Mitsubishi Outlander PHEV Business Edition (2015)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Outlander PHEV Business Edition |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2015 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 7 km |
KM-stand laatst | 2.500 km |
Eerste indrukken Outlander PHEV Business Edition X
- 2.500 km
Na het lezen van alle reviews, testen en wat er verder te vinden was, toch besloten om mijn Ampera in te ruilen voor een Outlander PHEV. Groter, praktischer en dit jaar nog voor 5 jaar op 7% bijtelling in te zetten.
Omdat ik als zelfstandig ondernemer de auto zakelijk koop, kritisch gekeken naar de extra's. Ik vind de Business Edition al heel compleet en heb daar alleen een trekhaak en dakdragers aan toegevoegd. In de X-line uitvoering (zeker met Cool Silver) vind ik de Outlander er echt een stuk beter uit zien.
Voor de net geen 40 mille die de Outlander dan kost, krijg je veel auto. Met name op de achterbank is de ruimte riant, de kofferbak is ook echt ruim. Toch is een Outlander maar 15 cm langer dan een Ampera en even breed.
In de reviews hier lees ik veel commentaar van met name verwende leaserijders, die het allemaal minder hoogwaardig afgewerkt vinden dan de Duitse premium bakkies waar men eerst in reed. Tja, dat zal wel een beetje zo zijn. Het hele multimediagebeuren werkt prima, maar is wel echt opgezet met Japanse ingenieurslogica. De navigatie werkt overigens prima en brengt je gewoon waar je moet zijn.
Dan het rijden met de Outlander. Je zit hoog en dat is toch wel lekker. Stoelen zijn prima, ook op lange ritten. Door de automaat en de elektrische aandrijflijn rijdt de auto heel relaxed en makkelijk. Ook bij hogere snelheden is hij stil, met name in lange bochten merk je dat het zwaartepunt laag ligt. Maar bij een snelle lastwissel (rotonde bijvoorbeeld) voel je wel dat je met een zware auto onderweg bent.
Qua verbruik wist ik prima waar ik aan begon. Van de Ampera had ik geleerd dat mijn rittenprofiel ideaal is voor een plugin hybride. Veel ritten tot max 50 km en af en toe een langere rit. En ik laad altijd als het kan (thuis en bij klanten). Daardoor kom ik met de Outlander tot 3 a 4 ltr. per 100 km gemiddeld. Nog steeds heel zuinig, maar ver van de fabriekswaarden. Nuchter beschouwd wel prima waarden voor zo'n ruime gezinswagen waar je alles mee kunt doen.
Je ziet de Outlander inmiddels veel op de weg, maar dat geldt ook voor 3-series en Golfjes. Ik ben inmiddels steeds meer gecharmeerd van japanse kwaliteit en foutloosheid. Hopelijk gaat deze Outlander me vele probleemloze km's vervoeren
Ik zal over een jaartje ofzo een update geven...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Mitsubishi Outlander
Had je deze auto's al gezien?

Mitsubishi Outlander 2.0 PHEV Executive Edition, Trekhaak, Xenon, Navi, APK 7-26
- 2014
- 136.611 km

Mitsubishi Outlander 2.0 PHEV Instyle, Camera, Navigatie, Schuif-kanteldak, Nap.
- 2013
- 195.802 km

Mitsubishi Outlander BWJ 2013 2.0 PHEV Instyle+ AUTOMAAT | TREKHAAK | LEDER | STOELVERW. | SCHUIF PANODAK | ADAPTIVE CRUISE | NAVI | CLIMA | PDC | LMV
- 2013
- 274.293 km
Lezersreacties (0)
Reageren