Seat Leon ST 1.0 EcoTSI Reference (2016)
autoreview

Signalement
| Uitvoering | Leon ST 1.0 EcoTSI Reference |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2016 |
| Jaar van aanschaf | 2018 |
| KM-stand bij aanschaf | 79.213 km |
| KM-stand laatst | 198.000 km |
Dag Leonneke!
- 198.000 km
Na bijna 5 jaar nemen we afscheid van "Leonneke". Het afscheid is bitterzoet, want het was een fantastische auto. Een hele degelijke station, perfect voor een gezin met kleine kinderen. Voldoende kofferruimte om een uitgebreide kampeeruitrusting (incl. De Waard tent) mee te nemen, ruimte genoeg op de achterbank voor eerst een en later twee kinderstoelen, super comfortabele leren stoelen met stoelverwarming en een sportieve feel.
Comfort:
De uitvoering die we van de Leon kochten was een zeldzame. Het had een hoop opties afkomstig van de FR, maar het was een "doodgewone" 1.0 EcoTSI. De leren stoelen zaten geweldig (zowel voorin als achterin) en de stoelverwarming was zeker in de wintermaanden een plezierige bijkomstigheid. Lange afstanden waren in de Seat geen enkel probleem, de zitpositie was goed, de cabine niet te luidruchtig (ondanks de AllSeason banden). De geluidskwaliteit van de stereo was heel behoorlijk. De vering was vrij "sportief" waardoor het sturen lekker direct aanvoelde (heel anders dan de Peugeots die ik ervoor had).
Prestaties:
Wat kun je verwachten van een 1.0 3-cylinder met 110pk? De prestaties waren niet spectaculair, maar je kunt prima meekomen met het verkeer en zoals eerder gezegd voelde het sturen lekker direct/sportief. Ik ben sowieso niet zo'n hardrijder op de snelweg - 110km/u is hard zat, alles daarboven vind ik brandstofverspilling. Mede door deze rijstijl hebben we over de ruim 100.000km die we er in 5 jaar mee gereden hebben een gemiddeld verbruik van 19.7km/L weten te halen.
Betrouwbaarheid:
Buiten een lekke band door een rondslingerende schroef hebben ik nooit met stukken langs de weg gestaan. Bij onderhoudsbeurten is het een en ander vervangen (schokdempers voor, een bekend probleem bij VAG aldus de garagehouder), een aandrijfas keerring en een accu. Verder geen problemen, dus kwa betrouwbaarheid een dikke 9.5 dus!
Kosten:
Zoals aangegeven was het verbruik 19,7km/L. Inclusief afschrijving kostte deze auto me 0,244 Euro/km, dat is inclusief alle brandstofkosten, wegenbelasting, verzekering en onderhoud.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Seat Leon
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Je auto verkopen aan grote online inkoopsite? Snelle reactie en redelijke prijzen

Praktijkverbruik: zo zuinig is de Seat Leon (2013-2020)

Peugeot 308 SW vs. Seat Leon ST - Occasion Test

'Volgende Seat Leon ook als stationwagon' - Terugblik




