Toyota C-HR 1.8 Hybrid Bi-Tone (2018) #3
autoreview

Signalement
| Uitvoering | C-HR 1.8 Hybrid Bi-Tone |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2018 |
| Jaar van aanschaf | 2022 |
| KM-stand bij aanschaf | 41.872 km |
| KM-stand laatst | 49.605 km |
Eerste kennismaking
- 41.872 km
Een kleine twee weken geleden heb ik de Toyota C-HR opgehaald. Hiervoor hadden we een Mitsubishi Outlander PHEV, met gemengde gevoelens afscheid van genomen want wat een heerlijke auto was dat ook. Omdat ik op 1 dag soms heel veel korte stukken reed was het kolossale vrachtschip van 1800kg veel te zwaar en slurpte deze naast de benzine ook daardoor me portemonnee leeg. 1 op 10 was soms maar net haalbaar.
Zodoende op zoek gegaan naar een redelijke grote auto met een zeer zuinig verbruik. De keus viel uiteindelijk op een Toyota C-HR, eigen wilde ik een RAV4 maar viel veel te ver buiten het te besteden budget. De C-HR wat een vet autotje, sportieve looks en de proefrit was bijzonder te noemen. Je zit in een SUV en dan ook nog is een zeer sportief gevoel met sturen, de Outlander was een beetje emotieloos maar het rijden in de C-HR gaf weer het gevoel echt aan het autorijden te zijn. De knoop doorgehakt en bij een zeer fijne verkoper van Louwman het juiste type, kleur en uitvoering weten te bemachtigen.
Pluspunten voor nu
Na twee weken reden met helaas nog niet zo heel veel kilometers is het rijcomfort goed. Er is veel power indien nodig en je hebt nooit het idee dat je niet lekker wegkomt. Tel daarbij op dat het gemiddelde verbruik (met redelijke sportieve rijstijl) wel rond de 1 op 22 uitkomt het een stuk goedkoper rijden is. Ik heb zelf gekozen voor een import auto en hierdoor geen navigatie in het radiosysteem, hierdoor lijkt het entertainment systeem een stuk sneller te werken dan degene met. De auto zelf is een heel stuk kleiner maar desondanks is er veel beenruimte voor het gehele gezin.
Minpunten
Het is erg wennen dat de c-stijlen heel breed zijn. Je hebt hierdoor bij rotondes of kruisingen aan de passagierszijde een forse dode hoek. Ook de kinderen achterin (2 en 5) kunnen niet zoveel zien van buiten en zijn daardoor aangewezen op tablets voor lange ritten.
Ik ben benieuwd na de eerste Tankbeurt
Te krap
- 49.605 km
Na wikken en wegen toch besloten om de C-HR kort na aanschaf weer de deur uit te doen. De auto bleek in veel punten toch te krap voor de tripjes voor ons als gezin. De kofferbak is vrij klein en de langere ritten waren voor de kinderen vanwege de kleine ruitjes niet zo goed bevallen. Doordat ze bijna niet naar buiten konden kijken ging bij de kleinste na maximaal een half uur de sirene aan dat ze er geen zin meer in had. Het verbruik van de Toyota was goed, je leest veel dat men 1:21 kan rijden, ik kwam op een gemiddeld verbruik van 1.18 bij een gemiddelde rijstijl (geen getrut met wegrijden bij een stoplicht bijvoorbeeld).
Mijn advies: Ben je met zijn twee of misschien al iets ouders en zijn er geen “kleine” kinderen dan is dit een superauto om mee te rijden, heel stil en erg goedkoop in gebruikskosten.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Toyota C-HR+
Lees ook

Pierre (53) kocht zijn Toyota C-HR zonder proefrit: 'Ik wilde hem meteen hebben'

Dit is de goedkoopste Toyota C-HR maar wij zouden toch voor de op één na goedkoopste gaan

Zo mooi was autojaar 2016

Deze SUV’s en cross-overs worden 10 jaar maar hun populariteit maakt ze behoorlijk duur

