Polestar 2 Intro (2020) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | 2 Intro |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2020 |
Jaar van aanschaf | 2020 |
KM-stand bij aanschaf | 35 km |
KM-stand laatst | 35.000 km |
Eerste Indrukken
- 500 km
De voorgeschiedenis
Mensen die niet zijn geïnteresseerd in de voorgeschiedenis kunnen dit stuk overslaan en direct doorscrollen naar de eerste ervaringen. Het is wellicht wel interessant voor mensen die willen weten welke criteria hebben meegespeeld in mijn keuze, en voor welke doelgroep de auto wellicht interessant is.
Al enige tijd reed ik in een poolauto van mijn werkgever. Deels omdat hij eigenlijk wel aardig beviel (zie andere review) maar deels omdat een poolauto op elk moment ingeleverd kan worden en ik alle opties open wilde houden om een eigen leaseauto te bestellen. Of eigenlijk alle opties, dat waren er maar een paar.
Net als vele anderen rij ik een zakelijke auto die ik ook privé gebruik. Privé situatie is gezin met 2 kinderen en een hond waarmee we af en toe naar het strand gaan (ergo; hond moet meekunnen dus). Daarnaast hebben we geen caravan maar wel de behoefte in het weekend om regelmatig een aanhanger en ook een paardentrailer te kunnen trekken.
In 2019 kwam natuurlijk met de Tesla model 3 het eerste echt (enigszins) betaalbare volumemodel beschikbaar om elektrisch te gaan rijden. (Audi e-tron; mercedes mqb en tesla s / x zijn buiten mijn financiële bereik.) Omdat een lease auto toch wel voor een jaar of 3 a 4 wordt gereden stond ik, net als velen, voor de keuze om nog éénmaal een reguliere benzine of diesel te bestellen, of nu al over te stappen naar elektrisch.
Toen het mogelijk was heb ik direct een proefrit gemaakt in de m3. De ervaring was geweldig. Niet alleen van van elektrisch rijden zelf (als je dat eenmaal hebt gedaan voelt al het andere echt hopeloos ouderwets) maar ook met name de integratie met apps, google maps etc etc. In mijn dagelijks werk ben ik veel onderweg. In de praktijk ervaar ik dat Android Auto in combinatie met Google Maps vele malen beter werkt dan standaard navigatiesystemen. Ook de voice ondersteuning werkt echt super: WhatsApp berichten laten versturen door ze in te spreken en ontvangen berichten laten voorlezen: het kan allemaal. Integratie met Android auto was een absolute must bij de keuze van welke nieuwe auto dan ook. Lang heb ik derhalve getwijfeld om een Tesla Model 3 te bestellen. Niet alleen als bijtellingstopper in2019 maar ook vanwege de vele vernieuwende eigenschappen. De Tesla viel echter af om 2 simpele redenen: ondanks dat een trekhaak beschikbaar is inmiddels, is 910 kg trekgewicht voor mij te weinig. En ten tweede: het is een klassieke sedan: de hond kan niet mee in de kofferbak. Ik heb echt lang getwijfeld (“…als we dan een keer een dagje naar het strand gaan dan ruilen we van auto zodat de hond toch mee kan..”) etc maar uiteindelijk toch niet gedaan.
