Renault Espace 2.0 Turbo 16V Privilège (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Espace 2.0 Turbo 16V Privilège |
---|---|
Versnellingen | 5, Automaat |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na probleemloos rijden mijn Renault Scenic ingeruild op een Espace om aldus 5 personen plus bagage over lange afstanden, richting het zuiden of de bergen te kunnen vervoeren. Heerlijke rij-auto met name op de snelweg. Wat vanaf het begin wel tegenviel was de schokkerige automaat. Met name bij het schakelen van 2 naar 3 soms een duidelijke reaktie van de auto voelbaar. Verder ook een wat tegenvallend benzineverbruik van gemiddeld 1 op 8, maar met automaat, krachtige turbomotor en flink wagengewicht zal dit er wel een beetje bij horen...De auto nodigt met name op de snelweg uit tot een vlotte rijstijl. In het stadsverkeer voelt hij zich duidelijk minder op zijn gemak, mede gezien de nerveuze automaat. Het onderstel kan hobbels en bobbels maar matig aan. Wel fijne stuurbekrachtiging, goede cruisecontrol, maar dan weer matige radio, ondanks de upgrade naar ’Cabasse’. airco en ventilatie zijn in orde.
PROBLEMEN
Na een aantal maanden was er al een xenon-lamp kapot, die dus niet onder de garantie valt. Later enkele malen met een lege accu gestaan, vervangen door een zwaarder type, geen garantie. Na het verlopen van de garantie begonnen echter de grote problemen. De turbo ging kapot, viel niet meer onder de garantie, was wel een coulance regeling. Kort daarna viel de stroom uit, bleek de dynamo kapot te zijn en daarnaast ook nog eens de stuurpomp. Eea inclusief poelies en aandrijfriem vervangen (gedeeltelijke coulance). Enkele maanden geleden springt plots de handrem vanzelf op de achterwielen! Bij de garage laten nakijken, blijkt er een van de computers niet meer goed te zijn, moet vervangen worden (onder coulance). Denk je dan alles gehad te hebben en ben je op weg naar je vakantiebestemming, laatt de turbo het voor de 2e keer afweten!
Inmiddels contact gehad met de dealer en Renault Nederland en het is maar afwachten wat er aan gedaan gaat worden.
Dit zal vast en zeker mijn laatste Espace worden. Denk dat ik hem na de reparatie zo snel mogelijk ga inruilen op een betrouwbaarder alternatief.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.