AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Suzuki Vitara (2023)

autoreview

Suzuki Vitara (2023)

Signalement

Versnellingen6, Automaat
Bouwjaar2023
Jaar van aanschaf2023
KM-stand bij aanschaf31 km
KM-stand laatst15.776 km
Lezerswaardering: 68%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Positief en minder positief verrast

  • 5.000 km

Enkele maanden terug liep het (private) leasecontract van mijn V40 af. Aangezien die niet meer gemaakt wordt en Volvo nog geen alternatief heeft op zoek naar wat anders. Dat is dus de Vitara geworden. En aangezien ik lui ben en dus een automaat wil, de 1.5 hybrid.

Ten opzichte van de Volvo mis ik zeker wat power, maar dat wist ik van tevoren en daar maak ik me dus niet druk om. De hogere zit kan ik ook erg waarderen, ben geen 20 meer, en het zicht rondom is fantastisch! En waar ik ook erg vrolijk van wordt is tanken. Volvo heeft veel kwaliteiten maar zuinigheid is daar niet 1 van, van 1:14 naar 1:18,5 vind ik een flinke vooruitgang.

Zou ik hem met de kennis van nu weer kiezen? Nee. Dat zit vooral in kleine dingen en is zeker geen reden om hem eerder weg te doen. Het meeste zal ook persoonlijke voorkeur zijn. Zoals de lane departure warning. Het is mijn eerste auto die het heeft, dus kan het niet vergelijken en waarschijnlijk is het sowieso geen systeem voor mij, maar ik kon er geen vrienden mee worden. Positief is wel dat het uit kan, en dan ook uit blijft. Jammer dat er daarvoor wel continu een waarschuwing zichtbaar is.

Ook niet mijn ding is het blind spot information system. Die lampjes in de spiegel zijn zeker handig, ronduit irritant is de pieptoon als er iemand naast je rijdt terwijl je richting aangeeft. Heb nog niet meegemaakt dat ik van rijstrook wil wisselen terwijl er iemand naast me rijdt, maar wel dat ik af wil slaan en er daarvoor twee rijstroken zijn waarbij er dus iemand naast me rijdt. Je kan niet kiezen voor alleen de spiegellampjes dus ook dat hele systeem staat uit. En ook daarvoor weer continu een waarschuwing op het dashboard.

Iets waar ik erg naar uitkeek was de adaptieve cruise control. Ik heb daar inmiddels een dubbel gevoel bij. Op provinciale wegen vind ik het ideaal, op snelwegen behoorlijk minder. Op zich werkt het systeem goed, alleen houdt hij zodanig vroeg in voor langzamer verkeer voor je dat je veel te vroeg naar links moet om in te halen. Ik zou het liefst een mogelijkheid hebben om het adaptieve gedeelte naar wens uit te kunnen schakelen. Daar komt bij dat de cruise control van Suzuki niet van al te beste kwaliteit is. Bij de Volvo betekende een ingestelde snelheid van 105 (100 echte km/h) dat de auto 105 reed, uitgezonderd heuvelop (-1) of heuvelaf (+1). Bij de Suzuki betekent een ingestelde snelheid van 105 (ook hier 100 echte) een snelheid van tussen de 103 en 108.

Nog 1 puntje van kritiek, en dat betreft de multimedia. De Volvo had geen touchscreen. Nooit gemist ook. De Suzuki heeft het wel en ik verlang terug naar bediening op het stuur. Switchen tussen radio (met DAB+, yesss) en USB is niet echt een probleem. Maar laatst zag ik een fietser op de snelweg. 3 Kilometer verderop gestopt met mijn pogingen om 112 te bellen, daarvoor is een touchscreen ronduit waardeloos en zelfs gevaarlijk. Heb ook niets gelezen over een dooie fietser dus is waarschijnlijk goed gekomen.

