Toyota Prius+ (2012) #4
autoreview

Signalement
| Versnellingen | 2, Automaat |
|---|---|
| Bouwjaar | 2012 |
| Jaar van aanschaf | 2017 |
| KM-stand bij aanschaf | 180.000 km |
| KM-stand laatst | 128.000 km |
Trouwe metgezel
- 128.000 km
Hoera, in blijde verwachting van de vierde telg. Een bewuste keuze natuurlijk en we zijn ontzettend blij met de uitbreiding van ons gezin. Te meer omdat papa, ik dus, een andere auto moet uitzoeken. Ik zeg ‘moet’, omdat 4 kids nu eenmaal niet in een Toyota Avensis Wagon passen.
Dus de zoektocht naar een 7 zits occasion kon van start gaan. Diverse modellen overwogen, zoals Espace (te onzuinig en te onbetrouwbaar) of een 7 zits suv zoals Captiva (ook onzuinig en relatief klein). Gelukkig kwamen op dat moment net veel Toyota Prius plus uit de lease. Persoonlijk vind ik dit zeker niet de mooiste auto, maar de uitrusting was voldoende: 7 losse stoelen, nav en bluetooth, hud, hoogte verstelbare stoel, climate control, sunroof, etc. En de ruimte verrassend goed.
Maar boven alles is de Prius plus lekker zuinig en niet te zwaar. Met 1407 kg een keurig gewicht voor een 7zitter, en het verbruik op de snelweg zakt gerust naar 4,6 l/100km. Ok, deze grijze muis heeft behoorlijk wat ervaring maar kwam met dakdragers, dakkoffer en fietsendrager. Toch niet gek.
Ondertussen zijn we 9 jaar verder, de Prius plus is nog steeds paraat. Rijdt soepel (die elektro ondersteuning bij het accelereren blijft fijn) en met 4 kids, een hondje en wat bagage op het dak hebben we menig uitje met succes voltooid.
De praktische bruikbaarheid is het sterke punt van deze auto. Een fiets achterin is zo gepiept. 6 kids mee voor school, in een handomdraai zijn de stoeltjes uitgeklapt en verschoven. Zelfs de dakkoffer is relatief eenvoudig te monteren met de speciale dakdragers.
Wel zie je dat de harde plastics in het interieur stevig zijn, maar ook vol met oppervlakkige krassen door het intensieve gebruik. Dat was al toen we de auto kochten. Tja, het is nou eenmaal een gezinswagen.
Comfort
Wat mij opviel bij de eerste proefrit was 1. de souplesse van de auto en 2. de fijne stoelen. In de tussentijd heb ik best wat andere wagens proefgereden, meestal zonder hybride ondersteuning/vaak kleine turbomotoren. Maar wat bij turbo motoren zonder hybride zo bij opviel is dat bij het optrekken er weinig puf in zit, tenzij je flink wat toeren maakt. Dat is het grote voordeel van de Prius, altijd die hybride ondersteuning en vaak zelfs elektrisch wegrijden. In het begin vonden vrienden dat best bijzonder, want we kwamen geruisloos aan en reden geruisloos weg. En dat blijft. Net als de stoelen, met name voorin. Die blijven ongekend comfortabel. We hebben geen lederen zetels, maar eerlijk gezegd vind ik stoffen bekleding toch altijd net wat vriendelijker en zachter aanvoelen. Ook na 14 jaar zijn de stoelen echt nog fijn. Verwacht geen sportiviteit of enige zijdelingse steun. Maar zelfs ten opzichte van nieuwe auto's (bijv Jeacoo 5) is het zitcomfort een verademing.
Prestaties
Ik schreef het al eerder: het geruisloos wegrijden en de altijd aanwezig elektro ondersteuning onderin maken de auto net wat rapper dan je van zo een grote auto verwacht. Trap het gaspedaal naar beneden en je snelt rap vooruit, vaak sneller dan de auto's naast je bij het stoplicht. Uiteraard ook altijd met dat kenmerkende geloei. Dat went, en zorgt er ook voor dat ik minder fel ga rijden. Lekker in de ECO mode en cruisen, daar is de Prius plus uitstekend voor. En wil ik wat meer vermogen, dan schakel ik de POWER mode in. Geeft iets meer punch. Het verbruik is na al deze jaren (de accu zal ondertussen zijn beste tijd hebben gehad vermoed ik) nog steeds keurig. Gemiddeld 1 op 17 is echt netjes voor zo'n grote wagen. En bij rustig rijden op de cruise control net onder de 100 is 1 op 22 haalbaar.
Betrouwbaarheid
Door de jaren heen is de Prius betrouwbaar gebleken, los van het normale onderhoud.Ondertussen zijn de remschijven en remblokken natuurlijk vervangen, de banden uiteraard en de ruitenwisser. De parkeersensoren deden het een aantal jaar geleden opeens niet meer, de controller bleek provisorisch gemonteerd te zijn. Die konden we bij de dealer vervangen door een gebruikt exemplaar. Ook de airco condenser is een keer lek geraakt en moest vervangen worden. De meest pijnlijke en dure reparatie was de koppakking die bleek, medio 2024. Dik 3000 euro om een koppakking te laten vervangen is een afweging, maar we konden zo snel geen passende vervanging vinden en de auto kon wat dat betreft nog jaren mee. Zoals de dealer zegt: de Prius plus is een erg saaie auto, er zijn (gelukkig) weinig problemen mee. De teller staat nu op ruim 280.000km en de fut lijkt er nog niet uit.
Kosten
De aanschaf was een schappelijke 15000 euro, het onderhoud doen we altijd bij de dealer (meestal tussen de 290 en 420 euro) en ik tank graag bij een goedkope pomp. Dat maakt de Prius plus best een betaalbare zevenzitter. In 2012 was dit een luxe uitvoering, maar dat is ondertussen wat achterhaald door zijn trage multimedia, ontbreken van stoelverwarming en geen usb-aansluitingen achterin.
Toekomst
Ondertussen hebben we een kleine caravan aangeschaft en zal op den duur de Prius het veld moeten ruimen voor een ruime (liefst elektrische) 5-zitter. Want de Prius plus mag namelijk 0kg trekken, dat is echt een beperking. Een elektische 7-zitter zit er niet in, dat is simpelweg te kostbaar en te zwaar.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Test BMW M2 CS: de ruigste M is wilder dan een M4 CS

Hoe Renault steeds minder Frans en steeds meer een wereldmerk wordt

Met vierwielsturing en luchtvering is Audi A6 e-hybrid fijne PHEV, Mercedes E300e beter zonder




Lezersreacties (0)
Reageren