In de tussentijd was mijn oog wel gevallen op nieuwsberichten uit Zweden en China. Foto’s en specificaties van de Polestar 2 zagen er veelbelovend uit. Smaken verschillen, maar ik vind hem er gewoon erg mooi uit zien. Polestar noemt het zelf een SUV (eerder Hatchback achtig, maar de hond lijkt mee te kunnen, toch?), zelfde specs ongeveer als m3 met 78kW accupakket en 408 pk met elektromotoren op voor- en achteras. Specs zagen er veelbelovend uit. Doelbereik (wat moet je daar nou mee?) is 500 kilometer. In de praktijk eerder 400 wellicht maar als ik 400 kilometer haal dan kom ik met mijn dagelijkse ritten prima uit. Eigen laadpaal (besteld en geplaatst inmiddels) doet de rest, dus dat zou prima moeten kunnen. Daarnaast de laatste 2 specs die voor mij van belang zijn: trekhaak mogelijk af fabriek tegen €1.100 meerprijs met 1.500 kg trekgewicht. En het belangrijkste: de auto draait native op Android Automotive. Voor wie hier niet in thuis is: Android Automotive is de uitbreiding van Google op Android Auto. Het belangrijkste verschil is dat Android Auto op je telefoon draait en via usb cable met je auto wordt verbonden. Afhankelijk van telefoon, android versie en of je auto het al of niet ondersteunt werkt het wel of niet. Bij mij in de praktijk met letterlijk dezelfde auto en dezelfde telefoon soms wel, soms niet, soms afhankelijk van tussentijdse updates waardoor het wel of juist weer niet werkte. Je kunt het geloven of niet maar ik heb het meegemaakt dat ik onderweg was met google maps, stopte om te tanken, daarna weer instapte en het niet meer aan de praat kreeg. Met Android Automotive hoop ik dat dat allemaal achter de rug is. Het draait native op de auto en via een (al dan niet apart) Google Account ben je gekoppeld met de auto.
Keuze; doen of niet?
Lang verhaal kort: de resterende keuze die overbleef was de grote hamvraag: gaan we over op elektrisch; of bestellen we nog één keer een traditionele lease auto. Dat zou dan in de vorm zijn van een Toyota RAV4. Waarom? Simpelweg fijne auto’s. Probleemloos, benzine trekt ook 1.500kg met automaat (handbak zelfs 2.000kg), ruim etc. Toyota bevalt goed; dealer is prima en dichtbij etc. (we hebben zelf privé ook een lexus ct200h). Nadeel is, ondanks dat het significant verbeterd is tov eerdere versies, de CVT automaat. Belangrijkste nadeel: blijven pielen en klieren met telefoons en usb kabeltjes. Hopen maar dat Android Auto werkt etc etc. Veel andere reviews van RAV4 klagen toch ook wel over het infotainment system en de navigatie.
Elektrisch alternatief zou dan de Polestar 2 worden. Ik heb ook nog (heel) even gekeken naar de Volvo XC40 Recharge. Deze is grotendeels identiek aan de Polestar 2. Technisch sowieso het onderstel en aandrijving. Wel is de afregeling iets anders. Zo is de topsnelheid van Polestar 250 km/h, de Volvo is begrensd op 180 km/h. Ga ik dat ooit rijden? Nee, waarschijnlijk niet; zelfs in Duitsland niet maar het is toch leuk om te weten dat het kan. En natuurlijk de dealer. De Volvo is ‘gewoon’ te kopen en te onderhouden bij een Volvo dealer. De Polestar krijgt ‘Spaces’ Maar goed; de belangrijkste doorslag is dat de Polestar er goed uitziet en anders is (eigen model).
En toen was de kogel dus door de kerk: ik heb gekozen voor de Polestar 2. Het vernieuwende van deze auto in combinatie met het comfort van elektrisch rijden gaf de doorslag. In de 25 jaar dat ik nu zakelijk auto rijd ben ik gegaan van kaart / shell stratenboek via Tom Tom kloon met zuignap op dashboard, inbouw Pioneer Avix x1 met klapscherm naar Android Auto via de telefoon op een snoertje. En nu ben ik toe aan de volgende stap: native Android Automotive. Ik ben benieuwd hoe dat gaat bevallen.
De Eerste indrukken
En dan is inmiddels na lang wachten de auto afgeleverd! Door een Handover Specialist werd de auto thuis afgeleverd en zijn de verschillende functies doorgelopen. Via vele youtube filmpjes had ik al veel gezien en heel veel werkt ook intuitief.
De eerste paar honderd kilometer zitten er inmiddels op. Nog niet genoeg voor een uitgebreide review, maar wel voor de eerste indrukken. Ik zal in de toekomst ervaringen blijven delen.
De performance is geweldig (0-100 in 4,7 sec)is natuurlijk ziekmakend snel). Even een paar keer geprobeerd met de kinderen aan boord. Ik ga dat niet vaak gebruiken vermoed ik maar het is wel leuk om te weten dat het kan. Wat belangrijker is in de praktijk, is dat de Polestar 2 ongelooflijk soepel te rijden is. De auto is natuurlijk erg zwaar. Omdat het gewicht van de accu’s laag ligt is de wegligging geweldig. Ik ben blij dat ik voor de 19 inch velgen heb gekozen. Wel vraag ik me af wat dit met de bandenslijtage gaat doen. De auto wordt standaard afgeleverd op mooie Michelin Primacy banden.
