Peugeot 306 Break XRd 1.9 (1998)

autoreview

Peugeot 306 Break

Signalement

Uitvoering306 Break XRd 1.9
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1998
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf170.236 km
KM-stand laatst296.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De auto rijdt heel goed, op de weg gedraagt auto zich stabiel behalve als het hard waait, maar daar hebben meer auto’s last van.

Het verbruik is voorlopig 1 op 16,3, niet slecht dus. Het is wel een gecombineerde verbruik snelweg en 80 kilometerwegen + stad. En nog 2 uur in de file gereden in de stad.

Maar ik hou jullie op de hoogte.
Binnenkort een lange reis van cica 2 duizend kilometer.

UPDATE 30-04-2006

Nu weer 174.500 km op de klok en het rijd goed en zuinig 1:18,normaal rijgedrag en op lange afstanden.Woon werk verkeer 1:17.
Op de autobahn 130+ 1:14, yep nogal zware voet maar meten is weten.

Er is mijn opgevallen dat het verbruik steeds gunstiger wordt naarmate auto intensiever gebruikt wordt.

Update 12-05-2006 175300 KM

Stuurbekrachtigingspomp kapot, poelie erafgelopen, lagers van de pomp waren kapot.
Shit, shit, dacht ik. Maar ik had nog garantie werd zo gerepareerd, wel andere pomp erin gezet. Alle lof voor Route mobiel en mijn garage.

Nu immidels 176000 Km op de klok.En het verbruik is nog steeds 1 op 16/17,vind netjes eigelijk.

UPDATE: 25-05-2007 210710 KM

Dynamo kapot,gewoon versleten. Een nieuwe ingezet, zelf. 150 Euro.
Een Bosch dynamo, aan Peugeot ligt het niet aan dus.

UPDATE: 30-06-2007 213205

Spaninrichting (meelooprol) van multiriem kapot (maakte piepgeluidjes),en aangezien dat ik niet op de vakantie met pech langs de weg wil staan heb ik deze maar zelf vervangen,kosten voor het onderdeel waren 75 E,wel ruim 6 uur bezig geweest(volgende keer ben ik zo klaar) met kleine beurt erbij.


Voor de rest is alles goed naast gebruikelijke piepjes en kraakjes.Het blijft een 306.

Verbruik is nog steeds 1 op 16/17, geen olie verbruik.

UPDATE: 2-07-2008 242300

Onlangs beurtje gegeven aan de Peogeot,olie,filters etc...
Kosten 60 Euro,zelf uitgevoerd.
Alles normaal en het rijdt nog hetzelfde.
Geen olie verbruik,ik gebruik sinds het begin olie van Kroon Oil (emperiol)10W40 Full syntethic.Goede olie en niet duur 5 liter voor 32 E.
Bij olie verversen inclusief het filter gaat ongeveer 4,2 liter erin.Die 0.8 liter heb ik genoeg om bij te vullen tussen de beuren a 15000 Km.Klopt precies elke keer weer.

PROBLEMEN

Update 12-05-2006 175300 KM

Stuurbekrachtigingspomp kapot

Update 25-05-2007 Km 210710 Dynamo kapot

Update 30-06-2007 Km 213205 meelooprol van multiriem kapot,maakte piep geluidjes
zelf vervangen ,kosten 75 E,wel paar uurtjes werk
was gewoon slijtage

Rijdt nog steeds

  • 259.600 km

Naast de normale onderhoudskosten geen onkosten aan gehad.
Binnenkort moet wel distributie riem +rollen+water pomp vervangen worden.

Auto is verkocht

  • 296.000 km

Gezien weinig kilometers die ik maakte met mijn diesel en het feit dat ik toe was aan iets nieuws heb ik mijn 306 verkocht,en wel binnen 3 dagen via MP.

Staat van onderhoud was uitstekend,dat trok koper over de streep.Met bijna 3 ton op de klok was de 306 net ingelopen leek het wel.

MEt pijn in mijn hart droeg ik de sleutels over,het is maar een auto....zei ik tegen mezelf.Dat wel,wel een hele betrouwbare.

Efin.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.