Porsche 924 S (1986)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 924 S |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1986 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 158.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze Porsche 924S heb ik sinds begin 2006 in bezit en is mijn eerste auto.
Deze S combineert het mooie, orginele, strakke 924-model met de prestaties van een 944.
Erg lekker rijdende auto met goede stoelen, mits ze heel zijn, en een sportief rij- gedrag, maar niet oncomfortabel.
Door de ideale gewichtsverdeling van de 2,5 ltr viercylinder motor voorin en de versnellingsbak achterin kan je hem met een enorme gang door de bocht jagen maar relaxed cruisen kan ook heel goed.
De motor is met 150 pk zeker niet klein voor de auto, al maakt hij meer indruk bij acceleren op hogere snelheid dan ’bij het stoplicht weg’, pas dan merk je dat de slanke carroserie door de lucht snijdt. Blijft toch een auto van 1160 kg. Tegelijkertijd als je dat veel doet, gaan de mensen bij het tankstation je steeds meer waarderen, want op de grote weg is 1 op 12 goed haalbaar, maar bij veel korte ritjes en bij sportief rijden is het soms meer 1 op 7/ 8.
Enige wat gaat vervelen is dat kinderachtige lease-rijders altijd je proberen uit te dagen tot een stukje planken, of ze niet sneller zijn dan zo’n 4 cylinder Porsche. Alhoewel de huidige dieseltechniek veel beter wordt, valt het nog steeds niet mee zo’n 22 jaar oude auto met 150 pk op de achterwielen bij te houden.
Al met al gewoon leuke, sportieve auto voor liefhebbers om in de vrije uurtjes lekker mee te rijden.
PROBLEMEN
Mijn Porsche heeft startproblemen gehad omdat het alarm en de startonderbreker amateuristisch zijn verwijderd waardoor de auto soms niet wilde starten omdat de
de-niet-meer-aanwezige-startonderbreker alles blokkeerde. Verder moet er van tijd tot tijd een drupje olie in en voorzichtig in en uitstappen houd de stoelen aanzienlijk langer heel. Aangezien de mijne rood is heb ik ook een afdekhoes voor de auto om de rode kleur en het dashboard mooi te houden en dat vind ik wel een aanrader.
- Betrouwbaarheid4
- Prestaties4
- Comfort4
- Kosten3
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.