Smart fortwo coupé pure 33kW cdi (2010)

autoreview

Smart fortwo coupé pure 33kW cdi (2010)

Signalement

Uitvoeringfortwo coupé pure 33kW cdi
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf29.000 km
KM-stand laatst45.000 km
Lezerswaardering: 75%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Smart to drive!

  • 35.000 km

Smart diesel 451 CDI review,

Is het scala van kleine auto's is er veel mogelijk. Na een Smart '05 benzine waar ik in twee jaar >50.000 km gereden heb ben ik gaan opzoek gegaan naar een betaalbare kleine auto. Het moest in ieder geval goedkoop rijden, betrouwbaar zijn en het mocht geen belegen C1,107 of Aygo zijn.

Iedereen is nu bezig met belastingvrij rijden. In het nieuws is er veel over te lezen; blijven de kleine (diesel) belastingvrije auto nog wel vrij van belasting na 2o13. Want in de automobiel wordt er momenteel veel gemopperd over inkomsten die mis worden gelopen op auto’s die 'voorgetrokken' zouden zijn. En dat is natuurlijk ook wel een beetje waar. Maar zoals het met alles is; er zijn grenzen zo ook met de CO2 uitstoot en de al dan niet bijkomende heffingen. Als je iemand nu zou vragen: wat zou je willen rijden? Dan zegt iedereen in koor; Belastingvrije en goedkoop auto's. Zeker met de oplopende olieprijzen wordt het steeds duurder om de auto te nemen. Ikzelf ben en blijf een liefhebber van kilometers maken. Naast mijn belastingvrije Volvo 142 leek het me dus een verstandige keus om ook te kijken naar een auto die aan deze voorschriften voldoet.

Na een aantal proefritjes in oa. een Volkswagen polo bluemotion, Toyota IQ en een Fiat panda kwam ik in Hilversum een Smart diesel uit eind 2010 tegen. Mijn eerste ervaring met de Smart benzine was zeer positief. Ik heb er in de tijd veel probleemloze kilometers mee gemaakt. 'Echte' problemen heb ik niet gehad, alleen een veer rechts die kapot was, maar dat mag geen naam hebben. Ik heb veel verhalen gehoord over oudere modellen Smart, maar het feit is dat de tweede editie Smart benzine dus een stuk beter is.

Zo gezegd; proefgereden in de Diesel versie 33KW. Tja, het zijn echt de cijfers om je grootouders over te schrijven. Want snel is anders. Maar de auto bleef in mijn gedachten. Ik ben een week later terug naar Hilversum gereden en heb ‘m gekocht. Want het is een heerlijk kleine auto om in te rijden. In het dagelijks verkeer komt hij prima mee. In de stad rijdt het geweldig; veel koppel met optrekken en je scheurt overal tussendoor. Parkeren met twee vingers in je neus, ik vind het heerlijk. En op de rijkswegen in Nederland:je mag toch niet harder dan 120. Ja, sommige stukken 130.. Maar daar kom ik toch niet in die uithoeken van het land. Dus hier heb ik ook niet over te klagen.

Ik heb de auto nu een kleine 3 maanden en ik ben er zeer op gesteld. Het kleine brommende monster brengt mij overal, heerlijk ontspannen er erg goedkoop. De fabrieksopgave betreft het verbruik zijn idioot. 1 op 33 is bij lange na niet haalbaar. Ik ben een rustige rijder en het maximale wat ik eruit heb gehaald is 1 op 25. En dan mag ik meepraten met het topic hypermilen, want daar begint het dan op te lijken. Maar is moest het een tank uitproberen.

Het nadeel van de diesel uitvoeren van Smart is; ze zijn aan de prijs. Nieuws kosten ze teveel (€14.000), als je ze vergelijkt met andere belastingvrije benzine en diesel varianten. En tweedehands zijn ze slecht verkrijgbaar. Het is daarom logisch dat Smart deze stappen de laatste jaren heeft verloren. Het prijs is in Nederland te hoog! Ze zouden zeker meer terrein winnen als de verkoopprijs rond de €10.000 euro zou liggen. Ik kan echter iedereen die opzoek is naar een betaalbare kleine auto een Smart diesel 451 33kw aanbevelen. Wel goed zoeken, ze zijn er wel. Maar je moet verder kijken dan Marktplaats.


Juni 2011,
Kit Kattenberg


twitter: @kitkattenberg

Exit

  • 45.000 km

Vandaag is de Smart verkocht. Met een kilometerstand van 45.000 en veel plezier verder is het voor mij tijd om afscheid te nemen. De kleine CDI diesel heeft bij mij een geweldige ervaring achter gelaten. Geen wegenbelasting, ze rijdt goedkoop en nooit problemen. Ze bracht met overal voor weinig, wat wil een gelukkig mens nog meer.

Onlangs heeft de auto bij een kilometerstand van 40.000 een grote beurt gehad. Nieuwe olie, alles even checken en gaan. Ik heb nooit problemen met de auto gehad. Het enige wat ik onlangs had is dat de voorlampjes H7 snel na elkaar stuk gingen. Deze kun je redelijk makkelijk zelf vervangen, een stuk gemakkelijker dan de Smart 450, daar was het een ramp. Even in het boekje kijken en met 30 minuten moet het wel gelukt zijn.

Conclusie; als je de diesel goed onderhoud en de reguliere onderhoudsbeurten uitvoert dan is het een auto waar je geen omkijken naar zal hebben. Het enige waar we als gebruiker minder enthousiast van worden is de afschrijven. Het is relatief, ivm andere kleine auto's, een dure auto om aan te schaffen. De prijs +/- 14.000,- nieuw is hoog en daarmee is de direct ook de afschrijving de eerste 3 jaar aan de hoge kant. Hier moet je wel rekening mee houden. Maar je rijdt gelukkig niet in C1, 107, Aygo of een andere tien in het dozijn auto. Advies; koop 'm uit 2009/2010 met

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.