Opel Vectra GTS 2.2-16V DGi Temptation Excellence (2007)

autoreview

Opel Vectra GTS
Opel Vectra GTSOpel Vectra GTSOpel Vectra GTSOpel Vectra GTSOpel Vectra GTSOpel Vectra GTSOpel Vectra GTSOpel Vectra GTS - interieurOpel Vectra GTS - interieurOpel Vectra GTS - interieurOpel Vectra GTS - interieur

Signalement

UitvoeringVectra GTS 2.2-16V DGi Temptation Excellence
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf9.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds kort rij ik (tijdelijk) in een Opel Vectra GTS. In het vooronder ligt een 2.2 benzinemotor. Dit was voor mij wel even wennen, aangezien ik al jaren gewend ben om met een sterke diesel op pad te zijn.

Mijn eerste indruk van de auto was zeer positief. De auto smoelt goed (zeker met die 2 dikke pijpen onder de achterbumper) en van binnen ziet alles er netjes, maar wel een beetje goedkoop uit. Bovendien doet de motor zijn werk zoals het hoort.

De souplesse van de motor verbaasde mij behoorlijk. Ik was altijd gewend om een benzine motor flink in de toeren te jagen om het gevoel te hebben dat de auto ook daadwerkelijk versnelt. Dat hoeft bij deze motor totaal niet. Wanneer je dat wel doet wordt de opel opeens een vlotte jongen die dik onder de 10 seconden naar de 100km/u snelt en op de autobahn gemakkelijk ver boven de 200km/u kan rijden.

Bochten kunnen vlot genomen worden met de vectra. Je moet het redelijk bont maken om de vectra over zijn voorwielen rechtdoor te laten glijden. De besturing voelt alleen wel wat week aan. Bij wat sportiever rijgedrag mis ik gevoel in het stuur omdat dit wat slapjes aanvoelt.

Schakelen gaat soepel. Wat te soepel naar mijn gevoel. Ik mis een soort van ’klik’ bij het veranderen van versnelling. Het lijkt wel of je de pook bijna in een andere versnelling kunt zetten door er tegen aan te blazen.

De stoelen vind ik helemaal super. Goed verstelbaar en zitten werkelijk fantastisch. Jammer is wel toen ik de stoel helemaal naar wens had ingesteld, het stuur versteld moest worden. Dit zou geen probleem moeten zijn, ware het niet dat ik het stuur niet verder naar mij toe kon halen als ik zou willen. Tja, toen toch maar de stoel wat verder naar voren gezet omdat ik ten alle tijden het stuur goed vast wil kunnen houden.

PROBLEMEN

Tot nu toe geen problemen.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.