Toyota Prius 1.8 Plug-in Hybrid Executive Business (2012)

autoreview

Signalement

UitvoeringPrius 1.8 Plug-in Hybrid Executive Business
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf2 km
KM-stand laatst40.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Voordelen ten opzichte van de Opel Ampera

  • 40.000 km

Vorig jaar een Toyota Prius gekocht en nu een Ampera: dubbel duurzaam en electrisch.

In deze review alleen de voordelen ten opzichte van de Ampera
(bij de Ampera vindt u ook mijn review met de voordelen t.o.v. de Prius):
- al 10 jaar ervaring met hybride auto's: dat merk je aan alles in de techniek
- motor laadt een beetje op, maar drijft ook de auto aan: je hoort de motor werken (en niet opladen)
- moderne vorm van automatische versnelling: klein pookje dat terugveert, je hoeft de auto dus niet zelf in P te zetten, zo slim is ie wel
- veel meer binnenruimte dan in de Ampera
- een achterbank (wel zo handig voor 3 kinderen)
- op de motor (dus benzine) haal je met de Prius zeker wel 1 op 18. Met de Ampera niet meer dan 1 op 13
- laadcontact van de Prius aan de rechter-achterzijde is veel praktischer dan (Ampera) aan linkervoorzijde (ivm laadpalen)
- een fatsoenlijke Prius hoedenplank (rolsysteem) ipv een haarnetje boven je bagage
- de bediening van de vele functies van de Prius is erg intuitief. Opel is zo ingewikkeld dat je zonder handleiding niet eens een radiozender kunt programmeren.
- De Prius heeft (in de luxe versie) adaptive cruisecontrol: daarmee houd je een vaste afstand tot je voorganger. Heel relaxed op de snelweg.
- de techniek dat de benzine motor en de electromotor elkaar aanvullen is veel complexer maar waanzinnig mooi bij de Prius: je voelt niet wanneer de benzinemotor er bij komt.
- de navigatie van de Toyota heeft te oude kaarten en is traag, maar maakt geen rare omwegen zoals bij de Ampera. Ook de geschatte aankomsttijd is beter in te stellen.
- de kunst om stroom op te laden door te remmen is bij de Prius veel beter ontwikkeld, dat werkt maar amper bij de Ampera.
- blue tooth voor de telefoon is echt feilloos bij de Prius (de Ampera raakt me regelmatig kwijt en dan moet je het opnieuw instellen)
- de Ampera heeft hele mooie schermen, maar de PRius heeft 'head up display': de snelheid en richtingaanwijzingen van de navigatie op je voorruit geprojecteerd. Toch wel fijn.
- de Prius biedt bijv. ook automatische ruitenwissers, vind ik erg relaxed
- zicht naar buiten is in de Prius beter; naar achteren door de binnenspiegel bij beide maar matig.

Samengevat: De PRius is ruimer van binnen, op de afstanden (boven 100 km) echt zuiniger en veel eenvoudiger te bedienen.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.