Nissan Almera 1.6 SLX (1997)

autoreview

Nissan Almera

Signalement

UitvoeringAlmera 1.6 SLX
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1997
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf150.000 km
KM-stand laatst166.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Laat maar hobbelen

  • 160.500 km

Bij de beeindiging van mijn vorige arbeidsovereenkomst, de blinkende arbeidsvoorwaarde die leasebak heet, ook terug moeten geven. Sinds begin 2009 hobbelt de Almera al als tweede auto mee en is sinds september de enige auto die we hebben. Aangezien zowel mijn vrouw als ik beide op fietsafstand wonen, maakt de Almera niet zo heel veel km's.

Qua looks is het geen auto met een wauw-effect. Aan de andere kant is de kleurstelling toch apart in de Florida-uitvoering, zoals wij hem hebben (two-tone: rood-zilver) Waarom koop je dan zoiets, vraag je je dan af? Nou gewoon.... Elke keer als wij dat willen moet 'ie gewoon 'broem' zeggen en met mijn garagehouder wil ik een niet al te goede band opbouwen :-) Bovendien was het aanvankelijk het plan om hem als tweede auto te rijden.


Direct na aanschaf alle achterstallig onderhoud weggewerkt. Nieuwe remklauwen, -blokken, -slangen, nieuwe ruitenwissers en een nieuwe uitlaat. Tot mijn verbazing zat de eerste uitlaat er nog onder. 12 jaar/150.000 km. Hier en daar opgekalefaterd, maar toch. Bovendien een setje Philips Nightvisions gemonteerd. Kijkt toch net iets fijner in het donker.

Gedurende het jaar heeft de auto eigenlijk niet teleurgesteld. Ik ben dan een 'verwende' ex-leaserijder, maar nadat ik een losliggend schroefje en muntje uit de bak van het reserverwiel gevist heb, rammelt en kraakt er werkelijk niets aan de hele auto. Wegligging is super. Wat plakt zie auto aan de weg. In de zomer op Michelins gereden en nu (winter) op winterbanden: Goodyear Ultragrips. Enige dat nu niet werkt is de airco. Ik wil er eigenlijk wel naar laten kijken, aan de andere kant weet ik niet hoe lang we deze auto nog rijden. Tijdens een wasbeurt afgelopen week kwam ik een paar roestplekjes tegen. Eéntje op een spatbord en de andere op de dorpel van de linker achterdeur. (Schijnt een Eerste-Almera-kwaal te zijn.)
Bovendien (En dat is echt het enige nadeel dat we bedenken kunnen...) ligt de auto heel laag bij de grond. Zelf zijn mijn vrouw en ik, begin 30, maar we vinden dit het enige -grote- nadeel aan de auto. De nieuwere Almera's (>2000) zijn wat dat betreft beter.

Voordelen:
- Prima wegligging
- 1.6 motor is pittig en snel... (99 pk: bij 160 heeft de auto nog ruim over... 190 is haalbaar op de teller.)
- Lage onderhoudskosten, ook op leeftijd.

Nadelen:
- Eeeeh.... Looks?
- Laag bij de grond.

Problemen:
In eerste instantie wat achterstallig onderhoud en daarna eigenlijk niets dat verwijtbaar was aan de auto zelf. Daags voor Kerst met een gehuurde aanhanger wat problemen gehad met de bedrading van de trekhaak. Deze bedrading bleek ergens sluiting te maken. Hierdoor geen remlichten, knipperlichten en gewone verlichting meer mogelijk. Een zekering lostte de problemen met de remlichten op. Een nieuw stukje bekabeling fixte de rest. (Tientjeswerk bij de universele garage, hier in het dorp.)

Still going strong

  • 163.000 km

Ach... Twee weken geleden één van mijn winterbanden kapot gereden op een scherp randje in de tuinbestrating. Wang beschadigd. Camber was zichtbaar. Gelukkig liep hij niet meteen leeg. Heel wat bandenboeren in de regio gebeld, echter niemand kon me nog een fatsoenlijke winterband leveren op korte termijn. Overal kreeg ik te horen "Tja meneer, einde winter en dan zijn de voorraden gewoon op..." Uiteindelijk vlak over de grens (Ik woon in Zuid Limburg) twee Goodyear Ultragrips gevonden, net zoals ik ze al had.

Vandaag de APK met grote beurt gepland. Toch spannend. Auto wordt dit jaar immers 13. Wordt het toch een goedkoop jaar....? (Ondanks dat autorijden gewoon geld kost.) Op zich viel het erg mee. Grote beurt, APK, 1 wiellager rechtsvoor, de multiriem en een defect stadslichtje. C'est tous voor dit jaar. Tuurlijk een hoop geld, maar ik vrees dat ik bij de merkgarage nog veel meer kwijt was. Bovendien hoor ik verhalen van jongere auto's waar de beurt vele malen duurder uitkomt... Daarbij zijn het beiden slijtageonderhevige onderdelen, dus erg vreemd vind ik ze ook niet...

Gewoon doorkarren dus. Wellicht ff het roestplekje laten bijwerken op de dorpel, aankomende voorjaar.

Homokineet

  • 165.000 km

Nadat de reparaties van afgelopen jaar plus de apk (wiellager) werd er in rap tempo aan de linker voorkant een rammelend geluid hoorbaar. Homokineet. Onze eerste reactie: "Wat nu weer...?!"

De auto is 13 en het is gewoon lovenswaardig dat een auto 13 jaar met zijn originele onderdelen doet, maar voor ons was de maat vol. We wilden niet weer voor de zoveelste keer een paar 100 euro kwijt zijn. De auto reed dan wel weer even, echter het slechte deurslot, de roestplek op de dorpel en de airco die bijgevuld moesten worden, bleven nog steeds punten van aandacht.

Aangezien we maar 1 auto nodig hebben in ons gezin hebben we besloten de Almera in te ruilen. In eerste instantie zijn we gaan kijken voor een nieuwe Hyundai i20 maar perikelen omtrent levertijden van mooie kleuren was voor ons de drijfveer om toch te kiezen voor een jonge gebruikte. We hadden niet de tijd om minimaal 5 maanden te wachten totdat Hyundai de door ons gewenste kleur kon leveren.
De Almera is nu ingeruild op een Daihatsu Materia van net 2 jaar oud.

Hij is weg

  • 166.000 km

Al met al ben ik nog steeds overtuigd van de kwaliteit van Nissan, met name de modellen die niet in de UK worden geproduceerd. Dat wij toevallig pech hadden en een hoop moesten laten vervangen is nu jammer, maar het feit dat het reguliere onderhoudsdingen waren, zegt mij genoeg over het kwaliteitsniveau van Nissan. Wat we hebben vervangen waren namelijk allemaal nog originele onderdelen. De uitlaat was 12 jaar. remslangen na 13 jaar vervangen, ach.... Wiellager na 13 jaar/160000 km..... Ach....

Vanwege de kosten die we hebben moeten maken wil ik de kosten niet op GOED zetten, maar betrouwbaar is en blijft de auto zeker.
(Hoe vaak zie je een Nissan/japanse auto met pech langs de kant van de weg.....?)

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.