Peugeot 307 Break XS Premium 1.6 16V (2005)

autoreview

Peugeot 307 Break
Peugeot 307 BreakPeugeot 307 BreakPeugeot 307 BreakPeugeot 307 BreakPeugeot 307 BreakPeugeot 307 BreakPeugeot 307 BreakPeugeot 307 - interieurPeugeot 307 - interieur

Signalement

Uitvoering307 Break XS Premium 1.6 16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf56.510 km
KM-stand laatst94.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Aanschaf

  • 57.495 km

Na drie maanden voor de baas in een stoffig land te hebben gezeten was ik drie weken vrij en al tijdens deze periode had ik besloten om een andere auto aan te schaffen. Mijn vorige auto ( Peugeot 206 GTI ) rustte een soort vloek op. Buiten de genoemde problemen in mijn review heb ik ook de pech gehad dat er twee keer een flinke deuk in de auto is getrapt en dat er ook nog eens werd ingebroken. Nu ben ik echt niet bijgelovig ingesteld maar het vertrouwen in deze auto met een grote beurt op komst was heel erg gedaald en daardoor heb ik besloten om naar iets anders te kijken.

Met het oog op de toekomst zocht ik voor iets groters om het in Peugeot termen te houden formaat 307. Met een budget en deze bepaalde grote ging ik op pad om een andere auto te zoeken, het hoefde niet per se een peugeot te zijn maar toch gingen we daar als eerste langs. En dat was meteen de beste keuze want buiten dat ik voor mijn rammelende GTI nog heel wat terugkreeg stond er voor een aardige prijs een 307 Break 1.6 16v XS Premium uit 2005. Mijn vriendin was niet meer bij deze auto weg te slaan en ook ikzelf vond het prachtig model alleen wat burgelijk een grote station. Maar na een proefrit ( wat meteen geregeld werd ) was ook ik en zelfs mijn kritische vader erg enthousiast over de auto. En binnen een paar uur liep ik met een grote glimlach de deur uit. Een nieuwe auto rijker.

De auto

  • 57.495 km

Nu even een stukje over de auto zelf.

Het is zoals gezegd een 307 1.6 16v XS Premium Break uit het jaar 2005. Kleur: Gris Sidobre
Werkelijk met alles erop en eraan ondermeer enkele heerlijk comfort verhogende zaken als:

Climate control
Cruise control met snelheidsbegrenzer
Lichtsensor
Regensensor
Automatisch dimmende binnenspiegel
Automatisch inklapbare buitenspiegels
Elektrische ramen rondom.
Armsteunen voorin.

Ook is de buitenkant verfraaid met 16" lichtmetalen wielen en alles is meegespoten in de kleur van de carrosserie. Daarbij is de radio en de climate control van het type die in de gefacelifte 307 wordt geleverd die later dat jaar ( 2005 ) op de markt kwam.

Na een kleine 1000 km kan ik zeggen dat de auto een flinke stap voorwaarts is in vergelijking met mijn vorige auto. Het comfort is stukken beter zowel op de weg als het geluid wat doordringt in het interieur. Natuurlijk heb ik op prestaties een stap terug moeten doen maar voor alledaags verkeer komt deze auto prima uit te voeten maar zuinig is hij niet echt 1 op 12,5 haalde ik zelfs in de GTI als ik rustig reed. Maar goed eigenlijk had ik niet veel anders verwacht de auto weegt wel een dikke 200 kilo meer.
De ruimte is uitstekend in deze auto een kofferbak van 504 liter is uitstekend met een extra 12V stekker en verschillende opbergvakken maken de ruimtefeest af achterin.

Na een maand rijden heb ik nog geen problemen gehad met deze auto en ben ik zeer blij/tevreden wat ik in huis heb gehaald.

Eerste update

  • 60.000 km

Omdat de auto nu bijna 60000 km heeft gelopen is het weer eens tijd voor een update.

Na alle tevredenheid rij ik deze 307 nu 2 maanden. In deze 2 maanden heb ik al veel verschillende ritten gemaakt zowel in de stad als flinke stukken snelweg. Deze 307 is zeker voor lange ritten een genot om in te rijden, hij is comfortabel, stil en op de snelweg redelijk zuinig.
Dat is ook meteen iets wat ik misschien beter had verwacht. Het verbruik over deze kilometers is gemiddeld 1 op 12 dat kan beter denk ik, ondanks dat de auto redelijk zwaar is. Maar goed de oorzaak is wel dat ik vooral kleine ritten maak en maar een enkele lange rit. Dat is natuurlijk altijd wat slechter voor het verbruik van een auto.

Dan een tweetal dingetjes die naar voren zijn gekomen:

- Binnenspiegelkapje zit wat los.
- Rammel ergens aan de passagierskant ( Het gedeelte waar je de gordel kan verstellen in hoogte)

Voor deze dingen ga ik in de vakantie eens terug naar de dealer.

Dat is alles wat ik kan verzinnen en voor de rest vind ik het gewoon een comfortabele auto en rij ik er met veel plezier mee. Je kunt zien dat de vorige eigenaar er zuinig mee is geweest. Geen rokersauto, geen krasjes, bekleding als nieuw, geen stoeprandschades op de velgen. Gewoon heel erg netjes!

Eerste APK sinds Aanschaf

  • 94.000 km

Op Maandag 06-06-2011 heeft de 307 voor het eerst sinds dat ik hem heb aangeschaft een APK voor de kiezen gekregen. Hierbij kwamen helaas toch een paar dingen aan het licht.

- Wiellager achter ( Was al tijdje goed te horen in de auto)

- Stuurkogel rechts

- Lek in radiateur

- Bult op rechts op de voorband.

Aangezien ik al eerder een wiellager heb moeten vervangen denk ik dat dit een zwak punt is van een Peugeot 307?? Misschien iemand al vaker meegemaakt?
De rest is natuurlijk ook wel pech maar ja... al met al buiten deze kosten om ben ik wel zeer tevreden met de wagen. Hij rijdt lekker veel comfort en ruimte. Niet eens heel erg dorstig met een gemiddelde van 1 op 12,5 waarbij gezegd moet worden dat het een combinatie is van 80 km wegen en veel kleine dorps ritjes vanwege het werk van mijn vriendin.
Met een vakantie voor de boeg naar Zuid-Frankrijk ben ik benieuwd hoe hij gaat bevallen, buiten een rit naar Duitsland is er met deze wagen nog niet zover gereden. Ik neem aan dat dit geen probleem zal worden voor de comfortabele fransoot!

Al met al nog steeds een zeer tevreden gebruiker. Alleen jammer van de bovenstaande reparaties, ik ben daarom benieuwd of bovenstaande bevindingen bij meerdere Peugeot (307) gebruikers voorkomen.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.