Suzuki Swift 1.3 Exclusive (2009)

autoreview

Suzuki Swift
Suzuki SwiftSuzuki SwiftSuzuki SwiftSuzuki SwiftSuzuki SwiftSuzuki SwiftSuzuki SwiftSuzuki SwiftSuzuki Swift LimitedSuzuki Swift CoolSuzuki SwiftSuzuki Swift - interieurSuzuki Swift - interieurSuzuki Swift - interieurSuzuki Swift Sport

Signalement

UitvoeringSwift 1.3 Exclusive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf1 km
KM-stand laatst3.060 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

SUZUKI SWIFT 1.3 5DRS SHOGUN

  • 3.060 km

Op zoek naar een leuke,compacte, comfortabele en zuinige auto die ruim genoeg is om 4 volwassenen te kunnen vervoeren, viel uiteindelijk de keuze op de Suzuki Swift. Op bijna alle punten scoort de Swift bij mij hoog.

Ondanks het feit dat de Swift al een jaartje of wat op de markt is, ziet het model er nog steeds sportief en strak uit.
Het actiemodel Shogun is zeer compleet, met standaard metallic lak, fraaie in het dashboard verwerkte radio/cd speler, handmatige airco, electrisch bedienbare en verwarmde buitenspiegels, 4 electrisch bedienbare ramen en op afstandbedienbare deursloten. Vind het door Suzuki gebruikte systeem van 2x drukken op de afstandbediening om alle deuren en achterklep te bedienen niet zo handig. Bij eenmaal drukken ontgrendel je slechts de bestuurdersdeur. In de praktijk gebruik je meestal ook de andere portieren waardoor je altijd 2x moet drukken.
Juist omdat de auto zo compleet is, vind ik het ontbreken van stootstrips op de portieren een misser. Een parkeerschade aan de portieren is zo opgelopen en bovendien vind ik de auto de originele Swiftstrips goed staan. Vanzelfsprekend zijn ze er bijbesteld.

De afwerking van de auto is top, alles sluit mooi aan.
De achterste wielkasten die qua vorm iets naar buiten lopen, zijn aan de voorzijde voorzien van beschermfolie om te voorkomen dat de lak door steenslag wordt beschadigd.
De achterklep ging niet altijd vanzelfsprekend dicht, totdat ik de handgreep rechts ontdekte. Als de achterklep middels deze handgreep wordt gesloten, sluit hij feilloos.

Binnen is alles fraai afgewerkt. De stoelen hebben een lange zetel en zitten comfortabel en geven bij de schouders goede steun. De gebruikte bekledingstof voelt goed aan en heeft geen besmettelijke kleur( zwart/donkerblauw).
Alleen de gebruikte kunststof in de auto is niet van zo hoogstaande kwaliteit. Een veiligheidsriem die losgelaten werd zorgde voor een lichte beschadiging aan de antracietkleurige middenstijl, doch dit zal door een spray of ander middel wel te verwijderen zijn ?

De klokkenwinkel zit recht voor de bestuurder, zoals het hoort, en is perfect af te lezen.
De radio geeft een fraai geluid en doet niet naar beter verlangen en is middels de bediening op het stuur eenvoudig te gebruiken.
Heel handig is de verstelbare interval van de ruitenwissers, zo is moeizaam geschraap van de ruitenwissers over de voorruit te voorkomen.

Het leren stuurwiel ligt goed in de hand en is voor mij voldoende verticaal te verstellen. Het sturen zelf voelt goed aan. De bekrachtiging is precies goed, waardoor de wagen niet te licht en niet te zwaar stuurt.
De versnellingspook is kort en schakelt stevig en precies. Een hele enkele keer gaat hij niet in een keer in zijn achteruit.
De pedalen zitten prima op zijn plek. Echter op de een of andere manier valt het toerental van de motor niet helemaal goed te doseren bij het wegrijden, want het wil een enkele keer voorkomen en dan met name bij het achteruitrijden dat de motor afslaat.

De Swift is een ruime auto en je kunt er itt tot veel van zijn concurrenten echt met 4 volwassenen inzitten. Er is voldoende hoofd en beenruimte. Bovendien gaat het in en uitstappen met groot gemak mede door de hoge zetels.
De bagageruimte is daarentegen niet zo overweldigend. Je kunt er de nodige boodschappentassen in kwijt, maar dan heb je het wel zo'n beetje gehad. In noodgevallen kan er altijd een rugleuning(gedeeld) van de achterbank naar beneden geklapt worden.
In het begin zag ik niet zo veel heil in de dubbele bodem in de bagageruimte. Ik zie er nu wel het voordeel van in. Bij een enkele boodschappentas klap je de helft omhoog en komt de tas mooi klem te staan en zal niet omvallen.

Het rijden met de Swift gaat overigens stil en comfortabel. De motor maakt weinig lawaai en is bij stationair draaien helemaal onhoorbaar, je kijkt soms op de toerenteller of de motor nog loopt. Ook hoog in de toeren blijft het motorgeluid op de achtergrond waardoor banden en wind geluiden meer op de voorgrond treden. Verder geen rammeltjes of een ophanging met bijgeluiden zodat de Swift in zijn totaliteit een stille auto genoemd mag worden.
De vering is comfortabel en neemt kuilen en hobbels soepel. Echter met twee personen op de achterbank dan merk je wel dat bij een diepe kuil het einde van de veerweg wordt bereikt.

Bij het rijden van de Swift valt gewoon op hoe strak hij op de weg ligt, ook al zou je anders verwachten bij een comfortabele vering. De motor is heerlijk soepel en pakt al vanaf 1500 toeren op, al komt de beer pas echt los bij 4000 toeren.
Het is gewoon een auto met twee gezichten. eentje waarmee je je lekker lui comfortabel voortbeweegt en in zijn drie een rotonde neemt en eentje waarmee je in een paar seconden in zijn drie accelereert van 70 naar 110 km/u en strak een klaverblad neemt.

Na ongeveer 3 maanden wijst de oliepijlstok nog steeds maximum aan en ook koelvloestof is niet verdwenen.
Het gemiddelde benzineverbruik bij een redelijk vlotte rijstijl over zo'n 3000 km is volgens de boordcomputer 1: 15,7, waarbij de auto voor 50 % binnen de bebouwde kom wordt gebruikt en verder 25% provinciale wegen en 25% autosnelwegen.

PROBLEMEN

Geen !



8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Suzuki Swift

Suzuki
Suzuki Swift 1.2 Smart Hybrid Comfort
€ 349
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.