Peugeot 308 SW XS Premire 1.6-16V VTi (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 308 SW XS Première 1.6 VTi |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand laatst | 105.000 km |
ERVARINGEN
- 5.200 km
Na een kleine 3 maanden en 10.000km in een 207SW (1.6HDIF 110pk) van mijn vorige werkgever te hebben rondgereden, stond dan deze 308SW 1.6 benzine in de kleur Gris-shark voor mij klaar. Aangezien ik veel dichter bij huis ben gaan werken, mocht het een benzine zijn. Al moet ik zeggen dat die diesel in de 207SW wel erg lekker was!
Maar nu dus een 308SW. Uiteindelijk gekozen om wat meer bij te betalen, maar daarvoor in ruil véél meer ruimte. Zeker ten opzichte van die 207SW merk je dat dit een klasse groter is. Ook in de stoelen, want met mijn 1,95m zit je heel goed in de 308SW.
De 1.6 benzine is niet zo snel als de diesel in de 207SW, maar voldoende om goed mee te kunnen komen. Wat opvalt is de relatieve rust in de auto op de snelweg. Je kunt rustig cruisen! Je merkt dat je in een behoorlijk formaat (met dito gewicht) auto onderweg bent, maar dat geeft een veilig gevoel.
Daarnaast is natuurlijk het glazen dak dé attractie van deze auto. Gelukkig kan de climate-control het fantastisch aan! En anders met heel veel zon toch maar even dicht doen.
Standaard is de auto al zeer compleet, zeker in de première-uitvoering, waar zaken als de cruise-control, climate-control, lm-velgen en parkeersensoren (voor en achter) etc. al standaard zijn.
Wel de volgende extra’s besteld:
- Geïntegreerde carkit,
- Pack comfort
- Extra getinte achterruiten
Ik had nooit gedacht dat ik die parkeersensoren zo zou gaan waarderen, maar na zo’n korte periode kan ik er nu al niet meer zonder!
Volgend weekend naar Duitsland, dan eens kijken hoe het op de Autobahn gaat.
Update 05-12-2008:
Inmiddels ben ik 4.000km verder, het gaat qua kilometers veel minder snel dan voorheen!
Ik ben al een aantal keren in Duitsland geweest, maar daar kun je goed meekomen met het verkeer. Qua lawaai valt het allemaal redelijk mee als je 160km/uur rijdt. Laatst zelfs met 4 volwassenen, hond en redelijk wat bagage en dat ging heel behoorlijk!
Bij het wegtrekken bij een verkeerslicht merk je wel dat je geen strepentrekker bent, want dan speelt het gewicht toch wel parten, maar je kunt gewoon normaal meekomen.
Verder de afgelopen maanden de auto behoorlijk gebruikt als verhuiswagen en dan waardeer je de ruimte helemaal!
Kortom: Ik ben nog steeds hartstikke enthousiast over de auto en kan hem iedereen aanbevelen.
PROBLEMEN
- 5.200 km
De motor maakt een fluitend geluid, wat vooral opvalt als je even met het raam open rijdt om de warmte eruit te blazen. Moet daarvoor de dealer nog bellen of dit normaal is. In de auto zelf hoor je er niets van.
Update 05-12-2008:
Hierover inmiddels contact gehad en het schijnt normaal te zijn. Ik merk er tijdens het rijden ook niets van, dus het zal wel goed zijn....
Nu het koud is 's ochtends merk je (net als andere my-reviewers) dat de auto na een koude start snel gaat stoten als je te snel opschakelt. Dit is trouwens over als je een paar minuten gereden hebt. Maar een software-update schijnt dit helemaal te verhelpen, dus dat binnenkort maar eens gaan doen.
Update
- 9.000 km
Inmiddels een flink aantal kilometers verder geen problemen. Met het koude weer geen startproblemen gehad, de auto is redelijk vlug warm.
Heb de auto flink "misbruikt" als verhuiswagen, wat hem goed af ging! Heb laatst vrienden opgehaald van Schiphol. Toen kon ik 5 hardschalen koffers kwijt!! Moest wel de achterstoelen naar voren schuiven en ook voorin iets inschikken, maar dat ging eigenlijk perfect. Teruggereden met 5 man erin. Je voelt dan wel dat de motor hard moet werken, maar geen moment het idee gehad dat ik tekort kwam!
