Opel Insignia 2.0 CDTI 130pk Sport (2009)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Insignia 2.0 CDTI 130pk Sport |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand laatst | 36.000 km |
Eerste beurt gehad
- 36.000 km
De opties van de wagen:
-Metaallak
-Sensorpakket
-Best. stoel elektrisch verstelbaar
-Ruimtebesparend reservewiel
-Trekhaak afneembaar 13 polig (niet af fabriek)
De keuze voor de Insignia was een lastige. Voor dit geld kun je heel wat verschillende auot's leasen en ik heb dus aardig wat rondgekeken en gereden. Mazda 6 (rumoerig, hard en geen automaat), Mondeo (geen fijne stoelen), Passat (te slap) en zo nog wat. Uiteindelijke doorslag gaven de stoelen, het uiterlijk en weggedrag (in die volgorde, en mijn mening...).
Besteld in april 2009, geleverd in augustus 2009.
Algemene indrukken:
Na een half jaar blijf ik hem van buiten zeer mooi vinden, van binnen had het net wat mooier gekund. Ik zou hem in ieder geval zeker opnieuw overwegen.
Problemen:
Nu na aardig wat kilometers (dagelijks ruim 200km woon/werk) nu één onverwachte 'beurt' gehad (terugroep actie voor katalysator) en een gewone beurt gehad (niks bijzonders). Verder geen rammeltjes, kraakjes of wat ook.
Rij ervaring:
130pk in combinatie met een automaat 1555 kg (waar is die auto van gemaakt ? Gietijzer of zo ?) rijdt gewoon lekker door. Heb wel duidelijk minder snelheid dan de vorige auto (140Pk met 1360kg) maar je kunt gewoon vlot rijden. Van de zomer er eens een caravan (1350kg) achter hangen om te zien of dat ook nog een helling op wil.
Het flexride onderstel is aangenaam, maar van mij hadden de verschillen nog net iets groter mogen zijn. Sport geeft wel duidelijk op alle vlakken sportief gedrag; niet alleen het onderstel wordt straffer maar ook sturing directer, de automaat schakelt anders en de motor hangt veel gretiger aan het gas pedaal.
Het geluidsniveau binnenin is aardig, met een kodeu start is het wat rumoerig maar zodra ie warm is kun je heerlijk rustig praten met elkaar. Duidelijk stuk minder lawaai dan de Skoda.
Automaat:
Van een DSG weer terug gegaan naar een automaat. De DSG schakelde duidelijk sneller, maar daarmee ook schokkeriger. Deze automaat voel je vaak niet eens schakelen, zelfs niet bij een kickdown.
Wel vind ik dat ie net als de DSG in sport stand de toeren te ver op en af laat lopen.
Verder rijdt het gewoon lekker, maar ik ben ook gewoon een echte automaat rijder.
Interieur:
De stoelen zitten erg goed. Met de elektrische verstelbare stoelen kun je deze in 14 (!) richtingen verstellen. Deze kun je met 2 geheugen posities opslaan (waarom nu maar 2 ?).
Vreemd (en onderkend door de dealer, maar er is nog geen update. belachelijk) is dat na het achteruit rijden de spiegels niet in de goede originele stand terugkomen. Gelukkig heb ik daar de gehuegen standen voor. En als we het dan toch over buitenspiegels hebben, waarom is in gods naam de buitenste rand niet gedimd ? Zwaar irritant want als een achterligger net daar inschijnt zie je niks anders dan een zwart gat in de rest van de spiegel.
De zwarte bekleding is aardig, leuk patroontje en zal stukken minder vies uit gaan zien dan mijn vorige beige bekleding.
Stuur is goed, alle knoppen goed te vinden behalve de menu verstelling. Dat is een domme draaiknop aan de richtingaanwijzer hendel.
Radio:
CD's (incl MP3) spelen goed af, het geluid is goed voor zo'n instap model. Radio ontvangst is goed, blijft goed de stations volgen.
Tsja, nu weer even aan het werk en dan vanavond zal ik proberen wat foto's erbij te zetten en het nog even rustig nalezen en evt. aanvullen als ik nog wat mis.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.