Opel Insignia 2.0 CDTI 130pk Cosmo (2010)

autoreview

Opel Insignia 2.0 CDTI 130pk Cosmo (2010)

Signalement

UitvoeringInsignia 2.0 CDTI 130pk Cosmo
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand laatst153.875 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

  • 47.000 km

Na 2 407 SW's gereden te hebben was ik mede door de storingen die regelmatig opgetreden waren, uitgekeken op de grote Peugeots.
In de herfst van 2009 goed gekeken naar wat er qua leasebudget mogelijk was en bij welke dealer de meeste waar voor het geld te krijgen. Tevens door de extreme kilometers die onder de wielen doorgaan gekeken naar een auto uit het D-segment.

Uiteindelijk uitgekomen bij de Opel Insignia, met 130 PK ecoflex in Cosmo trim.
De auto is afgeleverd op 26 Februari 2010 en heeft inmiddels 47.000 km onder de wielen.

Wat valt op?

1: Rust in het interieur, door de lange bakverhouding rijdt de auto erg stil, dit is prettig met de handsfree kit.
2: De heerlijke stoelen, uitgebreid instelbaar en ideaal voor rugpatienten.
3: Het zuinige rijden, ik zit volgens een uitdraai van Leaseplan op een gemiddeld verbruik van 1 op 20.2.
Hierdoor gelukkig maar zo'n 1-2 keer in de week tanken door de actieradius van ongeveer 1300 km.
4: De looks, spreken mij nu na ruim een half jaar erg aan, het lichte interieur met gedeeltelijk leren bekleding en het dashboard dat rond de bestuurder is opgebouwd geeft een lekker gevoel.
5: Comfort, gaat 2 kanten uit, op de snelweg heerlijk strak, op binnendoor wegen erg stuiterig, deze wagen is net als de Peugeots hiervoor het meest geschikt voor de snelweg.
6: Bedieningsgemak is na een korte gewenningsperiode redelijk te doen. De kleine knopjes blijven priegelig.

Prestaties?
Vergeleken met de 2.0 HDi uit de 407 met 136 Pk komt de Insignia, meer dan goed mee. Wel eens stil gestaan bij een winkelcentrum dat mijn vrouw vroeg of het goed ging met de auto, want die maakte buiten zo´n herrie! In het interieur merk je daar helemaal niets van. Qua snelheid van invoegen en zijn topsnelheid kan deze 130 PK versie meer dan goed meekomen.

Problemen?

Tot nu toe geen.
Deze wagen zal na 3 jaar op 200.000km zijn en voor die tijd zullen er ongetwijfeld zaken naar voren gaan komen.

Tot nu toe een goed gevoel bij de eerste Opel sinds 8 jaar.

2e onderhoudsbeurt

  • 63.000 km

Afgelopen week dinsdag is de Insignia door de dealer opgehaald en meegenomen voor een 60.000 km beurt.
Op de vraag of nog ergens rekening mee gehouden moest worden of dat er nog aandachtspunten waren moest ik ontkennend antwoorden.
Halverwege de dag moest ik weer naar een andere plaats toe dus ik zou het prettig vinden als de Opel voor die tijd weer terug zou zijn.
Dat is allemaal prima gelukt, de auto was keurig gewasssen en de stofzuiger was ook nog even door het interieur gegaan.
Prima service van de dealer!
Over de afgelopen 25.000 km kan ik erg kort zijn. Geen ongemakken.
Van Leaseplan een berijdersrapportage mogen ontvangen, de Insignia neemt genoegen met 5,4 liter diesel per 100/km.
Niet onaardig en dit geeft een reikweidte van om en nabij de 1250 km op een tank. Dat bevalt me erg goed zeker met de afstanden die er bij mij onder de wielen doorgaan.
De stoelen zitten prima het uiterlijk staat nog niet tegen en wat erg prettig is dat er geen storingen zijn zoals bij de Peugeots herhaaldelijk het geval is geweest. In Duitsland op een zakelijke rit het gaspedaal even in kunnen trappen.
230 km op de teller en volgens de Navigatie 210 km per uur.
Ik ben na de afgelopen 63000 km erg tevreden.

90.000 km onderhoudsbeurt

  • 98.000 km

De Insignia is 28 juni voor de 3e onderhoudsbeurt naar Siton in Drachten geweest.
De onderhoudsinterval van 30.000 km is erg prettig aangezien ik anders om de paar maanden bij de dealer sta.

De auto is wederom bij het bedrijf opgehaald(Leaseplanauto). Bij de beurt zijn deze keer de remblokken en schijven achter vervangen.
De blokken voor zijn ook vervangen. Verder heb ik begrepen dat er alleen reguilier onderhoud is geweest.

Hoe heeft de Insignia de afgelopen 30.000 km gefunctioneerd? Het antwoord is erg kort, er is tot dusverre geen enkel minpunt geweest, in feite erg saai dus. Het is heerlijk kilometervreten met deze wagen.
In alle comfort en rust glijden de kilometers onder de wagen door.
De bestuurdersstoel is wel iets zachter geworden, maar is nog lang niet doorgezeten.
Het brandstof verbruik ligt nu op 5,4/ 100 km. Dit hogere brandstofverbruik is toe te schrijven aan de verhoogde limieten die nu gelden op een aantal snelwegen en is in mijn beleving voor deze auto nog steeds erg netjes.
De auto zit nog prima in de lak, er is nauwelijks sprake van steenslag op de motorkap en de voorbumper.
Voorbanden zijn sinds april Michelin Pilot Supersports in de maat 245/45/18. De Bridgestone Potenza's liggen er achter nog op.
De voorbanden hebben het ongeveer 40.000 km volgehouden. De achterbanden reeds 60.000 km. In de winter liggen er winterbanden onder.

