Opel Insignia Sports Tourer 1.4 Turbo ecoFLEX Sport (2011)

autoreview

Opel Insignia Sports Tourer
Opel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Ecoflex Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel Insignia Sports TourerOpel InsigniaOpel InsigniaOpel InsigniaOpel InsigniaOpel Insignia interieurOpel InsigniaOpel InsigniaOpel InsigniaOpel InsigniaOpel InsigniaOpel InsigniaOpel InsigniaOpel Insignia

Signalement

UitvoeringInsignia Sports Tourer 1.4 Turbo ecoFLEX Sport
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
KM-stand laatst600 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nog één nachtje slapen

Morgen (25/10) is het zover.... De Insignia wordt eindelijk geleverd.

De specs:
Ik heb gekozen voor een Opel Insignia Sports Tourer 1.4 Turbo ecoFLEX Sport.

Kleur: zwart
Opties: sport plus pakket en trailer pakket.

De shortlist voor deze keuze werd erg kort doordat ik benzine ipv diesel moest gaan rijden. Ik wilde wel graag 20% en het gezin moest ook mee kunnen. De Ford Mondeo heeft geen auto in deze klasse, de Passat is kaal en duur en die zie je wel heel veel op de weg. Skoda kan mij niet bekoren. En ik vond de Insigna gewoon stoer, zeker de Tourer.

Het was wel een gokje, ik heb namelijk niet proef gereden in deze versie, simpelweg omdat deze ten tijde van bestellen nog niet geproduceerd werd. Dus eerst gereden in de 1.8. Nou, dat hadden we beter niet kunnen doen, wat een slome motor! Toen in een 1.4T Astra, met 19inch. Die reed lekker. Later nog een keertje gereden in de 'beruchte' 1.6T. Die reed ook wel lekker. Dus toen maar de 'gok' gewaagd.

Ik zat wel erg vroeg in de bestelling, want Opel wist nog niet of het trailer pakket geleverd kon worden. ook het trekgewicht was nog niet bekend. Dit is trouwens van 1350kg teruggebracht naar 1200kg. Maar goed, al met al lang moeten wachten.

De Sport editie heb ik in eerste instantie gekozen voor DE stoelen. Daarnaast is 19inch i.c.m. 10mm verlaagde carrosserie wel gaaf. Ook de navigatie, mistlampen en getinte ruiten achter maakt de auto wel mooi. Verder lijkt me Flexride wel lekker. Ik hou persoonlijk wel een stukje sturen, maar als het gezin meegaat is een soepel geveerde auto toch wel prettig.

Goed, tot zover voor vandaag. Morgen de eerste kilometers. En na een week staan de eerste 1.000km er al op. Dus, voor de geïnteresseerden, blijf ik de review voorlopig bijhouden.

Eerste indrukken na 600km

  • 600 km

-----------
De aflevering
WOW! Hij is mooi.

Nu 600 km gereden. De eerste indrukken zijn goed, maar ook een paar (kritische kanttekeningen)

Rij eigenschappen
- je moet van schakelen houden als je deze auto rijdt. Wil je echt vlot vooruit, moet je toch redelijk hoog in de toeren rijden >3000tpm. Concreet betekent dit bij 100km in de 6versnelling is prima voor constante snelheid, maar om te accelereren moet je echt terug naar de 4de.

- bij het stoplicht trekt hij goed op. Als je de motor op toeren houdt, gaat het vlot genoeg voor mij. Dus motor is wat mij betreft prima voor deze (zware) auto.

- flexride is super
De standaard setting is prima. De 'stugheid' van de sportstand valt mij reuze mee. Misschien omdat ik wel gewend ben in sportieve auto's te rijden. De aanpassing aan het stuurgedrag is ook direct merkbaar.
De tourstand is ideaal bij veel drempels. Kortom, ik switch regelmatig.

- sturen
Het sturen is inderdaad wat wennen (lees je veel) en voelt wat zweverig en indirect. Maar bij se sportstand is dit al veel minder.

Verbruik
- volgens de boordcompu 8L/100km. Dus nog niet zo zuinig als beloofd. Van de 600km zijn er toch ruim 500 snelweg kilometers. Wellicht dat de snelheid er iets mee te maken heeft.

Eco start/stop
Op zich prima. Alleen in de file is het lastig. Hij schakelt namelijk al uit als je nog rolt!

Comfort / uitrusting
- Navigatie. Makkelijk te gebruiken.Ik heb nog niet alle opties geprobeerd. Wat wel opvalt is dat ik langs de A2 rij tussen A'dam en Utrecht ('van de weg'). Typisch.

-USB aansluiting
Dat werkt dus echt super. Iphone erop en luisteren maar. Makkelijke scrollbediening. Klein nadeel is dat niet alles alfabetisch staat.

- Telefoon
Werkt prima met bluetooth. 1 Ding moet ik nog even uitzoeken. In mijn telefoon staan mijn contacten als voornaam, achternaam. In de auto is dit omgedraaid. En dan is het lastig zoeken met alle 'Van de, Van den' etc.

- Stoelen
Dit was wel een beetje een negatieve verrassing. Wat blijkt, in de nieuwe 2012 versie van de sportstoelen is het in lengte verstellen van de zitting niet meer aanwezig. Dat vond ik nou net zo fijn aan die stoelen! Maar verder zitten ze erg lekker en is het nog even zoeken naar de juiste afstelling. Maar ze geven erg veel steun. Je heb echt het gevoel dat je in de auto vastzit.

- De trekhaak
Mooi systeem. Alleen het is een jaegersysteem ipv west systeem. Kan ik de caravanstekker weer omklussen.En even een omvormer in de auto leggen voor de standaard aanhangers in NL.

- Verlichting
In deze donkere dagen is de uitstap verlichting onder de deur echt handig. Zeer netjes. Verder doet de 'automatische stand' van het licht precies wat hij moet doen, namelijk op tijd schakelen tussen rijverlichting en dimlicht.

1ste conclusie
Super keuze. Rijd super, leuke gadgets en vooral doet wat hij moet doen. Motor is prima. Prestaties die in lijn zijn met de verwachtingen.

Een genot om naar te kijken en een genot om in te rijden.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.