Opel Astra 1.6i Edition (2002)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Astra 1.6i Edition |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2002 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 14.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na een lange orrienterende fase bij Opel en andere merken toch weer bij Opel uitgekomen vanwege de goede prijs/kwaliteit verhouding. Dit in tegenstelling tot Toyota (Corolla) en Volkswagen (Golf)
Het was niet helemaal de bedoeling om voor een Astra-G te gaan. We gingen eigenlijk naar de dealer om een 3 jaar jonge Astra-H 1.8 sport te kopen. Totdat deze grijze ’bolide’ zijn kop bij dezelfde dealer op stak. Hij was net ingeruild en had een maagdelijke 14.000km op de teller staan. Deze auto scheelde een enorme smak geld in vergelijking met de Astra-H. Toch maar even een proefritje in deze auto gemaakt. Daaruit bleek dat het verder helemaal geen spectaculaire auto was, maar mede door de kilometerstand voelde alles als nieuw aan!
Dezelfde middag de knoop nog doorgehakt en de auto voor een schijntje gekocht met een nieuwe distributieriem en 1 jaar garantie.
Exterieur
Kort en krachtig; saai
Maar met een paar velgen van de sport edition wordt het een hele andere auto! Wie weet...
Interieur
De auto is vrij ruim van binnen, achterin kan men goed zitten. Ook de kofferruimte is ruim genoeg (alhoewel een stuk kleiner dan onze sedan).
De deuren sluiten met een degelijke doffe knal (als nieuw).
De uitrusting van de Astra is redelijk compleet voor een (bijna) basisuitvoering.
De edition was destijds uitgerust met standaard airco, elektrisch verstelbare en verwarmbare spiegels, elektrische ramen, cruise controll, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, stuurbekrachtiging, middenarmsteun voor (erg fijn!) en achter, hoofdsteunen achter, ABS en een boordcomputer.
Het rijden
Tijdens het rijden heb je helemaal niet in de gaten dat je met een 1.6 8v onderweg bent. De motor voelt stukken volwassener aan dan de oude 1.6 in onze sedan. het verbruik ligt met gemiddeld 1:14,5 iets achter op de oude Astra.
Met de 84pk en 135nm @2600rpm kan er lekker schakellui gereden worden. Wel valt op dat de auto vrij veel toeren draait: 4000rpm bij 140 tegen 3200rpm bij 140 in de andere astra. Toch is de astra dan nog vrij stil
De astra mocht zich een week na aankoop meteen bewijzen op weg naar Zuid-Frankrijk, hierbij heeft hij zich uitstekend gehouden. Als een blok op de weg, en ook met 5 personen en bagage nog redelijk vlot! We hebben de hele vakantie lekker doorgereden om de motor opnieuw in te rijden. De auto is nu zuiniger en vlotter dan voorheen.
Cruise control werkt heerlijk en is een must voor de lange afstand. Ook de airco heeft voldoende vermogen op het binnen korte tijd te laten vriezen in de auto....
De fabrieksbanden (!) zitten nog onder de auto (coninental eco) en deze maken behoorlijk veel geluid. Aangezien deze banden nog als nieuw zijn zitten nieuwe banden er voorlopig niet in.
De auto is vrij stug geveerd en helt bijna niet over, dit maakt hoge bochtsnelheden goed mogelijk
Betere foto’s volgen.
PROBLEMEN
Nadat de auto 1,5 week had stil gestaan was de accu helemaal leeg.
Opel assistance gebeld, na een half uur werd ik al geholpen.
Accu doorgemeten bij de dealer, deze zei dat de accu nog perfect was.
Oorzaak onbekend...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.