Skoda Superb Combi 1.8 TSI Elegance Businessline (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Superb Combi 1.8 TSI Elegance Businessline |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand bij aanschaf | 122.000 km |
KM-stand laatst | 165.000 km |
Eindelijk een andere auto
- 122.000 km
Na mijn hele leven leasewagens te hebben gereden, werk ik nu bij een werkgever waar ik geen leasewagen meer heb.
Moest dus zelf de boer op om een auto te zoeken. Het eerste jaar in de auto van mijn vader rond gereden, een primera w12 uit 2002. Oud maar prima en betrouwbaar.
Dus rustig op zoek. Dan denk je dan kun je eindelijk kiezen wat je zelf wilt ipv binnen een leasebudget te moeten kiezen met daarbij rekening te houden met bijtellingsklasses.
Klopt maar wat maakt dat het lastig, binnen een bepaald budget. Kleine inschattingsfout mijner zijde over de waarde van 2e hands autos haha.
Mijn laatste leasewagen was een ruime zafira tourer. Ik wilde nu liever een station vanwege de looks maar de ruimte van een MPV sprak toch ook aan (3kids, windsurfen als hobby). Het praktisch tegen het optische.
Daarnaast een auto sterk genoeg voor het trekken van een caravan. In het aller begin was het doel een skoda superb, maar toen veranderde het verhaal richting een s-max, eerst diesel, maar door het aantal gereden km per jaar toch maar naar benzine.
Helaas dan heb je dan bij Ford een te kleine 1.6 of een te dikke slurpende 2.0 turbo waarbij het 2e hands aanbod beperkt is en relatief duur in aanschaf en gebruik. Na wat overwegingen toch weer terug naar een stationwagen, en dan bij voorkeur een superb,geroemd vanwege de ruimte én deze heeft de 1.8 tsi.
Daarnaast ben ik niet merkgeil zoals veel buren wel zijn. Uiteindelijk is het deze luxe (dealer) superb wagon 1.8 TSI geworden met leer en alles erop en eraan voor een prijs waar ik geen 2e hands s-max voor kon kopen.
Wat een ruimte in deze auto en niet te vergelijken met andere (zelfs veel duurdere) stations (A4,A6,BMW5,MONDEO). Mooie Combi met mocca bruin metallic en beige leer. Mooi BI-Xenon en het heerlijke soundsystem. wat een VETTE BAS!! Maakt muziek luisteren echt tot een feestje!
Daarnaast het park assistance (leuk), electrische klep achter, 17inch velgen. Kortom af! Toch zijn er nog steeds mensen die menen dat je "maar" in een skoda rijdt. Ik moet er hard om lachen. Veel waar voor veel minder geld en gewoon kwalitatief top!
De auto is voorzien van een heerlijke DSG7. Ondanks alle verhalen die hierover de ronde doen toch de keuze hiervoor gemaakt. Rijdt heel relaxed. Zit er wel aan te denken het schakelgedrag aan te laten passen bij DSG dokter zodat slijtage door af-fabriek-instelling verminderd wordt en misschien nog wat extra PK's voor de caravan (door chiptuning).Ik hoor graag van mensen die hier al ervaring mee hebben.
De bak heeft volgens de verhalen een slijtage gevoelige droge koppeling welke extra slijt door veel schakelmomenten. Filerijden schijnt niet best te zijn.
Afgezien van het beruchte schakelmoment 1 naar 2 schakelt de bak heel soepeltjes zonder bijgeluiden. Tijdens een praatje met de werkplaats chef bij de dealer gaf hij aan eens met een aangepaste bak te hebben gereden wat een nog betere ervaring gaf.
De motor is van zichzelf al heel soepel en krachtig genoeg voor het dagelijks gebruik zonder daarbij echt dorstig te worden (1:12 stad 1: 16 snelweg). De extra PK's zijn meer voor het rijden met de sleurhut. Binnenkort maar eens even proberen met de standaard pk's en dan verder kijken.
