AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Suzuki Alto 1.0 Exclusive (2009)

autoreview

Suzuki Alto 1.0 Exclusive (2009)

Signalement

UitvoeringAlto 1.0 Exclusive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf11 km
KM-stand laatst19.606 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Mijn Alto'tje

  • 1.300 km

Na jarenlang gebruikt te hebben gereden leek het me leuk om eens een echte nieuwe auto te kopen. Een zuinige met A-label had mijn voorkeur. Het liefst met veel veiligheid standaard. Na 2 weken proef te hebben gereden in veel soorten auto's viel mijn keuze op de Suzuki Alto in de kleur Paradise Bleu.

De keuze viel op de uitvoering "exclusive". Hier zit bijv ESP standaard al op. En ook de in hoogte verstelbare bestuurders stoel en in delen neerklapbare achterbank konden mij wel bekoren. Dat de lichten bij deze uitvoering na het starten automatisch aangaan vind ik wat minder. Als je bijv je grootlicht of mistachterlicht wilt gebruiken moet je daarnaast eerst je lichtschakelaar omzetten. Niet helemaal doordacht dus.

Ik heb ook veel accessoires besteld. Die zijn redelijk aan de prijs bij Suzuki. Ik heb besteld: spatlappen voor en achter, zijstootstrips, rubber mattenset, extra matje voor in de bagageruimte, een middenarmsteun (niet verstelbaar in hoogte, lastig), stylingset mistlampen en een dakdragerset. En omdat het toch bijna winter was heb ik hem meteen met winterbanden (Goodyear) laten uitrusten. Voor de zomer heb ik een set lichtmetaal 15 inch met Continentals gekocht. In totaal was ik zo 13015 euro kwijt.

Het rijden.
De Alto rijd best wel goed. Ook redelijk comfortabel, zelfs met de banden op 2.5 bar (fabrieksopgave). De ruimte is ok. Ik ben 1.83m en zit er heel behoorlijk in. Het standaard ISOFIX systeem voor kinderstoeltjes vond ik ideaal. Meteen ook een stoeltje voor de kleine van ruim 5 gekocht. Dan moet de stoel wel iets naar voren, want anders zit zelfs de kleine erg krap. Wel vind ik een groot nadeel dat de passagiersairbag niet uitschakelbaar is. Zo kan ik de kleine dus nooit eens voorin zetten als we een keer met zijn 2en op pad gaan. De kofferbak is nihil. Er passen wel een paar boodschappentassen in maar dan houd het op. Vandaar de dakdragers. De hoedenplank is erg onhandig als je boodschappen wilt inladen. Die heb ik er dan ook uitgehaald. Nu is de bagageruimte veel toegankelijker. Er zitten helaas weinig bruikbare aflegruimtes in. De portiervakken zijn heel erg smal. Gelukkig kan je het vak van het dashboard wel het eea kwijt.

Het motortje voldoet goed. Er zit wel een bepaalde resonantie in, dat zal wel door de 3 cylinder komen. Je voelt het stuur altijd ietsjes trillen. Al terug geweest naar de dealer die hem opnieuw uitgebalanceerd heeft. Daarna was het iets minder maar nog steeds aanwezig. Dit viel mij bij het proefmodel ook al op. Wel vallen de erg lange versnellingen op. Rijd je in een omgeving waar veel drempels liggen moet dit in zijn 1ste versnelling. Wil je opschieten dan zul je regelmatig moeten terug schakelen. Wel is het motortje daardoor ongelooflijk stil.

De afwerking is heel netjes. Alle kieren en naden sluiten keurig op elkaar aan. Wel is alles van hard plastic en krasgevoelig. Ook is het tapijt niet van de beste kwaliteit.

Het verbruik. Als eerste moet ik nog eens benadrukken dat er winterbanden op de auto zitten en dat hij natuurlijk nog niet helemaal is ingereden. Het verbruik is in ieder geval zeker nog niet wat de boekjes je willen laten geloven. Bij de laatste lange afstanden heb ik op de 100 stukken strak 100 gereden en bij de 120 stukken strak 110. Verbruik: 1:18,26 km. Bij een zéér rustige gasvoet en 90-100 kreeg ik hem net op de 1:19. Bij normaal gebruik en snelheden van 120 kruipt het verbruik toch echt tegen de 1:15 aan. Teveel dus. Ik heb overigens al van meer nieuwe alto rijders gehoord dat het verbruik wat tegenvalt. 1 Alto automaat rijder had zelfs een uitschieter met 1:11,5.