Pilot Assist werkt geweldig op de snelweg, maar daarbuiten niet altijd. Veel provinciale wegen in de buurt zijn verlaagd tot 60 kilometer wegen. De middenstreep is daarbij verwijderd en alleen aan de zijkanten van de weg zijn nog strepen. De Polestar ziet het nu als één rijbaan en gaat consequent midden op de weg rijden als je hem zijn gang laat gaan.
Ik heb ook al even een klein stukje met de aanhanger gereden. Door de grote kracht is dat geen enkel probleem. Manouvreren is makkelijk. De rechterzijspiegel is niet heel groot maar het zicht is net voldoende. Het is nog te weinig om iets over het verbruik te kunnen zeggen. Ik kan wel zeggen dat de trekhaak echt waanzinnig mooi is uitgevoerd. Met een druk op de knop komt hij tevoorschijn en kun je hem vastzetten. Een oog voor de losbreekkabel is netjes voorzien op de trekhaak. De aansluiting voor elektra zit aan de zijkant van de trekhaak weggewerkt en dat is echt heel mooi gedaan. Ik heb dat nog niet eerder bij een andere auto gezien. Na gebruik is hij met eenzelfe druk op de knop weer op te bergen. Heel fraai.
Minpuntjes
Zoals gemeld is Google Assistent een belangrijke drijfveer geweest (mede) om voor de Polestar te kiezen. Dat werkt echter nog niet geheel feilloos.
Als ik zeg ‘zet radio 2 aan’ gaat de radio aan maar hoor ik alleen geruis. Alsof de zender op de verkeerde frequentie staat ingesteld. Als ik echter via de radio app op het scherm radio 2 selecteer, is de ontvangst wel goed. Vreemd. Zou kunnen dat het met DAB/FM ontvangst te maken heeft, maar ik heb het nog niet verder uitgezocht
WhatsApp is nog niet geïnstalleerd. Hierdoor is het nog niet mogelijk om gesproken WhatsApp berichten te verzenden of ontvangen berichten voor te laten lezen. In de playstore is WhatsApp niet te vinden. Ik dacht dat WhatsApp vanaf het begin beschikbaar zou zijn maar ik kan het verkeerd onthouden hebben.
Er is al het een en ander over gemeld; maar enkele features komen onverwacht pas later beschikbaar. De belangrijkste die nu nog ontbreken zijn Phone as Key (waardoor je de lelijke sleutel nog nodig hebt) en de Polestar App. Hierdoor is het nog niet mogelijk om de auto aan de laadpaal te laten voorverwarmen of koelen.
Tot zover voor nu. Ik zal zodra er wat meer kilometers gereden zijn wat meer ervaringen delen, waaronder verbruik.
Problemen en bugs
Nog geen problemen gelukkig. Wel een minor bug als je het zo mag noemen. Mijn vrouw en ik hebben beiden eigen account met gekoppelde sleutel. Zodoende kunnen we beiden rijden met eigen instellingen voor stoel/audio/autosettings etc. Als je echter van bestuurder wisselt zonder dat de auto tussentijds op slot is geweest, dan wisselt hij niet van profiel.
Ik bedoel niet al rijdend een bestuurderswissel, er zat echt 30 minuten tussen waarna ik verder reed. Ik had dat wel verwacht omdat Polestar claimt te kunnen lezen welke sleutel zich bij de portiersdeur bevindt.
De auto afsluiten en opnieuw openen lost het op dus ik ga me er niet druk om maken maar het viel me wel op.
Verbruik en kosten - kleine update.
Aangezien de AW verbruiksmonitor nog niet is ingericht voor EV's hou ik het hier maar bij.
