Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Peugeot
  • 308 SW

Peugeot 308 SW X-Line 1.6 HDiF 110pk (2008)

autoreview

3
Peugeot 308 SW X-Line 1.6 HDiF 110pk (2008)
Anoniem
  • Gebruikersreview
25 maart 2016 om 10:29
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

Uitvoering308 SW X-Line 1.6 HDiF 110pk
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf135.000 km
KM-stand laatst240.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

bijna 3 jaar aan het dieselen

  • 211.000 km
  • 25 maart 2016

Zomer 2013 kochten wij de Peugeot 308 sw met 1.6 hdi motor. Onze Xsara Picasso had roestproblemen aan de dorpels.

Eerst was ik huiverig want je kon allerlei horrorverhalen lezen op internet over problemen met de turbo enz.

Wij vonden de auto een stuk soberder en Spartaanser dan de Picasso met zijn bioscoopstoelen. Maar hij reed wel ontzettend lekker, veel koppel en de motor voelt lekker sterk aan. Wat rij-eigenschappen betreft kan de 1.8 Picasso niet op tegen de 1.6 hdi.

Ook met onze caravan er achter rijdt hij een stuk beter dan
de Picasso. Je kunt zonder problemen bergop en ook tegen de wind in.

Met de onderhoudskosten hebben we tot nu toe redelijk geboft. Ik denk dat goed onderhoud en bewust rijgedrag erg belangrijk zijn omdat de moderne diesel gevoelig is en problemen door verkeerd gebruik (met koude motor wegscheuren, te lang doorrijden zonder (olie)beurt, motor aftrappen).

In 2014 verhuisden wij en toen heb ik een flinke kar gehuurd en heb ik met de Peugeot 80 % van onze huisraad kunnen verhuizen.

Problemen door roetfilter en onkunde.
In 2015 hadden wij op vakantie met de caravan enkele malen emissiestoringen. De auto ging dan telkens in de noodloop. In Duitsland heeft men toen een nieuwe luchtsensor in de auto gezet en wij hoopten dat het probleem daarmee opgelost zou zijn. Dit bleek niet het geval. Elke keer als wij 2 a 3 uur gereden hadden was het weer prijs. Eerst wilde men de EGR klep vervangen maar die was 600,- Euro en aangezien de luchtmassameter ook verdacht was volgens de Peugeot garage zijn we maar met dit onderdeel begonnen.

De luchtmassameter bleek het niet te zijn maar ik ben niet meer naar de garage gereden. Ik heb niet meer op het heetst van de dag met de caravan gereden en ben zo tot Hongarije en ook weer teruggekomen met de combinatie.

Eenmaal thuis bleek een verstopte/verzadigde roetfilter de boosdoener. Hierdoor ging de auto te vaak "regenereren" en hierdoor ontstonden die emissiestoringen.

Het roetfilter was prijzig, een inruilfilter kostte mij 800,- Maar sinds die vervangen is, zijn er geen emissieproblemen meer voorgekomen. Gelukkig heb ik in Duitsland de EGR klep niet laten vervangen want dan was ik nog duurder uit geweest.

Gisteren is de auto weer op de beurt geweest. Er waren geen bijzonderheden (brandstoffilter, luchtfilter, oliefilter, olie enz.) Ook zijn er 2 nieuwe banden opgekomen (Michelin energy saver, fijne slijtvaste band).

De auto staat nu dus op 211000 en bij de volgende beurt krijgt hij een nieuwe distributieriem als hij tot die tijd braaf blijft!

owja! Groot plusplunt van deze voiture is dat hij/zij niet zo dorstig is! ongeveer 1 op 20 is goed te doen. Daar mag je dan wel flink belasting voor betalen (125 p/m). Schande eigenlijk en dan ook nog eens overal tol betalen in Europa.
Waarom is dit nog niet gelijk getrokken: één dieselvignet voor heel Europa en normaal wegenbelastingtarief zoals in Frankrijk of Duitsland.

distributieriem en waterpomp vervangen

  • 225.000 km
  • 8 oktober 2016

Volgens het boekje distributieriem met km stand 240.000 worden vervangen. Na wat filmpjes op internet te hebben bekeken zag ik een filmpje waarop volgens mij werd uitgelegd hoe je aan een indicator kunt zien dat er een nieuwe riem op moet. Het was een film in een Slavische taal dus mogelijk had ik het niet goed begrepen. Maar in ieder geval was het duidelijk aan mijn "indicator" te zien dat de riem vernieuwd moest worden.

