Peugeot 406 Break ST 2.2-16V (2000)

autoreview

Peugeot 406 Break
Peugeot 406 BreakPeugeot 406 BreakPeugeot 406 BreakPeugeot 406 BreakPeugeot 406 BreakPeugeot 406 - interieur

Signalement

Uitvoering406 Break ST 2.2-16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2000
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De 406 break is een heerlijk comfortabele reisauto met een berg ruimte. Mijn vorige auto was een 406 sedan en die beviel prima dus weer een 406 aangeschaft. Vanwege het trekken van een caravan een 2,2 gekocht. Dat is een sterke en soepele motor die ik iedereen kan aanraden. Met de caravan geen enkele moeite. Verder is de extra ruimte ten opzichte van de sedan mooi meegenomen.
Het comfort staat op een hoog peil en je kunt moeiteloos een paar uur achter elkaar in de auto rijden.
Doordat de nieuwe 407 vooral achterin en in de bagageruimte een stuk kleiner is heb ik inmiddels een Honda Accord Tourer 2,4 Type-S besteld.

PROBLEMEN

In tegenstelling tot mijn vorige 406 heb ik toch wel de nodige mankementen gehad. Het begon al direkt na aanschaf met een foutmelding op de boordcomputer. Anti Polution Fault. De motor liep wel maar wegrijden ho maar. Na een maand of drie van garagebezoeken de auto maar ingeleverd bij de dealer met de mededeling dat ik hem pas terug wilden als het probleem opgelost was. Eindelijk werd het probleem gevonden, een productiefout in de smoorklep. Verder moesten na 60.000 km de remschijven vervangen worden, ging de katalysator stuk en bij 80.000 km was er een lekkage in het oliereservoir van de stuurbekrachtiging.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.