Het rijden. Zoals gezegd heeft ie minder power dan de Volvo. Geeft niets, wist ik van tevoren en heb vroeger een Punto gehad waarbij je voor acceleratiecijfers meer had aan een kalender dan aan een klok, dus kan er prima mee omgaan. Ik rijd dagelijks tussen Alphen a/d Rijn en Schiphol, een rit van een klein half uur en het scheelt per rit misschien een paar seconden, oh wat erg. Over de wegligging ben ik ronduit tevreden. Het is ook op dat gebied natuurlijk geen F1 auto, maar ik kan met redelijk hoge snelheid van richting veranderen zonder dat het oncomfortabel wordt, en voor zo'n relatief hoge auto vind ik dat best positief.

Over de ruimte kan ik nog weinig nuttigs zeggen. Oogt niet krap van binnen maar ben nog niet verder gekomen dan de wekelijkse boodschappen en/of twee personen. Dat past.

Ik was (en ben nog steeds) erg te spreken over de kleur Savanna Ivory & Black. Ik ben mij inmiddels gaan realiseren dat ik niet de enige ben. Gelukkig hoef ik niet perse een unieke auto. Oh, en waar sommige mensen zich eraan storen dat je voor keyless entry een knopje in moet drukken kan ik me daar echt niet druk om maken. Suzuki is geen premium merk en behalve in gimmicks en (toegegeven) mooiere materialen zie je dat ook in de prijs.

Als afsluiter nog een puntje van kritiek. Dit betreft niet de auto maar de door mij zelf gekozen en door de dealer keurig ingebouwde dashcam. Ik had tot nu toe altijd dashcams van Dod, deze zijn helaas van de Nederlandse markt verdwenen. De keuze is nu gevallen op een Mio. Daarop heb ik alle extra functies kunnen uitzetten, zoals flitswaarschuwing, lane departure warning en zelfs vermoeidheidsdetectie, maar wat niet uit kan is de automatische ongevalsregistratie, of, zoals ik hem nu noem, de drempeldetector...

Een jaar later

  • 15.776 km

We zijn inmiddels een jaar verder. Ik heb een winter meegemaakt, althans op de kalender, en gezien dat het verbruik iets omhoog ging. Dat gebeurt met elke auto en met 1:17,5 is het op de Fiesta diesel na nog steeds de zuinigste die ik ooit gehad heb. Inmiddels hartje zomer kruipt het richting 1:19.

Wat ik in de tussentijd voor bijzonders met de auto heb gehad is kort samen te vatten: niets. Er is niets stukgegaan, uitgevallen of vastgelopen. Als ik echt iets moet noemen is het dat de antenne moeilijk terugging na de wasstraat. Bij de eerste beurt heeft de dealer hem goed vastgezet. Ook bij de wasstraat krijgen ze hem nu niet meer los.

De rijhulpsystemen staan nog steeds naar volle tevredenheid uit en met de adaptieve cruise control heb ik nog steeds dezelfde haat-liefdeverhouding.

De ABS werkt. Kwam ik achter toen bij Hazerswoude iemand bij het invoegen meteen naar links ging om de ook invoegende vrachtauto in te halen. Ter verduidelijking: de invoegstrook begint direct na een haakse bocht en op de N11 mag je 100. Was best spannend.

Over de geboden ruimte heb ik ook wat meer geleerd. Met vijf personen en de inkopen bij de Makro kom je prima thuis. Vier personen en hun bagage voor twee weken vakantie passen niet, maar daar was ik ook niet vanuit gegaan. Ik ben tevreden met wat erin past.

Ik moet nog een kleine vier jaar door met deze auto en ik geloof niet dat dat voor mij een probleem gaat zijn. Het enige is dat ik enigszins verslaafd ben geraakt aan de wat hogere zit. Beperkt een beetje mijn keuze voor de volgende, maar dat zie ik over een jaar of drie wel.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Suzuki Vitara

Suzuki
Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet Smart Hybrid Select
€ 489
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (15)

Reageren