Tot zover mijn review. Word zeker vervolgd!

update

  • 2.050 km

Bij de 859 km was ik al eens terug geweest wegens trillen in het stuur. De auto is toen uitgebalanceerd wat helaas niet hielp.

Bij 1800 km is de auto nogmaals een dag bij de dealer geweest waar ze verschillende dingen waaronder finish-balanceren geprobeerd hebben. Het heeft iets geholpen maar een bepaalde resonantie blijft aanwezig. helaas blijken dit alle Alto's te hebben dus moet ik ermee leren leven.

Het verbruik blijft zo rond de 1:15 hangen. Wel is dat stadsverkeer. En alhoewel het niet het verbruik is wat het boekje je wil laten geloven is het toch niet slecht. Het is tenslotte ook wat kouder nu en dat speelt ook parten bij het verbruik.

update

  • 5.100 km

Eind december zijn we met de Alto op vakantie geweest naar Tsjechië. De Alto rijd heerlijk, ook op lange afstanden. Vooral de wegligging verbaasd me voor zo'n kleine auto.

Het benzineverbruik blijf ik aan de hoge kant vinden, wat ik ook doe. Met 100-110 moet ik blij zijn als ik de 1:16 aantik. Word het 120 dan is het toch echt 1:15... Dat vind ik veel te veel, zeker voor zulke lange afstanden. Dat hij wat afwijkt van de fabrieksgegevens is normaal. Maar hij wijkt echt veel meer af. Zeker omdat de teller ook afwijkt, als ik 100 rijd op de teller dan rijd ik eigelijk 92. Bij 120 is het 112. En ik baseer de verbruiksgegevens op wat de teller (teveel dus) aangeeft.

Op 8 januari is hij gecheckt bij de dealer ivm het verbruik. Alles scheen in orde te zijn. Nu komt er 22 januari iemand van de importeur met me rijden en het verbruik testen. Ik ben heel benieuwd naar zijn oordeel. Toen ik de laatste keer tankte was het trouwens 1:14,5 dit was een gemiddelde met snelweg en stad. Let wel, de fabriek geeft een gemiddelde van 1,22,4 op.

Verder hoor ik de remmen flink "schaven". En bij vorst blijven de remmen ook piepen. Word vervolgd dus.

update

  • 5.600 km

Ik heb samen met de importeur besloten het verbruik nog even aan te kijken. En mijn rijstijl nogmaals aangepast. Ik heb afgelopen weekend in een Alto automaat gereden. Als je er rustig mee reed schakelde hij toch echt tussen de 2300-2500 toeren over. De automaat zal het wel beter weten dus doe ik het bij mijn gewone Alto nu ook. Jammer dat de automaat geen A-label heeft, hij rijd heerlijk en geniet mijn voorkeur. Overigens heb ik eens een tankje "getrapt"(wel warm gereden natuurlijk!)om te kijken wat het slechtste benzineverbruik was. Dit resulteerd in 1:12,5 km. Dit is eigelijk best wel zuinig vind ik. Bij normaal gebruik nu 1:14,5 km. Even kijken hoe het met het "nieuwe rijden" gaat.

Het "schaven" van de remmen is inmiddels ook bij de importeur bekend. Dit heeft met de remblokken te maken. Daarom worden er op dit moment geen remblokken vervangen omdat het toch hetzelfde zal zijn. Dit is dan ook logisch. Buiten een naar geluid heeft het echter geen invloed op de remwerking. Er word nu naarstig naar een oplossing gezocht. Als die er is dan word ik gebeld. Netjes.

update

  • 7.800 km

Inmiddels heeft mijn Alto 7800 km op de teller staan. Ik heb er de afgelopen maand weinig mee gereden. Daarvoor heb ik in mijn 2e hobby auto gereden, een Seat Marbella uit 1989.

