Renault 5 E-TECH comfort range iconic cinq (2024) #3
autoreview

Signalement
| Uitvoering | 5 E-TECH comfort range iconic cinq |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2024 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 3.000 km |
| KM-stand laatst | 10.000 km |
Hebbeding
- 10.000 km
Wat een lekker karretje!! We waren direct verkocht bij het zien van dit model! Instappen en wegrijden. Natuurlijk moest het een Renault-gele zijn met een zwart dak. Stoelen en binnenmaten geven aan de bestuurder voldoende zitruimte en met wat werken een goede stuurpositie. Auto heeft een verzorgd interieur in passende kleurstelling en het grote infotainment scherm heeft middels Google en de Carplay-mogelijkheid alle mogelijkheden paraat. Al snel hebben we wel de "Hey Renault" Avatar uitgezet.
Op zich is de bediening van de R5 op een prettige intuitieve manier. Los van de mogelijkheden via het touchscreen, beschikt de auto ook over een aantal fysieke knoppen op het dashboard wat eenvoudig, snel en prettig werkt. Ook de bediening met de mogelijkheden op het stuur went snel en werkt goed.
De in te stellen rij-modi geven voldoende variatie: Eco stand voor binnen de bebouwde kom en gepersonaliseerde standen voor daarbuiten. De "Sport" stand laat zelfs het gele tijgertje ook daadwerkelijk los en dan kun je er héél sportief mee sturen. Auto luistert prima naar het stuur en de schijfremmen doen prima hun werk wanneer dat nodig is.
Natuurlijk is de beenruimte achterin beperkt, zeker achter een bestuurder van 1.85m maar met een beetje inschikken kunnen er voor een korte rit ook wel twee volwassenen achter in zitten.
Als minder positief punt moet ik helaas de keuze van Renault voor de "versnellingspook" aan de rechterkant van de stuurkolom noemen. Het is al meerdere keren gebeurd dat bij schakelen, de ruitenwissers begonnen en zeker bij het snel van vooruit naar achteruit willen schakelen is dat vervelend.
Wij hebben de R5 aanschaf voor woon-werk verkeer (70 km / dag) en dan volstaat eens per week opladen, in de wintertijd echt niet. De accu's in de Renault halen bij temperaturen tussen de 5 en 12 graden met moeite 65% van de opgegeven WLTP. Bij de Scenic E Tech is dit nog een tikkeltje erger.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Renault 5
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Renault 5 comfort range techno 52 kWh Winterpakket, PDC pakket
- 2025
- 10 km

Renault 5 comfort range techno 52 kWh Winterpakket, PDC pakket
- 2025
- 10 km

Renault 5 comfort range techno 52 kWh | Stuur + stoelverwarming | PDC rondom | Dodehoek detectie | Camera | Navigatie | Apple carplay/android auto
- 2025
- 10 km
Lees ook

De Alpine A290 biedt nóg meer lol dan de Renault 5

Renault 5 bereikt flinke mijlpaal

Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €30.000

Firefly maakt een goede eerste indruk, maar de Renault 5 een betere tweede - Dubbeltest



Lezersreacties (0)
Reageren