Dus naar de garage en daar werd ik keurig geholpen. Een complete set inclusief waterpomp en maar gelijk een beurtje laten doen. Was wel weer ongeveer 800,- lichter maar het was een rustgevend idee dat -als de auto de geest nu zou geven- het niet aan nalatigheid van mijn kant heeft gelegen.

De auto loopt nog prima, het blokje is gewoon goed. Soepel, stil, geen olieverbruik en nog steeds lekker zuinig.
Het ziet er ook nog allemaal netjes uit als je onder de kap kijkt.

Kleine minpuntjes: de bekleding in de achterbak is niet zo best. Wij hebben er weleens een hond in zitten en dus wordt er af en toe stevig stof gezogen maar daar is de bekleding niet op gemaakt. De stof gaat dan stuk. Ik kan óf die haren laten zitten óf de bekleding veranderen in één pluizentapijt.

Het stuurwiel is ook niet geweldig. Door de zon is het compleet verweerd. Ik heb dit kunnen oplossen door een leren stuurrand te kopen en die er op te zetten. Ziet niet slecht uit maar dit had Peugeot kunnen voorkomen door betere materiaalkeuze. Ik heb meer Peugeots gezien met verweerde sturen.

De bestuurdersstoel heeft opstaande randen en de rand waar je telkens met in en uitstappen overheen glijdt begint te slijten.

Op plekken waar we ooit met een zwembroek hebben gezeten verkleurt het stof.

Dit laatste zijn natuurlijk normale gebruikssporen.
Tot slot was ik onlangs hevig verbolgen omdat kleine criminelen mijn trekhaakdop hebben gestolen!!

Gelukkig kreeg ik van de dealer gratis een nieuwe. Een hele mooie met 4 witte leeuwen er op.

Enerzijds waardeer ik onze Peugeot steeds meer maar aan de andere kant begin ik toch op internet rond te kijken naar een geschikte opvolger. Ik twijfel....er uit om een andere auto te kopen met ongeveer 100.000 op de klok of lekker doorrijden en kijken hoe ver we komen met deze auto.

terug van de wintersport

  • 238.000 km
  • 5 maart 2017

Weekje wintersport met gezin (4personen) en hond.

Afgelopen week lekker wezen skiën. En onze Peugeot heeft het wederom goed gedaan. Met een grote skibox op het dak en de kids op de achterbank + hond in de kofferruimte die ik in 2 helften verdeeld heb ging het gewoon prima!
Ik ga dadelijk het koffer van het dak halen, de zomerbanden weer monteren en het zout van de auto spuiten.
Hij moet wel weer op de beurt. Soms denk ik er over na om hem in te ruilen want het kan toch niet goed blijven gaan...

afscheid

  • 240.500 km
  • 9 april 2017

Afgelopen week was onze Peugeot op onderhoud. Er moesten naast de gebruikelijke oliën en filters ook nieuwe remblokken en schijven komen op korte termijn. 2 zomerbanden zijn aan vervanging toe en terwijl ik twijfelde of ik dit onderhoud nog wilde laten uitvoeren gebeurden er 2 dingen: 1. ik werd verliefd op een Renault Laguna Estate DCI én de airco bleek niet meer te werken....

Toen de knoop maar doorgehakt: onze 308 SW wordt ingeruild.

Au Revoir!

4,0
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Peugeot 308? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Peugeot 308
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

PRIVATE LEASE Peugeot 308

INFO
Athlon
Athlon
Peugeot 308 Active Pack Business 1.2 PureTech 110 (5D/6H)
€ 484
Stel samen ▸
ANWB
ANWB
Peugeot 308 Active Pack Business 1.2 PureTech 110 (5D/6H)
€ 489
Stel samen ▸
Auto.nl
Auto.nl
Peugeot 308 Active Pack Business 1.2 PureTech 130 (5D/6H)
€ 539
Stel samen ▸
DirectLease
DirectLease
Peugeot 308 Active Pack Business 1.2 PureTech 110 (5D/6H)
€ 435
 
Peugeot
Peugeot
Peugeot 308 Active Pack Business 1.2 PureTech 110 (5D/6H)
€ 516
 
Peugeot 308 in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Peugeot 308 SW 1.6 VTi XS

    Peugeot 308 SW 1.6 VTi XS

    • 2009
    • 251.972 km

    € 3.490

    Peugeot 308 1.6 VTi Style navi, trekhaak

    Peugeot 308 1.6 VTi Style navi, trekhaak

    • 2010
    • 175.074 km

    € 3.250

    Peugeot 308 1.6 THP XT - Panoramadak - Airco - Motor revisie - Ketting vervangen - Nieuwe 4 seizoen banden