De Alto bevalt nog steeds. Het verbruik blijft hangen op 1:15. Wat me wel verbaasd is dat ik overal al vliegroest tegenkom. Op de wielmoeren, de schroeven van de spatlappen achter, de remtrommels achter (veel vliegroest) de bouten voor de schokbrekerbevestiging aan de voorkant (ook flink aangeslagen) alsmede de schokdempers zelf waar veel puntjes op zitten. Dit verbaasd mij ten zeerste aangezien ik de auto in de winterperiode soms wel tot 3 keer per week heb afgespoten. Dit moet toch eigenlijk niet kunnen voor een auto van 4,5 maand oud. Was trouwens al toen hij 3 maanden was. Ik zal de dealer eens bellen om te vragen of dit onder de garantie valt. En anders ga ik zelf maar eens kwasten, net als vroeger :).

Wat me ook helaas negatief opvalt is de erg zwakke kwaliteit van het kunstof in het interieur. Het is ontzettend krasgevoelig. Het klinkt bijna ongelooflijk maar het kunstof in mijn Marbella is minder krasgevoelig. Er zitten overal al kleine krasjes. Vooral bij de deurbekleding. En dit terwijl ik er echt niet lomp mee omga.

Een andere Alto rijder die ik vorige week sprak had dezelfde "problemen". Het heeft gelukkig geen invloed op het functioneren van de auto, maar mooi is anders.

Voor de schavende remmen is nog geen oplossing gevonden. Het soms slechte starten waar andere Alto rijders wel eens mee kampen heeft de mijne maar sporadisch last. Gelukkig maar :).

kleine update

  • 7.800 km

De roest op de wielmoeren is garantie. De andere roest helaas niet. Wel werd mij aangeboden dat ze alles wilde schuren en lakken. Dit is dus echt TOP service van Suzuki Markgraaff! Ik heb hem daar namelijk niet gekocht. Na even overlegd te hebben met hun heb ik echter besloten het in de zomer even zelf te doen. Beetje Fertan, beetje lak en klaar :)

update

  • 14.900 km

Inmiddels zijn we 5 maanden en ruim 7000 km verder. We zijn de Suzuki alleen maar meer gaan waarderen. Het verbruik is vanaf 10 dkm plotsklaps omgeslagen. Eerst dacht ik aan geluk maar het verbruik blijft keurig nu. Met 110 km/h en airco is het 1:19-20. Bij autobahn snelheden van 130-160 km/h 1:17. Gemiddeld rijd ik nu sowieso 1:18-20, ook met stadsverkeer. Ik ben daar zeer tevreden mee, daarvoor hadden we hem ook gekocht. 1 keer heb ik een afstand van 620 km met 90 km/h gereden en het verbruik was toen 1:24. Zo'n lange afstand doe ik alleen nooit meer met 90 km/h ;).

Ook op lange afstanden voldoet de Alto uitstekend. Het comfort en de rust is ruim voldoende. Alleen soms is het gebrek aan ruimte een beetje vervelend.

Vandaag bij kmstand 14806 km heeft hij zijn eerste kleine beurt gehad. Kosten: 151,50 euro. Dat is 139,50 euro voor de beurt + 12 euro voor de carrosserie controle. De rubbers van de stabalisatorstang zijn ingevet omdat deze kraakten en de schakelstang is ook ingevet. Helaas is er nog steeds geen ander type remblokken dus de remmen maken nog steeds een schavend geluid. Ik vind dit niet netjes van Suzuki, het probleem is tenslotte al ruim een jaar bekend. Verder totaal geen problemen, het is een heerlijk karretje. Over 2 jaar ruil ik hem wel in tegen een grotere auto vanwege evt gezinsuitbreiding. Tot die tijd houd ik natuurlijk de review netjes bij.

Ingerolen

  • 19.606 km

Na ruim een jaar hadden we besloten om de Alto toch in te ruilen tegen een grotere auto. De Alto is leuk voor in de stad en soms ook een kleine afstand maar hij bleek toch te klein. Een beetje op verkeken dus. De schavende remmen was tot op het inruilen nog geen oplossing door Suzuki voor gevonden. Zodra het iets kouder werd nam het verbruik ook weer fors toe. Verder niks verkeerds over de Alto, het is een leuke kleine auto voor een goede prijs. Na heel veel 2dehandse auto's bekeken te hebben, Opel, Toyota, Ford etc etc is het uiteindelijk een Mercedes C-klasse geworden. Totaal iets anders natuurlijk en ik ga dan ook niet vergelijken. Toch zou het kunnen dat er over een jaar of 3 weer een Alto komt, voor de vrouw. Maar eerst moet zij haar rijbewijs halen en oefenen in een wat oudere auto. Tot zover deze review...

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (21)

Reageren