Eerst maar eens even genieten van de skoda in zijn huidige staat.
eerste ervaringen
- 123.500 km
Nu na twee weken rondrijden even een korte update.
Ben nog steeds tevreden met deze heerlijke auto. Het is werkelijk een heerlijke soepele resiwagen die zich vlot verplaatst.
Eerste bevindingen:
Kwam tot de ontdekking dat na het starten de volume knop van de radio niet goed werkte. Belangrijk niet echt maar wel storend. Balkje wel zichtbaar maar volume gaat niet mee. Pas na het volledig terugdraaien van het volume en weer terug werkt de knop naar behoren. Andere workaround was mute en weer terug. Toevallig in de buurt van de dealer de Waal maar even langs gereden en probleem gelijk verholpen middels een update (waarom niet bij aflevering checken of alles up to date is?), maar goed. Neemt toch 1,5-2 uur in beslag.
Daarnaast bij een koude start op een frisse ochtend laat de DSG een zwaarder brommend/bonkend geluid horen in 4e/5e versnelling (2750/3500tpm). Met name bij rustig rijden (halfgas). Bij de oprit van de snelweg wanneer je versnelt hoor je dit met name (belasting). In de S stand en handmatig doet zich dit niet voor. Is de bak warm dan is het geluid ook weg.
Ik weet het dat internet niet de beste raadgever is, maar bij het googlen naar de DSG kwam ik langs wat verontrustende berichten over de 1.8 tsi motor en het olieprobleem. Wat een ellende! Ben gelijk maar even gaan peilen en wil dit even in de gaten houden. Maar hopen dat ik een van de gelukkigen ben waarbij dit probleem (1liter per 750-1000km) zich niet voor doet. Mijn motorblok zat wel in die bouwperiode (dichtslibbende olieschraapveren). Had ik helaas niets over gelezen. had weleens iets gehoord over tfsi audi blokken uit 2009 maar dacht dat deze wel verholpen zouden zijn. hmmmm. afwachten maar. Had ik dit wel gelezen had het zomaar kunnen zijn dat ik verder had gekeken. Hopelijk geheel onterecht.
liefde bekoeld?
- 151.000 km
Wat in eerste instantie geluk voor het leven leek is nu toch wel wat naar beneden bijgesteld
-juni 2017 - na bezoek aan TVS DSG dokter bleek de koppeling versleten. Na een hoop gestechel onder garantie vervangen. Koppeling werkt nog steeds niet optimaal in koude omstandigheden. Dit heeft te maken met hygroscopische werking van het koppelingsmateriaal. Oplossing nieuwe koppeling van het oude type monteren(!) Garantie geen kosten. Hoewel dealer DE WAAL toch wel overtuigd moest worden dat dit garantie was. Wilde beweren dat ik in 3000km de koppeling had gesloopt. Nu blijkkt dat er een weersafhankelijke koppeling in zit alsnog een keer de dealer benaderd.....u begrijpt het al....DE WAAL vind het vervelend maar geeft keihard geen thuis. De oplossing moet ik dus eventueel zelf bekostigen.
-augustus 2018 - naar DSG dokter om alsnog de SW in de bak aan te laten passen. Nu weer een eerste versnelling en betere schakelpunten in D en S. Standaard gaat de DSG7 bij het wegrijden naar zijn 2 hetgeen betekent dat je koppeling slippend optrekt met als gevolg slijtage. Daarnaast is de standard SW milieubewust en rijdt je met 70km/u in zijn 7....niet gewenst. De S is standaard nagenoeg onbruikbaar, en is nu weer wat milder en dus beter te gebruiken. Daarnaast ook wat extra PK's erin nu 210PK. (699eu)
-januari 2018 - eerste oliewissel na 15000km, bewust voor gekozen omdat met de 5w30LL 30.000 simpelweg te lang is en dit tot problemen kan leiden.
