Peugeot 508 GT PureTech 130 (2023)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 508 GT PureTech 130 |
---|---|
Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2023 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 3 km |
KM-stand laatst | 3.500 km |
Toch ruim voldoende
- 3.500 km
Er zijn al meerdere ervaringen beschreven over de Peugeot 508 en ik kan het beeld dat je daar leest bevestigen. Ook omdat ik al eerder een 508 van het huidige model heb gereden en daar al veel kilometers mee afgelegd heb.
Het blijft een opvallend vormgegeven auto met een uitstekend comfort en een prima wegligging. De bijzondere positie van het stuur zal voor sommigen onhandig zijn, maar bij mij past het juist uitstekend.
Het multimediasysteem is niet altijd even logisch en snel qua bediening, maar als je het door hebt is er goed mee te werken.
Het belangrijkste onderwerp van deze review is echter de motor; de 1.2 liter 3 cilinder puretech met 130 pK. De vraag is natuurlijk of een grote limousine voldoende heeft aan een driepittertje.
Het is uiteraard een kwestie van smaak, maar het is mij gebleken dat je in het verkeer uitstekend mee kunt komen. Vlot genoeg om in te halen en op snelweg-cruise-snelheid heerlijk comfortabel. De 8 traps automaat is daarbij niet te nerveus en doet gewoon relatief ongemerkt wat hij moet doen. Alleen bij wat steviger optrekken hoor je de karakteristieke drie cilinder roffel.
Kun je er nu dan de Grand Prix van Zandvoort mee winnen? Nee; dat zeker niet! Hij kan echt prima mee in het verkeer, maar hou je ambitie bij stoplicht-sprintjes beperkt. Die zul je lang niet altijd winnen.
Voor mij is het echter ruim voldoende! In combinatie met het verbruik dat met veel eerste snelweg kilometers op 5,5 l / 100 km zit, ben ik dan ook erg tevreden.
- Betrouwbaarheid4
- Prestaties4
- Comfort5
- Kosten5
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Peugeot 508
Uitgelicht aanbod

Peugeot 508 1.6 E-THP 165PK Automaat sedan Blue Lease Executive Pack / Navigatie / Xenon / Pdc +camera / lmv.
- 2018
- 116.603 km

Peugeot 508 SW 1.2 PureTech Blue Lease Allure 8-traps Automaat | Navigatie | Elektr. Achterklep | Climate Control | Comfortstoelen | Half-Leder | Achteruitrijcamera | Full-LED | !!
- 2021
- 21.487 km
![Peugeot 508 1.6 PureTech Blue Lease Active Aut. [ Navigatie Panoramadak Camera ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/53901727/0-dc69a8d16067f7e52ee62a638be89d63.jpg)
Peugeot 508 1.6 PureTech Blue Lease Active Aut. [ Navigatie Panoramadak Camera ]
- 2019
- 151.066 km
Lees ook

Praktijkervaring Peugeot 508: dit vinden eigenaren van hun Franse middenklasser

Occasion Test: Mazda 6 vs. Peugeot 508

Peugeot 508 PSE vs. Peugeot 405 T16 - Test

Peugeot 508 PSE - Achteruitkijkspiegel

Test: Peugeot 508 PSE

Lezersreacties (0)
Reageren