Nissan Juke Hybrid 143 N-Connecta (2024)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Juke Hybrid 143 N-Connecta |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2024 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand bij aanschaf | 8 km |
KM-stand laatst | 10.500 km |
Nissan Juke Hybride ervaring
- 10.500 km
In dec24 kocht ik een nieuwe Juke. De bedoeling was een jong gebruikte, maar de dealer bood 7000 euro korting op een voorraad auto (automaat) en dat was doorslaggevend voor mij. Mijn eerste indrukken en ervaringen.
Uitvoering:
Weliswaar geen keuze gehad qua uitvoering maar de Connect-N is al redelijk compleet, wat niet wegneemt dat ik aspirant kopers een Tekna of N-Design aanraad, mits de portemonnee dit toelaat natuurlijk. Wat biedt de Connect-N zonder compleet te willen zijn? Twee grote displays (2x12,3 inch); één voor het digitale instrumentarium (geheel naar wens in te richten) en één voor het infotainment scherm. Prima! Je GSM draadloos connecten kán, maar vergt veel uithoudingsvermogen. Ik gebruik liever een kabeltje, dan werkt het goed en heb je ook geen last van een mede passagier met een GSM die het systeem ook van dienst wil zijn. Zo kan ik, behalve mijn Navi-apps, o.a. Spotify beluisteren (goede speakers rondom en heel fijn: een fysieke volumeknop!). Draadloos je GSM opladen kan ook. Noemenswaardig: binnenskamers deurverlichting en verlichting rondom de pookconsole. Auto-hold en e-Pedel. Met name de laatste gebruik ik in de stad en in de file. Voor wie het niet kent, het is gasgeven en afremmen met je gaspedaal. Zeer rustgevend, spaarzaam qua verbruik en het spaart bovendien de schijfremmen. Een geweldig extra, wil het niet meer missen. Helaas geen verklikkers langskomend verkeer in de buitenspiegels. Dát zou de EU op alle auto's ongeacht de uitvoering verplicht moeten stellen, i.p.v. het irritante belletje wanneer je de toegestane snelheid overschrijdt (slechts uit te zetten voor telkens één rit). Tenslotte: cruise control (niet adaptief), parkeerpiepers rondom (alleen uit te zetten via het Instellingen menu, lastig, waarom geen fysieke knop-raadselachtig) en een automatische stop bij kruisend verkeer voorzijde auto.
Comfort en interieur:
Uitstekend qua zitpositie (goed instelbaar) voor en achter, maakt relaxt rijden mogelijk, goede buitenspiegels houden voorzijde en zijkanten overzichtelijk, royale achteruitrij camera houdt de achterzijde overzichtelijk. De kofferbak is niet ruim bemeten, want de grote elektromotor bevindt zich daar. Echter voor een klein gezin oké. Het zwarte interieur is ook wennen, het doet afbreuk aan de ruimtelijke beleving, maar went wel. Ik mis kaartenvakken achter de voorstoelen! Daar moet Nissan nooit op besparen, kost toch nauwelijks iets!
Verbruik:
Over de eerste 10K heeft de verbruiksmeter een gemiddeld verbruik gemeten van 5,4 liter/100 km, dus 1:18,5. Dit verbruik neemt nog af, op langere ritten is nu 1:20 al normaal, mits je geen zware rechtervoet hebt, want daar nodigt deze sportief rijdende auto wel toe uit!
Motorisering:
De hybride uitvoering met automaat is m.i. verreweg de beste keuze en deze nodigt uit tot een relaxte rijstijl. De auto heeft een kleine start elektromotor in het vooronder en een 4-cylinder benzinemotor plus een grote elektromotor, samen 143 PK. Deze grote elektromotor kent twee versnellingen en de benzinemotor vier. Twee keer vier maakt acht verzetten en deze werken op onnavolgbare wijze samen zonder koppeling of koppelomvormer. Nissan gebruikt daarvoor Renault techniek, maar de Nissan techneuten hebben de minpunten uit deze aandrijving weten weg te werken, waarmee het een heel andere auto wordt. Toch laat de benzinemotor zich bij lage toeren horen en dat is wennen. Ik vermoed dat deze dan de stroom opwekt voor de elektromotor. Wat mij direct tegenviel is dat je nauwelijks elektrisch kan rijden, hooguit enkele kilometers, dan wordt al gemeld dat de accu niet toereikend opgeladen is (ook niet na een lange rit) en dan komt de hoorbare benzinemotor in. Ik gebruik deze optie op de console dan ook niet, heeft weinig zin en roept irritatie op. En toch werkt alles zodanig samen dat een laag verbruik tot stand komt. Dat dan weer wel.
Exterieur:
De auto kent een sportieve look en maakt dit qua rijstijl ook waar door goed mee te kunnen in het huidige chaotische en drukke verkeer. Vlot optrekken en invoegen is geen probleem, enige terughoudendheid is zelfs gewenst, want anders voel je de tractie in de voorwielen te nadrukkelijk. De achterdeuren laten zich openen met nogal aparte deurklinken, dat is wennen, maar het werkt. De lak, dat is een probleem. De keuze viel op een prachtige kleur (Fuji Red, veel complimenten) maar wat is deze lak gevoelig voor vogelpoep! Advies: spuitbus voor verwijderen in de auto leggen plus papier of een doek, want bij zeer warm weer kun je geen twee uur wachten of het goedje is al ingebrand. Professioneel uit laten poetsen hielp eveneens al niet meer. Zonde. En dat terwijl de autolak is notabene is behandeld met WAX.
De wielen en banden. Kies 17 inch en niet 19 inch, want de laatste maat schijnt de auto stoterig te maken op bepaalde wegdekken en minder comfortabel. Staat minder mooi, maar je levert comfort in als ik de testers goed begrijp (dus geen eigen ervaring betreffende 19 inch).
Tot zover, wordt vervolgd bij 20K.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Nissan Juke
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Nissan Juke 1.6 Hybrid N-Connecta Navigatie, Adaptive Cruise Control, Stoel/Stuurverwarming, LED, 360 Camera, 17"lm
- 2024
- 5.686 km

Nissan Juke 1.0 DIG-T Acenta | Camera | Airco | Cruise control | AppleCarplay AndroidAuto navigatie | Trekhaak | Lichtmetaal |
- 2020
- 71.805 km

Nissan Juke 1.0 DIG-T N-Connecta | Navigatie | Camera | Trekhaak |
- 2020
- 83.243 km
Lezersreacties (0)
Reageren