Subaru XV 2.0i e-BOXER Luxury (2019)

autoreview

Subaru XV 2.0i e-BOXER Luxury (2019)

Signalement

UitvoeringXV 2.0i e-BOXER Luxury
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2019
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf43.000 km
KM-stand laatst43.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Subaru virus

  • 43.500 km

Dit is inmiddels mijn 5e Subaru. Je kunt wel zeggen dat ik in meer dan  25 jaar een bak ervaring heb opgedaan met dit merk waar ik dan ook duidelijk een dikke fan van ben. Het zijn in mijn ogen dan ook bijzondere betrouwbare auto,s gebleken. Nog nooit stil gestaan of pech gehad. Wel tussendoor eventjes een zij stap gemaakt naar Seat Altea. Gelijk een bak elende gehad.
Dit is nu mijn tweede XV van 2019. Na een jaar zoeken kwam ik uit bij deze import auto. Had wel wat voeten in de aarde om deze goed op kenteken te zetten
Nu na bij 10.000 km verder mijn ervaringen met de 2e generatie XV.
Wat een verschil zeg met alle no nonsense Subaru,s is deze vol gepropt met allerlei actieve veiligheids systemen wat enorm wennen is. Zeker het EyeSight driver assit systeem vergt nogal wat van je vertrouwen. Heb je het onder de knie is het een geweldig hulpmiddel. Dit geld ook min of meer de voor de CVT automaat. Heb je het door en begrijp je het dan rijdje in een super veilige auto.
Het nieuwe chassis een enorme sprong voorwaarts ten opzicht van de eerste XV.  lekkers stijf.
De afstemming van het onderstel is beduidend softer afgesteld dan de 1e generatie XV. De voor en achterkant zijn slapper afgesteld. Bij stevige hobbels deint te auto een beetje. Dan is ook de achterkant in mijn optiek te slap geveerd. De auto blijft lange neutraal en gaat dan over in onderstuur. Je moet dan wel de grens opzoeken en die blijkt verrassend heel ver weg te liggen. Het is een heerlijke rijders auto waar zonder enige vermoeidheid uren in kunt rijden. Het comfort is ook een grote sprong voorwaarts.
Interieur. Tja daar moet je van houden met mooie rode stiksels. Stoelen zijn wat aan de harde kant maar zijn prima en na een lange rit stap ik er fris uit. De indeling van alle knoppen voor de diverse systemen is wel rommelig en niet logisch zeker die links onder zitten. In het donker zijn die slecht afleesbaar. Dit dan ook mijn grootste kritiek. Het dashboard is mooi en duidelijk waar alle belangrijke info,s goed recht voor je neus voorhanden zijn. Je ziet gelijk wat de auto allemaal aan het doen is. Ook het tweede scherm in het midden boven geeft je alle informatie over de status van je auto.  Het infotainment systeem in het midden vergt ook enige gewenning.. Alleen jammer dat een aantal app niet meer worden ondersteund door Subaru. Het bedieningsgemak is een beetje eigenwijs. Wat Subaru ook is.
Motorische zijn ze er ook flink  op vooruit gegaan en loopt lekker soepel. Veel koppel onderin wat lekker lui rijden is. Trap je op zijn staart dan hij nog steeds een flinke keel opzetten. Bij normaal rijden is het lekker rustig in de auto met weinig wind geluiden. De isolatie is ook een flinke stap voorwaarts. Wel zijn de rol geluiden nog steeds goed hoorbaar.
Verrassend is wel dat het olieverbruik praktisch nul is. Dan ben ik met alle andere Subs anders gewend.
Het verbruik is wat lager dan de oude XV.  Gemiddeld nu 1 op 12.
In deze periode geen enkele storing gehad.
Gewoon top auto. Ben er zeer blij mee.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.