Seat Leon 1.0 TSI 110pk Style Launch Edition (2021)

autoreview

Seat Leon 1.0 TSI 110pk Style Launch Edition (2021)

Signalement

UitvoeringLeon 1.0 TSI 110pk Style Launch Edition
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2021
Jaar van aanschaf2023
KM-stand bij aanschaf52.000 km
KM-stand laatst65.300 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nieuwe auto

  • 52.000 km

Ter vervanging van mijn Golf 7 Variant, ben ik opzoek gegaan naar een zo nieuw mogelijke auto binnen mijn budget. Als 21-jarige was een gezinsauto (nog) niet echt een goede match, dus ben ik specifiek opzoek gegaan naar een hatchback. Zo kwam ik uiteindelijk terecht bij het nieuwste model Seat Leon. Het model spreekt me erg aan. En uiteraard in aanschaf goedkoper dan een Golf. De auto beschikt nog over een kleine 2 jaar fabrieksgarantie en APK, is dealer onderhouden en is een ex-lease auto afkomstig van hetzelfde bedrijf als waar ik 'm gekocht heb. De auto is in zeer goede staat, geen deukjes of plekjes. enkel wat zeer lichte gebruikerssporen.

Als ervaren Golf rijder, zijn er wel wat dingetjes waarbij duidelijk is dat dit een goedkopere Golf is.
allereerst het interieur. Het dashboard is van zacht plastic, dat is mooi natuurlijk. de deurpanelen en de rest van het interieur is hard plastic, daar schiet die wat te kort in mijn optiek. Wat dat betreft zat mijn Golf 6 al beter in elkaar, en die was van 2010, Daarin was alles zacht plastic, ook achterin.

ik lever wat in qua opties vergelijken met mijn vorige Golf uit 2013. Zo komen de ergonomische en halflederen massagestoel en elektrisch inklapbare spiegels niet terug in de Leon. Ook is de motorkap weer ouderwets vast te zetten met stok i.p.v. gasveren zoals bij de Golf 6 en 7 het geval was. Ik zal hier toch geen werkzaamheden verrichten, dus mij stoort dat niet :)
Wel krijg ik er andere opties voor in de plaats, zoals vol led koplampen en achterlichten, virtual cockpit, ACC, Apple Carplay, keyless-go, verkeersbord herkenning, P camera en van alle veiligheidssystemen waaronder Lane assist en bots preventie.

Wel is het wennen dat ik geen fysieke knoppen meer heb op het dashboard, alles gaat via de 'tablet', ook de airco en klima. verder zitten onder de tablet 3 touch regelaars die d.m.v. een schuifbeweging te bedienen is. Dit is wat omslachtig vind ik, dit reageert ook niet zo adequaat als een draaiknop. De eerste dag crashte de tabler al meteen en startte het opnieuw op... dit is sindsdien niet meer voorgekomen, maar tijd zal het leren hoe dit systeem zich houd.

Dit is de eerste keer dat ik een auto heb gekozen met 1,0 TSI motor. Mijn eerste ervaringen zijn relatief goed. 2 dagen na aanschaf meteen op de proef gesteld en naar Oostenrijk gereden. Hij is erg zuinig. ik heb met een volle tank mijn reis naar Oostenrijk kunnen voldoen. dan lukte met de Golf 6 en Golf 7. Echter, zit er in deze Leon een beduidend kleine brandstof tank (45L) in vergelijking met de Golf 7 (50L), en ale helemaal met Golf 6 (55L). Ik heb hierop niks te klagen.
De 3 Cilinder klink rauwer dan een 4 Cilinder, maar is op de autobahn relatief rustig, had ik niet verwacht. het geluid van een halve V6 is ook speelser dan een 4 Cilinder, vind ik :)
De prestaties zijn ook prima, 200km/h haalde ik zonder moeite, volledig volgeladen en met 3 volwassen personen.
In de bergen doet die het ook wel prima. Al zit er onderin weinig koppel. Achja, het is en blijft wel een 1,0.

Momenteel heb ik de auto pas 5 dagen in bezit, en zit ik nog in Oostenrijk. Als ik de auto wat langer in bezit heb, Kan ik ook een betere ervaring delen, wordt vervolgd!

Terug van een weekje Oostenrijk

  • 54.500 km

We zijn weer terug van Oostenrijk. Inmiddels dik 2000 km er op zitten, en dan is genoeg om de eerste indrukken aan te vullen.

Allereerst, wat is deze auto ontiechelijk zuinig. De hele rit vanuit Oostenrijk naar Venlo, zo'n 845km. Geheel op een tank met een gemiddeld vebruik van 5,3l op 100km. Dit lag vooral aan de vele en lange files en het constante zeer slechte weer onderweg.

Ook heb ik een groter minpunt ervaren, en dat is de elektronica die op de terug weg wat nukken begon ter vertonen, en dan met name de veiligheidssystemen. Deze vielen onderweg op de autobahn op een gegeven met gewoon allemaal 1 voor 1 uit. Dus verkeersbordherkenning, ACC, Front assist en start stop. Meteen de eerst volgende raststatte ervan af gegaan en de auto opnieuw gestart, storing kwam terug. Nog eens opnieuw gestart en toen leek het weer oke te zijn en de rit goed af kunnen maken.
Eenmaal thuis besloten om nog even goed af te sluiten door lekker uit te gaan eten. Toen we klaar waren, terug de auto in en werd weer begroet met een andere storing, ACC beperkt beschikbaar. Opnieuw starten heeft het uieindelijk wederom gefikst. Maar dit beloofd wat voor de toekomst als dit na een week al met regelmaat voor komt.

Om deze reden stel ik met een sterretje de betrouwbaarheid terug. Kan in de toekomst uiteraard weer opgekrikt worden mocht dit permanent biet meer voorkomen.

Buiten dit houdt de auto het verder prima en ben ik tevreden.

Reis, onderhoud en weer weg

  • 65.300 km

Inmiddels heb ik sinds de aanschaf een kleine 13.000km gereden met de Seat. Ik heb in januari dit jaar ene lange reis gehad naar Hongarije. En dit is op wat kleine vloeistof zaken en bandenspanning na, goed verlopen.
Onderweg kreeg ik een olie peil melding, was de ruiten vloeistof leeg en waren de bandenspanning levels later tijdens de vakantie niet op orde.
ik weet het, ruitenvloeistof en bandenspanning had ik van te voren moeten checken, mijn fout...
Maar de olie melding viel onverwachts. hij verbruikt dus wel iets van olie, maar ongeveer 0,5l op 30.000km, schat ik. Dat is doable vind ik.

In februari een grote beurt gehad bij de dealer, weer een rib uit het lijf :)
verder geen issues met de auto. Aan het scherm ben ik inmiddels gewend.
Wel heeft die her en der kraakjes in het interieur. Als je daar gevoelig voor bent, houd daar dus rekening mee.

Echter wel onverwachts de beslissing gemaakt om er al afstand van te gaan doen. Morgen wordt die afgehaald, en krijg ik een witte Golf 8 met zelfde motor maar met 7-DSG en mild hybrid systeem in de plaats. kwam 'm toevallig tegen voor een hele nette prijs, en het kriebelde :)

al met al was de ervaring oké. Comfort kan beter maar voor de rest prima voertuig.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Seat Leon

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.