Opel Ampera-e 60kWh Business Executive (2018) #4

autoreview

Opel Ampera-e 60kWh Business Executive (2018)

Signalement

UitvoeringAmpera-e 60kWh Business Executive
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2018
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf23.250 km
KM-stand laatst52.541 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Onbekend maakt onbemind

  • 52.541 km

Deze auto in2020 gekocht omdat actieradius (350/400 km) op dat moment groter was dan de meeste andere elektrische auto's. Ook zitruimte achterin meer dan gemiddeld.
Door een vriend getipt die dezelfde auto had.
Hoewel het merk Opel is zit er niets van Opel aan.
Eigenlijk is het een Chevrolet Bolt (van General Motors net als Opel destijds) en dus eigenlijk "amerikaans"'
Na koop (op website van RDW)) bleek dat er een terugroepactie mbt brandgevaar accu.
Hiervan netjes van "hoofdkantoor" bericht gehad met daarbij richtlijnen hoe gevaar tot minimaal risico te beperken. Er is door GM een vervangings actie opgestart om accu's te vervangen. Dit is april 2023 gebeurt.
De nieuwe accu zou meer capaciteit moeten hebben, en voor zover ik merk is dat ook zo. De actieradius is nu zeker 400 km (hoogste max aangegeven waarde 615 km)
ook het verbruik is minder dan voorheen 14kw/100km tov 15km/110km, wetende dat rijstijl en gebruik van verwarming en airco dit beinvloeden.
In de winter zit je al gauw op 16a17kw/100km.
De auto rijdt goed en stuurt strak en heeft gelukkig nog de juiste fysieke knoppen om niet onnodig je aandacht van de weg te houden.
Hoewel er geen navigatie in zit (bewuste keus fabrikant) werk navigatie via Apple car-play (Adroid-auto kan ook) gewoon goed.
Nadelen (vind ik) heeft de auto ook ....
Er zit geen reserve wiel bij de auto maar "plaksetje"
Onderdelen zijn erg duur.....
Had opeens waarschijnlijk door fietser een gat in achterlicht zitten. Achterlichtunit kostte bij dealer 945 EURO @!#? Na vervanging (DIY) zag ik een GM-sticker zitten op het oude achterlicht. Heb het nummer gegoogled en bij de officiele GM-store in USA kostte dit achterlicht 295 Dollar (ze verzenden helaas niet naar europese particulieren)
Een tip: gebruik regelmatig de remmen om de roest van de schijven te poetsen ... schijven bij APK afgekeurd wegens roestputjes door teveel one-pedal driving

Verder heel tevreden over de auto

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.