Seat Leon ST 1.2 TSI 105pk Style First Edition (2014)

autoreview

Seat Leon ST
Seat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon STSeat Leon ST

Signalement

UitvoeringLeon ST 1.2 TSI 105pk Style First Edition
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2014
Jaar van aanschaf2014
KM-stand laatst17.500 km
Lezerswaardering: 70%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De aanschaf en eerste kilometers

  • 227 km

Mijn Mitsubishi Outlander was een lease auto en hoewel ik hem aan het einde van de lease privé had overgenomen was het duidelijk dat deze auto mij om privé te blijven rijden te duur zou zijn.
Mijn vrouw en ik golfen dus moesten wel een auto hebben met een beetje ruimte voor de golftassen en trolleys.
Verder vond ik de belangrijkste punten voor een auto:
1. automaat, 2. ruimte, 3. comfort/luxe/uitrusting, 4. zuinig maar voldoende acceleratievermogen, 5. prijs .

Ik kwam vanwege de DSG-7 automaat uit op:
Audi A3 Sportback, Seat Leon ST, Skoda Octavia, Golf Variant

De Audi A3 werd mij te duur.
Het werd de Seat Leon 1.2 TSI Style First Edition DSG-7 en niet de overige 2 op basis van 'emotie'.
In mijn optiek de mooiste van de 3.

Op 13/02/2014 de auto opgehaald en de Mitsubishi ingeruild.
Nu, een paar dagen later de eerste 200 kilometer gereden en ik ben verliefd? Wat een auto!
Tutti compleet met Navi, goeie audio, board computer, LED koplampen, achterlichten, Climate control, Cruise control en nog veel meer!
Rijd als een zonnetje. Ligt fantastisch op de weg en in de bochten.
Acceleratie meer dan voldoende alsmede de topsnelheid.
Maar vooral ook zuinig, veel zuiniger dan mijn 1:8 rijdende Outlander.
Mooi instrumentarium/boordcomputer waarop ik goed kan aflezen dat ik nog lang niet moet tanken..(nog bijna 500 km te gaan).
Ik zal mijn verbruik gaan bijhouden en delen op deze site.

Tot slot, nogmaals, wat een auto voor een mooie eerlijke prijs!

Eerste halve jaar rijervaring

  • 8.279 km

Ik ben elke dag nog heel erg blij met mijn keuze voor de Leon ST 1.2 First Edition.
Geen moment spijt van gehad!
Op elk gebied, zoals snelheid, comfort, uitrusting en ruimte, scoort de auto prima. De DSG automatische versnellingsbak is een topper!

Als ik dan na 8000km ook eens een lange rit maak en daarbij de 800 km op een tank van 50 liter overschreed, ben ik nog meer overtuigd dat dit een súper auto is.

Waarom ik ze nog niet zo veel op de weg zie snap ik dan ook niet.
Voor €28,800 heb je een hele complete auto, met veel luxe die bijvoorbeeld niet onder doet voor de Audi A3, maar die wel een heel stuk duurder is.

Bijna een jaar oud en binnenkort voor eerste onder

  • 17.500 km

In 1 woord een super auto!
Dat vind ik nog steeds, na bijna een jaar.
Misschien wel de beste auto die ik ooit heb gehad en ik heb ook veel duurdere auto's gereden.
Verbruik valt mij reuze mee en ik rij best sportief.
Heerlijk dat ik minimaal 700 km uit een tank kan halen en dat met een automaat.
Geen kraak heeft de auto gegeven in het eerste jaar.
Slechts na 12.500 km even een litertje olie erbij moeten gooien, maar dat mag ook wel.
Heerlijk soepel, fijne DSG en de First Edition uitvoering die ik dus heb, zit zo vol met luxe, dat het een genot blijft om er in te rijden.
Ik denk dat heel veel mensen dit een geweldige auto zouden gaan vinden als ze deze uitvoering mochten kopen.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Seat Leon

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.