Toyota Auris 2.0 D-4D-F Sol (2009)

autoreview

Toyota Auris
Toyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota Auris

Signalement

UitvoeringAuris 2.0 D-4D-F Sol
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand laatst9.971 km
Lezerswaardering: 87%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

  • 9.971 km

Na bijna 4 maanden levertijd de Auris binnen gekregen. Over het uiterlijk van de Auris valt te discuseren. In mijn ogen is hij absoluut niet lelijk, zeker vergeleken met wat oudere Toyota's. Qua looks bevalt hij mij prima. Het interieur is mooi en goed verzorgt. Erg handig is het dubbele dasboardkastje. De stoelen zitten erg goed en tellerpartij is mooi en overzichtelijk. Van de passengiers heb ik vernomen dat achterin ook goed vertoeven is, ruimte genoeg. Als je voor het eerst in stapt denk je wat zit de versnellingspook raar maar blijkt ideaal te zijn; je grijpt nooit mis en schakelt prettig.
De wegligging is behoorlijk goed, het lijkt of je op een rails rijd. Auto wil niet zomaar van zijn koers af. Auto is zeker niet stug geveerd en eigelijk comfortabel. Je zou denken dat het ten koste zou gaan van het weggedrag maar dus niet.
De 126 pk die de motor levert vind ik meer dan genoeg. Wel had de motor onderin iets meer trekkracht mogen hebben. Maar ja er moet ook 1360 kilo op gang gebracht worden. Daarin tegen heeft de motor geen moeite als ie ruim een ton moet trekken.
Het verbruik is wel iets hoger dan ik verwacht had. Het is in de loop wel beter geworden (de motor is soepeler gaan lopen want in het begin leek of de motor draaide in dikke vet). Moet zeggen dat ik op dit moment toch veel korte stukken rijd. Gemiddeld kom ik op ca. 1:15/16.
Standaard is de auris uitgerust met navigatie en werkt prettig. Audiogeluid is prima. Climatcontrol werkt ook naar behoren. Zelf heb ik vaak de airco uitstaan.
In mijn ogen heeft de auris veel pluspunten en heb totaal geen spijt van mijn keuze. Uiteraard zijn er ook wat min punten.

min punten:
- Remmen piepen, nieuwe remblokken gekregen en is wel stukken minder geworden,
- Switchen van displayfunctie, bedieningsknopje bij tellerpartij
- niet echt heel storend; het klotsen van de brandstof tussen vol en 3/4

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.