Toyota Prius THSD Tech (2007) #2

autoreview

Toyota Prius THSD Tech (2007)

Signalement

UitvoeringPrius THSD Tech
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2016
KM-stand bij aanschaf71.000 km
KM-stand laatst74.500 km
Lezerswaardering: 87%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

10 jaar oud, maar nog steeds futuritisch

  • 74.500 km

Ik geef het meteen toe: ik zat er niet om te springen om in een Prius te gaan rijden. Waar ik de Multipla nog net een tandje lelijker vind, scoort de Prius 2 vrij hoog in de top-10 lelijke auto's. En na best wat leuke auto's te hebben gereden (MR2 uit 2003, RAV4 van 2008) had ik ineens 'iets uit te leggen' bij autominnende vrienden.

De reden dat ik het toch deed? Simpel: een proefrit. Want hoewel ik m'n MR2 eindeloos hard over bergweggetjes in de Ardennen stuurde en m'n RAV4 me dwars door de bagger overal bracht waar ik wilde komen, doet de Prius precies wat ik nu van m'n auto verlang: me zo comfortabel mogelijk van A naar B brengen voor zo weinig mogelijk geld en dat op een milieuvriendelijke manier.

Teruggekomen van een zes maanden lange reis door de mooiste en meest onherbergzame streken van Zweden en Noorwegen met een Canadese kano, had ik de vierwielaandrijving van de RAV4 niet meer nodig. En ook niet de 1400 liter bagaruimte (met banken neer). Wél wilde ik een heel stille en lekker rijdende auto voor ritten door de randstad en daarbuiten. Een lage CO2 uitstoot (en fijnstof plus stikstofdioxide) was ook een must. Waar we tien jaar geleden Al Gore nog konden uitlachen, hebben we komende zomer er ineens een oceaan bij: de Noordpool is voor het eerst ijsvrij in de zomer. Als freelance (wetenschaps)journalist heb ik me moeten verdiepen in klimaatverandering en hoewel er nog altijd mensen zijn die er niet in geloven, kun je er echt niet meer omheen. Mijn twijfel rondom de hybride (nikkelmijnen in Ontario) weerhield me van de Prius, maar verder research leerde me dat het verhaal van Clarckson over de footprint van een Discovery vs de Prius vooral hardnekkig en uitermate slecht onderbouwd is.

Waarom dan geen Auris? Vroegen vrienden, toen ik vertelde over een proefrit in de Prius. Ook dat is vrij eenvoudig: een Auris is kleiner, minder stil, duurder en onzuiniger dan een Prius 2, want rond de 8K koop je een keurige Prius 2 Tech met een lage kilometerstand, jonger dan 10 jaar. Door z'n vormgeving is de Prius weliswaar zwaarder en groter, maar heeft hij ook een lagere luchtweerstand dan de Auris met een lager gebruik tot gevolg.

En die CVT dan? Dat valt ontzettend mee als je controle hebt over de spieren die je rechtervoet aansturen. Je zult het niet geloven, maar er zijn meer dan twee standen voor het gaspedaal. Zelden, echt zelden, moet ik bij het invoegen op de snelweg even plankgas geven. Zodra je het gas weer loslaat, zoef je verder in een oase van rust. Ik rijd regelmatig in een recente Volvo S80 en hoewel die uiteraard nog iets stiller is, valt dat verschil nauwelijks op. De Prius 2 heeft na de 2006 facelift een opmerkelijke rust in het interieur gekregen. Latere versies zijn nog stiller, maar ook duurder.

Het is niet alleen maar feest. Op bochtige bergweggetjes hoef je niet voor de lol te gaan rijden. De besturing van de Prius is wollig op z'n best. De bediening laat ook het een en ander te wensen over. Het lijkt leuk, alles op een touch screen bedienen, maar echte knoppen zijn toch wel erg handig. Maar goed, ook dat went.

Wat me blijft fascineren is het hybride concept. Als je bereid bent om je rijstijl te veranderen, zijn er echt spectaculaire resultaten te halen met deze auto. Na een maand of zes rijden in de winter zit ik nu op 5,1 liter per 100 km. Met de hogere temperaturen daalt het verbruik verder.

De grootste veranderingen wat betreft rijstijl:
1) Niet harder dan 100-110 op de snelweg. In tijd scheelt het echt nauwelijks, maar in verbruik wel.
2) Meer anticiperen binnen de bebouwde kom. Je kunt vol op het gas naar een verkeerslicht rijden en hard remmen, of al eerder je gas loslaten en je accu regenererend opladen.
3) Bandenspanning een tikje hoger.
4) Korte ritten zoveel mogelijk combineren. De Prius is echt heel zuinig, maar niet als hij koud is.

Ik had het niet gedacht, maar ik zou nu al niet meer terug willen naar een van m'n vorige auto's.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota Prius

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (27)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.