1/10/2020 eerste 750 kilometer - gem 215 Wh/km
Verbruik over de eerste 750 kilometer is 215 Wh/km. Dat is aan de ene kant fors, aan de andere kant is het wel verklaarbaar. Afgelopen week de auto even met een vriend/autoliefhebber gereden en naast wegligging ook behoorlijk even 0-100 en 0-200 acceleratie's getest. Dat tikt wel aan natuurlijk. Daarnaast is preconditioning aan de laadpaal nog niet beschikbaar en gaat verwarmen/airco volledig te koste van de batterij.
Ervaringen, eerste issues en rijden met aanhanger
- 1.043 km
Door de aangescherpte corona maatregelen wordt weer volop thuisgewerkt en rijdt de Polestar weinig zakelijke kilometers naar klanten overdag. Dat betekent echter niet dat hij niet wordt gebruikt. De eerste duizend kilometers zitten erop na 1,5 week, en wellicht tijd voor wat eerste indrukken.
Qua auto vind ik het nog steeds waanzinnig fijn rijden. De performance is gigantisch en met name de soeplesse waarmee je het vermogen tot je beschikking hebt is ongeëvenaard. Afgelopen week met een bevriende autoliefhebber de handling en performance getest, en de acceleratie van 0-100 maar ook van 100-200 blijft geweldig. Zoveel kracht en souplesse...
Helaas heb ik ook de eerste issues ondervonden. Thuis bij huis gaf de auto de melding 'aandrijving service vereist', 'rijd naar werkplaats' en ook een melding over beperkt vermogen. Enkele malen uit de auto opnieuw afsluiten en weer openen bood geen soulaas. Het resetten dmv langdurig vasthouden van de homeknop ook niet. Telefonisch contact gezocht met Polestar Support en even naar binnen voor bak koffie. Op de vraag of de auto nog wilde rijden of niet (om te bepalen of een bergingsvoertuig moest komen) liep ik terug naar de auto en.... geen vuiltje aan de lucht. Geen melding, geen storing en auto reed gewoon.
Op mijn verzoek heeft Polestar een afspraak gemaakt bij Henk Scholten in Arnhem die onderhoud gaat doen. In het begin deed Polestar heel geheimzinnig over de support via een "Polestar Service Point. Inmiddels geeft Polestar zelf ook expliciet aan dat ze van het Volvo dealer netwerk gebruik gaan maken voor onderhoud. Iets wat al langer natuurlijk een publiek geheim was.
Lang verhaal kort: de auto is uitgelezen bij de dealer, bug betrof een bekend probleem met bugfix en de auto is voorzien van de laatste software updates. Inclusief een update waarvan het schijnt dat er een terugroepactie voor is.
Overigens zeer welkom ontvangen bij Henk Scholten, inclusief een ruime werkplek met koffie en wifi dus geen enkel probleem om daar even langs te rijden. Dank voor de gastvrijheid!
Tenslotte nog de eerste ervaringen (en verbruikscijfers) met een aanhanger. Vorige week al even met de paardentrailer gereden maar dat was zo lokaal in het dorp dat dat niet representatief was. Vandaag een kilometer of 50 gereden met een beladen aanhanger. (tandemasser kiepaanhanger). Heen met geladen met mest, terug met balen hooi en stro. Ik heb hem niet gewogen maar ik schat een kilo of 1300 ongeveer aan totaalgewicht. Kilometer of 50 waarvan 40% snelweg en 60% buitengebied provinciale weg. Het rijdt voortreffelijk. Omdat de Polestar natuurlijk zelf ook (ontzettend) zwaar is heb je veel gewicht. Handling en trailer assist zorgen ervoor dat je echt bijna niet door hebt dat er een aanhanger achter hangt. Uiteraard rij ik wel rustig en voorzichtig maar qua performance kun je nog steeds belachelijk snel optrekken. Ook met afremmen (one pedal driving) merk je geen verschil. Het is niet zo dat het gewicht van de aanhanger 'door de auto heen duwt.
Met manouvreren is het zicht wel drama. In ieder geval vandaag met veel regen waardoor de zijruiten en spiegels nat zijn. De auto is naar achteren echt ronduit onoverzichtelijk.
Het gemiddelde verbruik kwam met de aanhanger uit op 361 Wh/km. Dat is vrij fors maar het was wel bar en boos weer met veel wind en regen.
