Seat Altea 1.9 TDi Reference (2005)

autoreview

Seat Altea 1.9 TDi Reference (2005)

Signalement

UitvoeringAltea 1.9 TDi Reference
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand laatst143.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 143.000 km

Het kiezen van mijn eerste leaseauto was niet heel moeilijk als Seat liefhebber, de op dat moment net nieuwe Altea was favoriet vanwege de combinatie van mooi ontwerp met lekker veel praktische ruimte voor een gezin met 2 best grote kinderen (9 en 14 jaar) en na een proefrit bleek hij ook nog eens heerlijk te sturen.

Helaas was ik vanwege mijn te rijden kilometers verplicht diesel te kiezen wat mijn budget beperkte en om die reden ik niet voor de Stylance gekozen heb maar de \"kale\" Reference uitvoering. Vooral het dashboard is dan een stuk minder mooi zonder de Seat radio, wieldoppen zijn natuurlijk niet zo sportief en fraai als lichtmetaal en spiegels handmatig stellen (vooral de rechter)blijft onhandig. Dan moet je ook nog een radio aanschaffen en een setje speakers want ook die zitten er niet in bij de Reference. Extra nadeel is dan weer dat je altijd met een frontje loopt te slepen terwijl je een fabrieks radio lekker kunt laten zitten.

Mijn grootste punt van kritiek is het te vlak geplaatste stuur. In de Leon is dit wel perfect te stellen (lekker ver naar je toe te halen en naar beneden) dus het kan anders, echt jammer. Daarnaast vind ik de de te kiezen kleuren te beperkt, allemaal vrij saai. Verder zijn de kunststoffen op dashboard en deuren behoorlijk hard en dat kan mooier.

Positief: achterpassagiers zitten heerlijk ruim en op goede zittingen, auto stuurt heerlijk, fijne stoelen, mooi model. De 1.9tdi is een prime motor, sterk, soepel en zuinig, gemiddeld rij ik 1 op 16, niet slecht want bijna dagelijks een half uur tot 3 kwartier file.

PROBLEMEN

  • 143.000 km

Geen! Slechts een terugroepactie in begin 2005 vanwege mogelijk storingsgevoelige oliepomp maar mijn Altea bleek al een goed exemplaar te hebben.

Enige irritatie is dat vorig jaar (3e jaar in bezit) de elektrische ramen plotesling enorm piepten bij openen en sluiten bij warm weer. Dit is eigenlijk nooit echt goed opgelost, dealer heeft de boel gesmeerd maar enig gevolg was dat de ramen nu vettige worden als je ze helemaal opent en weer sluit. Het piepen is iets minder maar nog steeds bij warm weer, heel irritant.

Verder 100% probleemloos.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.