Tot nu toe nog steeds erg enthousiast over de auto!
UPDATE
- 80.000 km
Het is alweer even geleden....
Inmiddels de 80.000 km gepasseerd. Nog steeds tevreden over de auto in het algemeen. De auto is nog steeds kraakvrij en heeft me eigenlijk nog nooit laten staan.
Afgelopen jaren er vaak mee op vakantie geweest, waaronder één keer met een 1.400kg zware caravan aan de trekhaak naar Denemarken. Dat ging prima. Waarschijnlijk zal de zwaardere motor het nog beter doen. Verder veelvuldig in Duitsland (160km/h +) gereden, op de cruise control, ging prima!
Verder de auto vaak 'misbruikt' vanwege z'n ruimte, ideaal!
Wel een paar problemen gehad:
Bij 50.000km moest de waterpomp vervangen worden. De verwarming deed het niet meer, werd schijnbaar veroorzaakt door de waterpomp. Auto moest een heel weekend bij de dealer blijven.
Sinds 55.000km verbruikt de motor behoorlijk olie. Een liter per 2.500 à 3.000 km. Persoonlijk vind ik het nogal veel, maar dealer en leasemaatschappij vinden het pas zorgelijk bij een liter op 1.000km. 'Hoort bij dit type motor meneer'
Verder blijft het stoten bij koude start (dat ie al vanaf het begin doet) erg irritant. Bij de garage kunnen ze er niets aan doen, 'Het hoort bij deze motor meneer, u moet er maar mee leren leven' hoor je dan. En dat bij een auto van € 26.500... Na een paar keer de auto kwijt te zijn geweest omdat ze er naar gingen zoeken, heb ik het maar opgegeven.
Nog een jaar, dan loopt het leasecontract af. Nog geen idee wat de volgende auto gaat worden.
Update
- 93.000 km
Weer 12.000 kilometer verder.
Bijzonderheden: Olieverbruik blijft aandachtspunt. Auto weer goed gebruikt met een verhuizing en ophalen kinderkamer, nog steeds blij met de ruimte!
Rond 90.000 afgesleept nadat de accu het begeven heeft. Na een nachtelijke rit terug naar huis was de auto 'dood' zoals de berger het noemde. Onderweg viel alles uit (lampen, snelheidsmeter, toerenteller) en kwamen er allerlei rare meldingen. Nog wel thuisgekomen, maar daar werkte niets meer, zelfs de deuren niet meer op slot! Uiteindelijk bleek de accu nog maar 7 volt te leveren, wat niet voldoende is om te starten.
Na nieuwe accu deed ie het weer. Wel liep de motor daarna erg onrustig, vooral bij koude start.
Vorige week een kleine beurt, geen grote bijzonderheden; software update, afstellen nokkenas en normale zaken. Motor lijkt nu beter te lopen.
Tot slot bij wisselen winterbanden bleken de slotbouten (nu al) versleten te zijn, werd door dealer geweten aan de ruwe wijze van wisselen door de fastfitter.... Bouten vervangen.
Nog 8 maanden te gaan, nu aan het oriënteren op de opvolgende auto
Ingeleverd
- 105.000 km
Na 5 jaar de auto ingeleverd bij de leasemaatschappij. Tijd voor een eindoordeel:
De Peugeot 308SW is een prima auto die mij qua comfort en ruimte goed bevallen is. De motor is wel wat licht voor deze auto, maar aan de andere kant ook prima. Een zwaardere motor zal meer verbruik en kosten geven.
Tegengevallen is de betrouwbaarheid, hij heeft me één keer laten staan (kapotte accu) en het het olieverbruik de laatste 50.000km.
Tevens ben ik nog steeds verbaasd over het slechte lopen van de motor als het koud is, wat slecht wegrijden tot gevolg had. Ik vind het niet horen bij een auto van € 26.500.
Kortom: De 308SW is echt een aanrader, maar wel met kanttekeningen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.