Mocht je met een tandemasser Tabbert naar Benidorm willen kun je wellicht beter een mooie mercedes diesel ervoor zetten. Maar ach, ik kom heen en terug op de accu in de regio dus verder geen bezwaar.
Tot zover; wellicht binnenkort meer.
Recall en eerste conclusies
- 5.600 km
Omdat er weer genoeg gebeurd is de afgelopen periode met de Polestar en er nog relatief weinig reviews zijn deel ik graag mijn recente ervaringen.
Omdat mijn vrouw thuis een webshop heeft (www.scissormountains.nl) moet de Polestar (en ik :)) in deze drukke dagen regelmatig bijspringen
om pakketten weg te brengen naar DHL. Daarom voeren we geregeld een variant op Tesla Björn's bananabox test uit. De kofferbak is goed toegankelijk en je kunt er nog redelijk wat kwijt. (zie laatste foto). Wat eigenlijk altijd feilloos werkt is de voetsensor om de klep te openen. Als je met pakjes aan komt lopen is dat fijn natuurlijk.
Maar goed; terug naar het begin. Via de Leasemaatschappij kreeg ik de melding dat mijn Polestar tot de vroege productie exemplaren behoorde waarbij de inverters preventief moesten worden vervangen. De auto heeft hiervoor een dagje bij de Volvo dealer doorgebracht. Als vervangend vervoer kreeg ik een XC40 mee. Helaas geen P8 recharge die van dezelfde technische basis gebruik maakt, zodat ik ze had kunnen vergelijken. Maar nog steeds wel een ontzettend prettige auto natuurlijk.
Aan het eind van de dag werd ik gebeld dat hij weer klaar stond en vol verwachting hem weer opgehaald. Met de nieuwe inverters lijkt de auto (nog) stiller. Het elektrisch geluid is echt duidelijk (nog) minder en de auto is nu echt ongekend stil. Tevens is hij voorzien van de laatste software updates waarbij nu een timer voor de parkeerverwarming beschikbaar is gekomen. Dat is natuurlijk ontzettend fijn nu het wat kouder wordt en die is dan ook gelijk voor alle werkdagen ingesteld. Kritische kanttekening hierbij is dat er eigenlijk al een App beschikbaar had moeten zijn om dit van afstand allemaal te regelen. Net als het feit dat over the air (OTA) updates ook pas later beschikbaar komen.
Verder viel op dat de auto de melding 'zoeken naar GPS' bleef geven. Dat had ik een paar weken eerder ook al gehad toen ik op weg moest naar een afspraak. Dan eindig je uiteindelijk toch weer met je telefoon op Google Maps om de route te navigeren en daar was deze auto nou juist niet voor bedoeld. In beide gevallen was 4G wel beschikbaar en de online functies werkten wel. In beide gevallen is het na 1 of 2 dagen wel weer hersteld en werkt GPS weer. In een ander geval heb ik een dag geen 4G ontvangst gehad. Bekende trucs (herstarten, internet connectiviteit uit- en opnieuw inschakelen etc) werkten niet. Een melding bij Polestar Support gemaakt maar geen reactie gehad. Een dag later werkte het weer spontaan. Een melding bij Polestar Support gemaakt dat het probleem was opgelost maar ook hierop geen reactie gehad. Door deze connectie issues heb ik de betrouwbaarheid teruggezet van 5 naar 4 sterren.
Eerste conclusies
Wat valt op?
Afgezien van wat kleine issues met wat online connecties bevalt de Polestar ontzettend goed. Hij wordt bij ons ontzettend veelzijdig gebruikt en op alle fronten doet hij het echt geweldig. Toch zijn er ondanks dat best wat op en aanmerkingen te maken. Nog niet over Android Automotive, daarvoor zijn er nog te weinig apps beschikbaar om hier iets over te kunnen zeggen. (behalve dan wellicht dat ABRP en Flitsmeister nog niet beschikbaar zijn). Google Assistent werkt echt fantastisch. In vrijwel alle gevallen vertaalt ze mijn commando goed e/o vindt ze de adressen die ik opgeef.