Ik kan niet anders dan stellen dat deze Opel nog geen verkeerde slag heeft gemaakt.
In anderhalf jaar tijd staat de teller nu op 98.000 km en hier heb ik echt van genoten.

120.000 km beurt Opel Insignia

  • 122.200 km

Vanavond de tijd genomen om een stukje te schrijven over de Insignia en de laatste beurt die heeft plaatsgevonden.
Vanaf februari 2010 mag ik in deze heerlijke wagen rijden en tot op heden blijven de positieve gevoelens zwaar de overhand houden. Op een elektronisch probleem met de klok na (Ging automatisch 2 uur terug) wat gedurende een maand voorafgaand aan de beurt plaatsvond is er geen enkel probleem geweest.
Bij de laatste beurt zijn de remblokken voor vervangen, nadat bij de 90.000 kmbeurt de achterste blokken vervangen waren. Het verbruik is het afgelopen jaar iets omhoog gegaan doordat er op de A7 tegenwoordig met 130 km per uur gereden mag worden.
Vanuit Leaseplan ontvangen we een opgave over het verbuirk, de schades en de bekeuringen en alle lichten staan nog steeds op groen (Verbruik 5,4- 100KM) dat is dus iets omhoog gegaan!
In november heb ik de gelegenheid gekregen om in een Ampera te mogen sturen en zoals ik het nu zie is deze voor de Insignia een heel goede opvolger. Ik ga er dan vanuit dat deze het net zo goed gaat doen als deze Opel. Vergeleken met de 407 is dit verreweg de betere wagen! Nadat ik heb gereden in de Ampera weet ik wel dat ik de diesel daarin niet gemist heb. Dit heb ik in de waardering van de prestaties laten blijken door deze af te waarderen.
Deze Opel rijdt inmiddels rondom op Michelins,door de maat van de velgen kom je automatisch in de beste categorie banden terecht (Zowel winter als zomer) en dit is iedere keer weer een plezier op de snelweg, elk klaverblad kan met hoge snelheid genomen worden. Er is tot op heden geen sprake geweest van olieverbruik.
Ik vind echter wel het ruitensproeierreservoir te klein , iedere winter moet ik toch wel een aantal keer bijvullen. (Kan aan het kilometrage liggen)

Door de gewijzigde leaseregels moet deze wagen mee tot 200.000 km en ik ga ervan uit dat dit medio februari 2013 plaats zal vinden. ik ervaar dit niet als een straf!

150.000 km onderhoudsbeurt Insignia Cosmo 130PK Ec

  • 152.745 km

Het begint een beetje saai te worden.
De Insignia gaat maar door en is hard op weg naar het einde van de leasecarrière. Vandaag is de 150.000 kmbeurt uitgevoerd en behoudens een paar nieuwe voorbanden is het een reguliere onderhoudsbeurt geweest.
Van de week is de auto weer gewassen en schoongemaakt van binnen waardoor hij er eigenlijk weer als nieuw uitziet.
In verband met een andere standplaats is er een stukje 130 km snelweg minder gekomen en dit blijkt in het verbruik wel degelijk van grote invloed. Inmiddels is het verbruik gedaald naar 4.9 L/100KM. ik vind dit belachelijk goed voor een auto als de Insignia en verwacht eigenlijk niet dat dit zuiniger kan.
Prestaties zijn nog steeds ruim voldoende.
Het comfort wordt een beetje vergalt door de Bridgestone banden achter die zwaargecupt zijn.
Leaseplan wil ze nog niet vervangen en ik wordt gek van de herrrie!
Rammels, af en toe in de middentunnel, dit kan nog wel wat beter!
Ruimte is meer dan groot genoeg, de volgende wagen kan minder groot! (Ampèra, 508 Hybrid4, of toch een V40)? Er komen leuke auto's aan, ben benieuwd of er nog leuke bijkomen.

Voor het overige kan ik stellen dat de Insignia, de beste wagen is die ik tot nu toe heb mogen rijden!
Sterk punt is de fantastisch werkende cruise controle, gemiddelde snelheid in de afgelopen 2 jaar is 87.8 km/u en behoudens de reguliere beurt is er niets meer aan de hand geweest.

Update 150.000 beurt

  • 153.875 km

Inmiddels overleg gehad met Leaseplan over de cuppende banden. Deze worden binnenkort vervangen! Maak ik in het stuk een compliment over de CC laat het rubbertje van de CC op het stuurwiel los! Lastig om deze nu subtiel te bedienen. Inmiddels met de dealer gesproken en deze wordt indien ik in de gelegenheid ben, direct vervangen.
Zo nu en dan komen er toch wat kleineouderdomsverschijnselen bovendrijven! En dat met een auto van net 2 jaar oud!

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.