Seat Ibiza ST 1.2 TDI E-Ecomotive COPA (2011)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Ibiza ST 1.2 TDI E-Ecomotive COPA |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand bij aanschaf | 5 km |
KM-stand laatst | 16.500 km |
de eerste ervaringen
- 2.850 km
Sinds 1 april jl ben ik eigenaar en berijder van een Seat Ibiza 1.2 TDI COPA. De auto wordt particulier bereden. Deze COPA uitvoering houdt het midden tussen de reference en de style. Hij heeft alle zaken aan boord waarvan ik vind dat ze nodig zijn. Ik ben geen milieu adept en heb ook geen ambities de zuinigste ibiza berijder te worden. Hij is puur aangeschaft vanwege de gunstige bedrijfseconomische aspecten. Om een objectieve mening en ervaring over deze auto te geven moet ik oppassen niet in vergelijkingen te treden met vorige auto's. Hij brengt je moeiteloos van A naar B. Ja, onderin de toeren is de trekkracht beperkt en aan het motorgeluid moet je even wennen. Na 2850 km weet ik niet beter meer en ervaar ik comfort door oa. de prettige stoelen, de rust in het interieur bij constante snelheid, een fijne standaard geluidsinstallatie. Het weg- en stuurgedrag gedrag is direct zonder oncomfortabel te worden. Bovendien komt de bouwkwaliteit goed over. Alles lijkt stevig in elkaar te zitten. De keuze is wat mij betreft op deze auto gevallen omdat hij in dit specifieke segment de meeste ruimte biedt en dat combineert met een sportief en dynamisch uiterlijk. Iets wat in mijn optiek de Skoda Fabia combi ontbeert, maar goed dat is persoonlijk. Kortom ik verwacht nog vele comfortabele en probleemloze kilometers te gaan rijden. Wordt vervolgd.
update 5600 km
- 5.600 km
De auto is nu 2,5 maanden in bezit en we zijn 5.600 km verder. Eigenlijk is er maar weinig te melden en dat is een goed teken. De algehele kwaliteitsbeleving is goed te noemen. Ondanks de overdaad aan hard plastic zit de boel toch goed in elkaar. Van ongewenste rammeltjes en kraakjes is geen sprake. Dan het verbruik: is nog steeds iets dalende, maar heb wel het idee dat ik er nu wel het maximale uit haal. Bij normaal gebruik zonder moet 1 op 21 dus mogelijk zijn. Tot slot: als je iedere dag met deze auto op pad moet veranderd dat je gedrag als automobilist. Haast is een rekbaar begrip geworden, in flitspalen ben ik ook veel minder geïnteresseerd en met de cruise control kan ik het nu wel goed vinden. Dat is wat deze auto leuk en sympathiek maakt, want van z'n dynamische rijgedrag, acceleratie, sound e.d moet de Ibiza ecomotive het niet hebben, en ik moet zeggen dat ik dat soms best wel een beetje mis.
Voor de eerste keer naar de garage
- 16.500 km
Ruim 16.000 onbezorgde en comfortabele kilometers zitten erop. Mijn ibiza is vorige week voor het eerst naar de garage geweest. Niet omdat er iets niet deugde, maar gewoon voor z'n eerste beurtje. Nieuwe olie, remmen nagekeken, winterbanden gemonteerd om de originele velgen, en ik heb wat chromen randjes laten plaatsen om de mistlampen. Dit staat hem wel chique. Na 16.000 km is het kwaliteits gevoel van deze auto absoluut goed te noemen. De materialen houden zich goed, de stoelen hebben nog steeds een prettige zit en alles voelt stevig en solide aan. Rammeltjes en gekraak zijn hem nog steeds vreemd. Het verbruik wordt er niet beter op met de door mij gemonteerde 16 inch velgen en FR grill. Met 1 op 20 houdt het echt wel op met een rustige rijstijl over snelwegen en 80 km wegen. Dit valt mij nog steeds ronduit tegen. Wat ik wel heb gemerkt is dat de motor nu eigenlijk pas echt lekker los is, en dat merk je. Hij is wat beter bij de les, reageert soepeler op het gaspedaal en dat nukkige is er een beetje af. (misschien is het ook gewoon gewenning) Al met al ondanks een paar kleinigheden geen spijt van mijn aankoop. En die wegenbelasting, hoe je het ook bekijkt, het scheelt serieus geld en dan neem je die paar minpuntjes graag voor lief.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.