Het gemiddeld verbruik is over de eerste 5600 km 23,6 kWh/100km en dat is hoog in mijn ogen. Hoger dan ik had verwacht. Op snelweg rijd ik 105 of 110 op ACC overdag. Als ik ritten van 100 km enkele reis heb met veel snelweg kom ik uiteindelijk richting 20 kWh/100km maar niet eronder.
Ook hier maakte Tesla Björn al opmerkingen over 'Wow this car is thirsty'
Ik heb het gemiddelde nu gereset en ben benieuwd of het vervangen van de inverters hier nog invloed op gaat hebben.
Wat bevalt goed?
- overall uitstraling. Het is (persoonlijk) echt een ontzettend mooie auto
- performance - de kracht icm de souplesse waarmee deze beschikbaar komt is echt waanzinnig
- wegligging
- veelzijdigheid / trekvermogen
- comfort binnen met stoelverwarming ook achterin (vinden de kids echt top; pure verwennerij)
- Google Assistent
Wat zou beter kunnen?
- verbruik
- Pilot Assist
- draaicirkel. In parkeergarages moet ik regelmatig een keer extra steken met achteruit inparkeren waar ik het met andere autos in een keer haald
- overzichtelijkheid naar achter .
- 360 camera geeft belabberd beeld.
- helderheid van het centrale scherm overdag. Waarom is dit niet net als bij elke ipad of tablet met een slider te regelen?
Eerste jaar zit erop
- 35.000 km
Inmiddels is de Polestar een jaar in bezit en is het tijd om wat nieuwe ervaringen te delen. Dat komt ook omdat er steeds via OTA software updates functionaliteit wordt toegevoegd. Inmiddels heb ik ook zo'n 35.000 kilometer met de auto afgelegd dus is een goed beeld ontstaan.
De P2 heeft inmiddels ook zijn eerste onderhoudsbeurt gehad. Toen ik de auto bestelde was dat inclusief de eerste 3 jaar onderhoud. Bij benodigd onderhoud werd de auto thuis opgehaald en nadien weer teruggebracht. Op de polestar site werkt de button 'maak een afspraak' niet. Misschien flauw om gelijk te zeggen dat Software niet het sterktste punt van Polestar is (zie onder bij App) , maar feit is dat het maken van een afspraak via de website niet lukt. Toen ik Polestar belde om een afspraak te maken werd ik echter terugverwezen naar de dealer. Bij het bellen met de dealer werd gevraagd wanneer ik de auto kon brengen en of ik erop wilde wachten.
Nou gaat het mij er niet om dat ik te beroerd ben om de dealer te bellen. Volvo Scholten is een fijne zaak waar je altijd vriendelijk wordt ontvangen. Maar het doet nogal af aan de 'digital first' beleving die Polestar wilde creeëren bij aanvang. De onderhoudsbeurt had verder geen bijzonderheden overigens.
Dan verder de wijzigingen:
- winterbanden
Ik heb een aantal weken winterbanden laten monteren (Bridgestone). Afgelopen winter had ik dat nog niet gedaan. Met de milde winters in Nederland en 4wd en het vele thuiswerken vond ik het niet nodig. Voor komende winterperiode staan er toch wat meer ritten op de planning waaronder ook naar Belgie en Duitsland, dus toch maar gedaan. Het is opvallend dat de winterbanden veel minder rolgeluid produceren dan de standaard Michelin zomerbanden. Bij andere auto's die ik hiervoor heb bereden was dat juist andersom, dus ik ben positief verrrast. Dat ben ik ook over de wegligging op de winterbanden. Ik heb nog niet in hagel of sneeuw gereden maar op droog wegdek is de wegligging (onverminderd) goed. Met relatief hoge temperaturen en het hoge gewicht van de auto ben ik wel benieuwd hoe lang de banden mee gaan. Ik probeer zuinig met de banden (en de auto) om te gaan maar mijn gevoel zegt dat je snel een setje op kan roken.
- laden en snelladen
Problemen met thuis laden hebben zich niet meer voorgedaan. De auto laadt altijd goed op, en ook netjes tot het ingestelde maximum van 90% of 100% wat ik incidenteel nodig heb.
