste half jaar
- 132.000 km
De Rav rijdt super zoals gezegd, de tankinhoud en de meteropgave is wat verwarrend. Het verbruik tot nu toe is gemiddeld 1 op 16 en dan houden we ons redelijk aan de max. snelheid. Ondertussen is de kaart van het Navi systeem van een update voorzien wat uiteindelijk vrij simpel bleek te gaan middels een usb stick. Dit alles was gratis, wel handig als je niet door de weilanden rijdt. Over de condensvorming in de achterlichten nog even dit, de koplampen hebben hier totaal geen last van dus de redenatie dat iedere lamp dat zou hebben is onjuist. Het is nog even een puzzel waardoor dit komt en dat zoeken we uit. Tot slot hebben we nu het juiste kenteken bij de Rav in het Toyota systeem met dank aan de support afdeling.
Na een jaar.
- 138.700 km
Na een jaar kunnen we wat zaken helder maken. Voor zo'n forse auto heeft deze Rav betrekkelijk weinig opbergvakken. In de kleinere Urban Cruiser was dat beter ingedeeld. Een ander vreemd verschijnsel is een motorsysteem waarschuwing die zich voordoet als je tank leeg is, maar nog ca 9 liter in zich heeft. Na 3 ritten verdwijnt dan de melding weer. Ik vond dit terug in de NL handleiding. Ook in de Pro-ace bus die we hadden zat een dergelijke storing als we de autobrug van de veerdienst af reden. Het model is niet zoals veronderstelt een Dynamic maar een Style uitvoering. Het verbruik in de winter neigt toch meer naar 1:14 en het hybrid systeem is duidelijk gevoelig voor kou. De navigatie is niet volledig geupdated maar alleen het systeem en dus niet veranderd. Een kaartupdate kost nogal wat en werd ons door de dealer afgeraden. Verder prima auto die fijn rijdt en dus zijn we er nog steeds tevreden mee.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Toyota RAV4
Had je deze auto's al gezien?

Toyota RAV4 2.5 VVT-i Hybrid 197pk 2WD Aut Energy Plus
- 2019
- 86.105 km

Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD Bi-Tone 360˚CAM LEDER STOEL/STUURVERW PARKSENS VOOR/ACHTER BSM KEYLESS 18"LM-VELGEN ANDROID/APPLE DRAADLOOS OPLADEN
- 2019
- 99.705 km

Toyota RAV4 2.5 Hybrid Executive | Origineel NL | Eerste Eigenaar | Lederen Bekleding | JBL Audio | Elektrisch verstelbare Bestuurdersstoel | 360 Camera |
- 2019
- 16.288 km