Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 DI-T 2WD First Edition (2018)

autoreview

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 DI-T 2WD First Edition (2018)

Signalement

UitvoeringEclipse Cross 1.5 DI-T 2WD First Edition
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2018
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf61.005 km
KM-stand laatst65.687 km
Lezerswaardering: 54%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nieuwe occasion

  • 65.687 km

Ik heb deze eclipse cross first edition gekocht omdat ik hem mooi vond om te zien en omdat hij anders is dan de doorsnee suv. Met name de achterruit in 2 delen onderscheidt hem van de rest. Dit vind je mooi of lelijk. Zijn opvolger is een stekkerhybride en deze heeft weer een "normale" achterruit.
De viercilinder 1.5 turbo intercooler met CVT rijdt heel vlot en ik heb nooit het gevoel dat ik vermogen tekort kom. Wel moet ik enorm wennen aan de voorwielaandrijving. Bij nat wegdek of vlot optrekken in een bocht op een kruising slaan de wielen snel door. Het verschil met mijn achterwiel aangedreven BMW 325 ti is dan best groot. Die had meer vermogen en kon dat ook beter kwijt. Maar ja, dat is de consequentie van kiezen voor een heel ander soort auto. (en een andere prijsklasse)
De CVT laat zich veel minder snel horen dan in de Honda Jazz van mijn vrouw. Het loeien bij een hoger toerental is veel minder aanwezig. Deze auto rijdt met veel comfort en veert comfortabel. Hij stuurt uiteraard minder strak, maar toch met gevoel.
Deze Mitsubishi is van 2018 en had 61005 kilometer gelopen toen ik hem kocht op 21-6 dit jaar. Inmiddels heb ik er ruim 4500 kilometer mee gereden, waaronder ook met een aanhanger op vakantie. Gemiddeld rij ik 1 op 14 omdat ik redelijk wat file heb onderweg of korte stukjes rij.
De rijhulpsystemen die erop zitten zijn ook uit 2018 en daar ben ik heel blij mee. Niets overheerst. Er zit geen snelheidswaarschuwing of concentratiealarm op. Rijstrookhulp moet je zelf aanzettten. (dus niet) en de botswaarschuwingen kan je met 1 knop uitzetten als je een aanhanger erachter hebt bijvoorbeeld of als je in de file zit. Verder ervaar ik de systemen als een goede aanvulling in plaats van een ergernis. De dodehoekwaarschuwing en parkeersensoren met 360 graden camera werken prima. Het Head Up Display is uitermate functioneel.Het enige wat ik nog wel zou willen is adaptieve cruisecontrol ipv de gewone.
Zitten er dan geen minpunten aan deze auto?
Helaas wel. Behalve de doorslippende voorwielen is de navigatie met carplay niet heel gebruiksvriendelijk. Elke keer met de usb kabel aansluiten is onhandig en het touchpad tussen de voorstoelen is een misser eerste klas. Het systeem zou ook wel veel sneller mogen zijn.
Ik wilde meer luxe dan de BMW van 21 jaar oud en minder sportief (strak geveerd kartgevoel) en dat is zeker het geval. Geen spijt van mijn keuze. Hij voldoet uitstekend.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.