Seat Toledo (2013)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Toledo |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 13.623 km |
KM-stand laatst | 87.000 km |
Heerlijke auto
- 25.000 km
Ik woon in Spanje en heb deze auto gekocht in Barcelona. Ik was gewend aan de Seat Ibiza dus dit was een stapje vooruit. Met name de eerste weken was dat verschil heerlijk (alles went).
Het is een 1.6 TDI Style (in Spanje de luxe versie), 105 pk. De auto na 3 maanden in een rit van 14 dagen van Barcelona naar Zwitserland, Duitsland, Nederland en toen door Frankrijk naar Madrid gereden om weer in Barcelona te eindigen. Een behoorlijke rit dus.
De auto gedroeg zich geweldig. Hij rijdt ongeveer 18-20 km op een liter diesel bij een gemiddelde snelheid van 130 op de snelweg, het is een buitengewoon ruime auto voor zowel inzittenden als baggage in de kofferbak. Hij is comfortabel en stil, goede verlichting.
Wat ik mis (is in latere modellen opgelost) is:
- geen elektrische raambediening achter vanaf de bestuurderstoel
- geen elektrisch inklappende spiegels of automatisch dimmende binnenspiegel
- ook geen regen- of lichtsensor.
Los daarvan: top auto.
Nog steeds tevreden, toch wat puntjes.
- 87.000 km
Ik heb de auto nu bijna drie jaar, en heb de conclusie getrokken dat het niet slim is meteen een nieuw model te kopen. Ongeveer een jaar na de mijne werden er niet genoeg verkocht en heeft Seat actie ondernomen.
Zo zijn er een aantal versies gekomen met een hoop extra´s zoals:
- Led verlichting
- Raambediening achter vanaf bestuurderstoel (echt nodig)
- Dimmende binnenspiegel
- Startknop
- Inklappende zijspiegels
- Navigatie
- Regen- en lichtsensor
- Ruitenwisser achter
Had ik een jaar gewacht, dan had ik dat ook gehad.
Wat me echt stoort, is dat ik een mail heb gekregen van Seat dat de auto een "fraude-diesel" motor heeft en dat ze contact zouden opnemen om dit op te lossen. Nooit meer iets van gehoord. Dit mag je zeikerig noemen, maar ik vind dat niet netjes van het merk en het zou een reden kunnen zijn om niet meer een VAG auto te kopen.
Voor wat betreft mijn ervaringen met deze Toledo: 100% fantastisch. Ik heb er met name erg lange ritten mee gemaakt. Meestal van Barcelona naar Madrid in een weekend (1500 km), maar ook een keer of 4 - 5 naar Italië, Oostenrijk, Nederland en Zwitserland gereden. Winterse ritten van 3 tot 5 duizend kilometer in een week. Nooit problemen gehad, goede wegligging, zuinig in verbruik en prima motorcapaciteit. Kwaliteit audio en bluetooth is ook uitstekend.
Wat ik een grote plus vind is de ruimte binnen en de enorme kofferbak. Een kinderwagen + een paar grote koffers en nog wat rugtassen is echt geen probleem. Door de grote ingang van de kofferbak benut je de ruimte ook heel goed. Daarnaast kunnen twee volwassenen achterin prima met een laptop op schoot zitten terwijl je zelf ruimschoots voorin zit. Deze auto is echt heel ruim.
Positief:
- Verbruik
- Ruimte passagiers
- Bergruimte
- Comfort
- Prijs en onderhoud
- Gewoon een lekkere auto
Negatief:
- Relatief weinig extra's
- Fraude diesel
- Niet een hele sportieve uitstraling
- Koffiebekerhouders zitten niet heel handig
Ik denk er nu aan om een Hyundai i40 te kopen. Toch wat sportievere uitstraling en standaard meer extra's.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren