Seat Leon ST 1.4 EcoTSI 150pk FR (2015)

autoreview

Seat Leon ST 1.4 EcoTSI 150pk FR (2015)

Signalement

UitvoeringLeon ST 1.4 EcoTSI 150pk FR
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2015
KM-stand laatst83.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Toch meer even vertellen

  • 83.000 km

Mijn Leon FR nieuw gekocht in mei 2015. kakelverse 1.4 tsi 150 pk. Na een maand op pad met een caravan van geladen 1500 kg. Zou je denken dat is pittig achter zo'n Leon. Nou dat valt dus reuze mee. Hij heeft power genoeg. Ook in de bergen heeft hij meer dan voldoende power met die caravan erachter. Ook het rijden met 1500 kg aan de haak gaat relaxt. Je kan vrij ontspannen in de 6e versnelling zo'n 107 km/h op de teller rijden.

Door de jaren heen geen verrassingen ervaren. Gewoon zijn reguliere onderhoud gehad. Wat wel een dingetje is, is de hoge banden slijtage. Door het enorme vermogen op die voorwielen lust hij wel wat rubber. Ik deed met de voorbanden zo'n 17000 km. en dat is niet echt veel te noemen. De dealer vertelde mij dat dit bij dit type inderdaad redelijk normaal is. De dealer reed zelf ook een leon FR en deed slechts 15000 km met een setje voorbanden.

De wegligging is werkelijk fenomenaal. Het lijkt wel een kart, bij droog weer dan wel te verstaan. Bij vochtig wegdek verliest hij snel grip is mijn ervaring.

Het verbruik valt mij alleszins mee. Over die 83000 km gebruik hij, inclusief vakantie reizen met de caravan, volgens de boordcomputer 7,5 l/100, dus zo'n 1 op 13,3 en dat met weinig snelweg kilometers maar veel provinciaal en stedelijk verkeer, 5 vakanties richting de zon.

Met de caravan erachter lust hij m wel. maar dat is ook niet vreemd. Gemiddeld zo'n 11,5 liter de 100 km dus 1 op 8,6 ongeveer. dus dan is alles door elkaar genomen 1 op 13,3 niet verkeerd lijkt mij.

Dit is de enig en dus ook laatste review over de Leon. Hij gaat over een maand ruil ik hem in voor een nieuwe Seat Ateca 1.5 Style Business intense DSG. Ik zal proberen daar een betere review op los te laten met regelmatige updates

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Seat Leon

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.