-Februari 2018 - inlaatkleppen reinigen. Vanwege de zelfvervuilende werking van de TSI krijg je carbon ophoping op de kleppen. Dit wordt verwijderd middels walnut blast (300eu). nu weer hagelnieuw.
-Maart 2018 - noodloop. De HD benzinepomp defect. klein maar duur onderdeel. Bij de lokale dealer een reparatie a 530eu.
-April 2018 - Banden vervangen. De conti's zaten op 2mm en heb deze alle vier vervangen voor vredestein ultrac (360eu)
Nu het weer wat meer zomers wordt rijdt de auto weer oke zonder slip op de koppeling. Blijft te gek voor woorden dat VAG dit soort oplossing bij hun klanten in de maag splitst. Het is dus een prijzig jaartje autorijden geweest. Hetgeen bij mij dus de vraag opwekt om door te rijden of te verkopen.
Maar wat is een passend alternatief met dezelfde comfort en ruimte in een combi jasje (geen MPV)
Weer een tijdje verder
- 165.000 km
We zijn weer een tijdje verder en zo ook weer wat levenservaring opgedaan met de Skoda Superb. Het blijft een geweldige reismachine gemaakt voor de snelweg. Ruimte en comfort en daarbij relatief zuinig. 7l/100km (afhankelijk van de rechtervoet natuurlijk).
Ondanks een hoop verhalen rondom de CDAA 1.8 tsi motoren heb ik gelukkig geen olieverbruik. Hou nog steeds 15k aan voor de oliewissels.
Ondertussen heb ik wel de bougies vervangen (DIY) ivm licht onregelmatig stationair lopen. Een maand erna kwam er plots een motorlampje actief. Auto uitgelezen, overslag in cylinder 1. Dit is 9 van de 10 keer de steekbobine die het begeven heeft. Hierop 4 bobines besteld in Duitsland (moest toch een weekje naar het buitenland dus kon wachten) en deze erin gestoken. Probleem opgelost. Motor loopt weer als een zonnetje.
Voor wat betreft de DSG7 (dq200) is en blijft het een haat liefde verhouding. Soms briljant en foutloos en soms licht slippend bij koud vochtig weer, dit ondanks alle optimalisaties van TVS. Onlangs de bak een keer een reset gegeven, terug naar basisinstelling en opnieuw ingereden. Blijft een raar iets en voor dit probleem is er gewoon geen oplossing voorhanden, koppelingen zijn van slijtvast maar vochtgevoelig materiaal (producteigenschap volgens VAG). Er zijn meer mensen die het ervaren met name bij de zwaardere motoren 1.6tdi en 1.8 tsi. De 2.0 motoren hebben een andere DSG6 die hier geen last van heeft (platen liggen in de olie). Je leert ermee leven.
Ben wel aan het orienteren in binnen en buitenland....2.0tsi motoren zijn in het NL milieuklimaat erg zeldzaam....en de 3.6V6 is een wellicht economisch niet verantwoorde keuze....maar een wel hele lekkere haha. Er zijn er wel een aantal maar erg prijzig. Diesel laat ik staan omdat ik niet weet welke kant dat dit op gaat.
Ben ook bij de Mazda 6 wezen kijken echter boet ik dan echt in op de ruimte. Andere meer premium merken zijn gewoon veels te duur en een stuk minder ruim.
T.B.C
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Superb Combi 1.8 TSI DSG Ambition Panorama Leder Xenon Trekhaak
- 2010
- 242.123 km

Skoda Superb 1.8 TSI DSG / Xenon
- 2011
- 181.106 km

Skoda Superb 1.4 TSI AMBITIION ORIGINEEL NEDERLANDS ECC AIRCO CRUISECONTROL PARKEERSENSOREN BLUETOOTH TREKHAAK LMV ELECTR.STOEL+MEMORY CHROOM 4X ELECTR.RAMEN/SPIEGELS
- 2010
- 256.010 km