    Peugeot 308 1.6 THP XT - Panoramadak - Airco - Motor revisie - Ketting vervangen - Nieuwe 4 seizoen banden

    • 2008
    • 202.983 km

    € 3.450

Meer Peugeot 308 occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Peugeot 308 (SW p. 26)

    8146
    • 15 juni 2020

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Peugeot 308 specificaties
  • Peugeot 308 occasions
  • Peugeot 308 video's
Advies en informatie
  • Peugeot 308 tests
  • Peugeot 308 gebruikersreviews
  • Peugeot 308 index
PREMIUM
Kia Ceed Sporty Wagon - Peugeot 308 SW - Volkswagen Golf Variant

Kia Ceed Sporty Wagon - Peugeot 308 SW - Volkswagen Golf Variant

Op het AutoWeek-forum staan regelmatig verzoeken om hulp bij de keuze van een gebruikte auto....

Lees meer
 

Peugeot 308 reviews

  • Gebruikersreview
    Peugeot 308 SW Blue Lease 1.6 HDiF 110pk (2010)

    Peugeot 308 SW Blue Lease 1.6 HDiF 110pk...

    • 26 december 2020
  • Gebruikersreview
    Peugeot 308 (2011)

    Peugeot 308 (2011)

    4
    • 18 september 2019
  • Gebruikersreview
    Peugeot 308 SW XS 1.6 VTi (2009)

    Peugeot 308 SW XS 1.6 VTi (2009)

    11
    • 25 maart 2019
  • Gebruikersreview
    Peugeot 308 SW X-Line 1.6 HDiF 110pk (2008)

    Peugeot 308 SW X-Line 1.6 HDiF 110pk (2008)

    3
    • 25 maart 2016
  • Gebruikersreview
    Peugeot 308 SW X-Line 1.6 VTi (2009)

    Peugeot 308 SW X-Line 1.6 VTi (2009)

    1
    • 16 februari 2016
  • Gebruikersreview
    Peugeot 308 SW XS Premire 1.6 VTi (2009)

    Peugeot 308 SW XS Premire 1.6 VTi (2009)

    2
    • 17 augustus 2015
  • Gebruikersreview
    Peugeot 308 SW Féline 1.6 THP 175pk (2008)

    Peugeot 308 SW Féline 1.6 THP 175pk (2008)

    5
    • 26 oktober 2014
meer reviews
Peugeot 308 Féline (2008) - Op de Rollenbank

Peugeot 308 Féline (2008) - Op de Rollenbank

91

Dus jij dacht dat een Peugeot 308 – een stationwagen op de koop toe, maar een muurbloempje...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    • 20 mei 2022
  • Peugeot 308 SW - Welkom duurtest

    Peugeot 308 SW - Welkom duurtest

    74
    • 11 mei 2022
  • Nieuws
    Deze 5 elektrische stationwagons komen eraan

    Deze 5 elektrische stationwagons komen...

    76
    • 6 mei 2022
  • Achtergrond
    Op zoek naar een GTI van Peugeot voor 5k, 15k en 25k

    Op zoek naar een GTI van Peugeot voor 5k,...

    44
    • 24 april 2022
  • Peugeot 308 SW vs. Volkswagen Golf Variant - Dubbeltest

    Peugeot 308 SW vs. Volkswagen Golf Variant...

    229
    • 22 april 2022
  • PREMIUM
    Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

    Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon...

    • 19 april 2022
  • Nieuws
    Fukang ES600 is elektrische Peugeot 308 Sedan

    Fukang ES600 is elektrische Peugeot 308...

    20
    • 29 maart 2022
Merk
Merk
  • Autosport
    Peugeot 9x8: Le Mans-hypercar in definitieve uitdossing

    Peugeot 9x8: Le Mans-hypercar in definitieve...

    5
    • 20 mei 2022
  • Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    • 20 mei 2022
  • Nieuws
    Peugeot Partner Rapid is nieuwe kleine bestelauto

    Peugeot Partner Rapid is nieuwe kleine...

    26
    • 16 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot 508 GT HYbrid 225 (2022)

    Peugeot 508 GT HYbrid 225 (2022)

    2
    • 15 mei 2022
  • Peugeot 308 SW - Welkom duurtest

    Peugeot 308 SW - Welkom duurtest

    74
    • 11 mei 2022
  • Achtergrond
    Hoe actiemodellen ingestorte verkoopcijfers opkrikten

    Hoe actiemodellen ingestorte verkoopcijfers...

    67
    • 8 mei 2022
  • Nieuws
    Deze 5 elektrische stationwagons komen eraan

    Deze 5 elektrische stationwagons komen...

    76
    • 6 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden