Toyota Corolla 1.8 Hybrid First Edition (2019)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Corolla 1.8 Hybrid First Edition |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2019 |
KM-stand bij aanschaf | 10 km |
KM-stand laatst | 500 km |
De vorige was goed, deze is nog beter!
- 500 km
Vier dagen voor Kerstmis 2018 kreeg ik de sleutels van deze lichtblauwe Toyota Corolla Hybrid 1.8. Dit model is in Nederland nog niet leverbaar, maar ik woon in Nieuw Zeeland en daar is de nieuwe Corolla sinds November op de markt. Hiervoor had ik ook een Corolla (Auris in Europa) Hybrid 1.8 en was daar zo tevreden over dat de overstap naar het nieuwe model logisch was.
De auto is voorzien van een 1.8 motor met de bekende Toyota hybrid synergy drive; ik had de overstap naar de nieuwe krachtiger 2.0 hybrid overwogen maar die wordt in Nieuw Zeeland niet geleverd. Overigens kom ik met deze niets tekort: ten opzichte van het vorige model is met name de motor-versnellingsbak afstelling stukken verbeterd. Waar het oude model wat zompig kon overkomen reageert deze veel directer op het gaspedaal. Daar komt bij dat de auto langer in EV stand blijft doorrijden voordat de benzinemotor bijspringt. Een grote verbetering!
Kwalitatief staat de Corolla weer op een heel hoog niveau. De afwerking van de wagen is perfect, er zijn mooie materialen gebruikt en alles voelt zeer solide aan. Bovendien is de wagen erg stil. Onze auto is voorzien van duel zone climate control, navigatie, radar cruise control, electrisch verwarmbare en inklapbare spiegels en een hele riedel aan veiligheidsvoorzieningen, tot en met verkeersbordherkenning aan toe. Deze is gemaakt in Japan, hopelijk zijn de Europese Corolla’s net zo goed afgewerkt.
Uitvoeringen aan onze kant van de aardbol hebben andere namen dan in Nederland, en ik weet nog niet welke Nederlandse uitvoering het dichtst aan staat tegen de mijne – ik heb in de titel van mijn review ‘Hybrid First Edition’ maar aangeklikt.
De auto heeft eigenlijk maar één nadeel: de kleine bagageruimte. Deze uitvoering kan 208 liter verstouwen (tegenover ruim 300 liter in onze vorige auto) en voor een middenklasser is dat karig. De oorzaak hiervan is de plaatsing van het reservewiel (thuisbrenger) en de wens van Toyota om een vlakke bagagebodem te creëren. Dat laatste is gelukt, maar wel ten koste van veel nuttige ruimte. Er is een uitvoering die in plaats van het reservewiel een reparatiekit heeft met een grotere bagageruimte als resultaat, maar die uitvoering is hier nog niet leverbaar.
Wij hebben nog te weinig met de auto gereden om iets zinnigs te kunnen zeggen over verbuik, maar na ruim 500km lijkt her erop dat een actieradius van 900km makkelijk haaalbaar is (gebaseerd op een volle tank benzine).
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Toyota Corolla
Had je deze auto's al gezien?
![Toyota Corolla Touring Sports 2.0 Hybrid 184pk Trek [ Navi Camera Stoelverwarming Clima ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/57768105/0-99f3fc5782206d6db75624ca1d6174f3.jpg)
Toyota Corolla Touring Sports 2.0 Hybrid 184pk Trek [ Navi Camera Stoelverwarming Clima ]
- 2020
- 120.837 km

Toyota Corolla Touring Sports 2.0 Hybrid 184PK Executive Trekhaak NL Auto Dealer Onderhouden Headup PDC Dodehoek Detectie
- 2020
- 112.432 km

Toyota Corolla Touring Sports 1.8 Hybrid Dynamic Navi LED Camera ACC
- 2021
- 74.391 km