Snelladen gaat nu ook goed. Door software updates is de laadcurve wat verbeterd. In het begin laadt de P2 nu daadwerkelijk met 150 kW. Naarmate de accu voller wordt neemt de laadsnelheid nog steeds vrij snel af, maar het is wel een stuk beter dan toen de auto net uit was.
Dus op laadgebied alleen maar positief nieuws gelukkig!
- video app met NPO start
Leuk voor tijdens het laden is dat je via het middenscherm NPO Start kunt gebruiken om TV programma's te kijken.
- Pilot assist en lane keeping aid
Met software updates zijn ook pilot assist en de lane keeping aid verder verbeterd. Je moet zelf goed bij de les blijven want de lane keeping aid wil de auto zeker op 60 km zones nog wel eens midden op de weg laten rijden. Het is verbeterd ten opzichte van toen de P2 net uit was, maar er zijn auto's die dat veel beter doen. Ik vind dat opvallend omdat Volvo juist bekend staat om zijn veiligheid. Pilot assist idem dito. De functionaliteit is fantastisch en werkt heerlijk ontspannend in de file omdat hij remt tot stilstand en weer optrekt. Maar er zijn auto's waar de uitvoering beter is. Als Pilot Assist op de snelweg (vracht)auto's nadert wordt al heel vroeg en vrij abrupt snelheid verminderd.
- Range assistent met eco climate modus
Met de laatste update is ook een eco climate modus beschikbaar gekomen. Deze is bedoeld om extra bereik te krijgen als je dat nodig hebt. Ik heb hier nog nauwelijks gebruik van gemaakt dus ik kan nog geen betrouwbaar beeld geven hiervan. Verbruik is sowieso geen sterk punt van de P2. Maar goed daar staat wel enorme power en performance tegenover. Belangrijk voor mij is wel de betrouwbaarheid en die is tot op heden goed. Als de Googel zegt dat ik met 4% acculading thuis kom, dan is dat tot op heden ook zo gebleken, dus daar durf ik wel op te vertrouwen.
- Polestar App
Na vertraging is inmiddels ook een app beschikbaar. Daar hoef ik niet veel woorden aan vuil te maken. Of juist wel als ik allemaal zou moeten gaan beschrijven wat er allemaal niet aan heeft gewerkt de afgelopen periode.
Korte conclusie: zeer beperkte functionaliteit, en zelfs die beperkte functionaliteit werkt vaker niet dan wel.
- Overige Apps (AAOS)
Er zijn nog niet heel veel Apps beschikbaar op AAOS. Strikt genomen is dat Polestar niet aan te rekenen natuurlijk maar ik had verwacht (gehoopt) dat er al meer zouden zijn. Een hele fijne app die beschikbaar is voor de P2 is EasyPark. Je auto parkeren, op 'start parkeren' drukken op het scherm en klaar is kees. Zodra je weer wegrijdt wordt de parkeersessie automatisch afgesloten. Ja, het kan ook op je telefoon, dat weet ik maar ik vind dit ideaal werken zo.
Apps die ik nog mis zijn er eigenlijk maar 2
- Flitsmeister. Door een bug was die heel even te downloaden op AAOS maar die heb ik gemist helaas. Hopen dat die snel komt en tot die tijd draait hij maar op de telefoon
- WhatsApp - zou fijn zijn als je berichten gesproken kunt versturen via de Auto net als op Android Auto al kan
Algemene conclusies na een ruim jaar
- Fijne auto met waanzinnige performance
- Verbruik is (blijft) aan de hoge kant
- Zeer veelzijdig in gebruik
- Zeer blij mee nog steeds
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Polestar 2
Had je deze auto's al gezien?

Polestar 2 Long Range Dual Motor 408PK Launch Edition 78kWh (SOH 92%) - Panoramadak - 20 inch LM velgen - 360 gr. camera - Trekhaak - 12 maanden garantie
- 2021
- 73.947 km

Polestar 2 Long Range Dual Motor Launch Edition 78kWh SOH93% CarPlay
- 2020
- 129.235 km

Polestar 2 Long Range Dual Motor Launch Edition 78kWh | Panoramadak | Trekhaak | Stoel & stuurverwarming | 360 camera | Adaptive cruise | Harman/Kardon | Carplay
- 2020
- 151.026 km