Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i Executive (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | RAV4 2.0 16v VVT-i Executive |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 130.000 km |
KM-stand laatst | 155.000 km |
Fijne allemansvriend
- 155.000 km
Mijn echtgenote wilde langzaam maar zeker een andere auto dan de suzuki waarmee ze (probleemloos) al 180.000 km had gereden.
De criteria waren : automaat, zwart, hogere instap en "stoer" en uiteraard een bepaald budget.
De Jeep Renegade stond bovenaan haar lijstje, maar goede exemplaren waren boven het budget.
Alternatieven waren o.a. de Suzuki Grand Vitara en de Toyota RAV4 en haar keuze om verder te zoeken viel op de RAV4, mede naar aanleiding van een gebruikersreview hier van iemand met ruim 400.000 km op te teller.
Hoewel de RAV4 geen zeldzame auto is, is een benzine-automaat wat moeilijker te vinden in NL.
De zoekopdracht werd dus ook in Duitsland uitgevoerd en daar vonden we een exemplaar uit 2008, 130.000 km gelopen, van 2e eigenaar, zwart en dealeronderhouden, 4x4 en 2.0 vvti motor en als executive.
De 1e eigenaar had de eerste 8 jaar nog geen 4.000 km per jaar met de RAV4 gereden, 2e eigenaar had een normaler jaarkilometrage.
De invoer was eenvoudig en kentekenplaten waren na RDW-keuring snel binnen.
Enkele dagen later hebben we de RAV4 volgepakt en vertrokken we naar Oostenrijk.
De 1e ervaringen na 3.000 km, bepakt en met 5 personen en intensief gebruik in de bergen (ook Hochalpenstrasse) :
- Gemiddeld verbruik: 9,3 liter/100 km
- kleine tank dus beperkt bereik
- motor voldoet, bergop heeft ie het moeilijk. Je moet hem op toeren hebben om door te kunnen trekken.
- automaat vind ik persoonlijk niet optimaal schakelen.
- de zwarte lak lijkt kwetsbaar voor krasjes.
- technisch probleemloos
Kortom: in de 1e twee weken is het een heel fijne auto gebleken. In mijn ogen een echte allemansvriend.
Update 26.02.2025
2 keer naar Oostenrijk, volgeladen. Geen probleem. Duitse autobaan 140-150 is een goede snelheid voor deze auto. Wel rumoerig dan, dus sneller is niet fijn.
Ook de Hochalpenstrasse gereden, en daar merk je wel dat je een wat zwaardere auto hebt met beperkt vermogen en automaat. De schakelmomenten van de automaat waren vervelend.
Bij het afdalen remde ik zo veel als mogelijk op de motor, maar toch moest de gewone rem veel doen; stinkende remmen waren het gevolg.
De laadruimte is ook prettig, anders dan mijn eigen auto. Een fiets, een plankenvloer, een partij bakstenen, zakken vol afval... Het past gewoon.
Sinds aankoop gewoon onderhoud gehad.
Helaas 1 keer een extra reparatie gehad tgv een kapotte waterpomp.
De kosten waren ca 700,-.
Zuinig is de Toyota niet met circa 1 op 10,5. Hij is wel betrouwbaar.
Voor mijn vrouw is dit een blijvertje.
Verdere reviews volgen
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren