Mitsubishi Carisma 1.9 DI-D Classic (2003)

autoreview

Mitsubishi Carisma
Mitsubishi CarismaMitsubishi CarismaMitsubishi CarismaMitsubishi CarismaMitsubishi CarismaMitsubishi Carisma - interieur

Signalement

UitvoeringCarisma 1.9 DI-D Classic
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf178.000 km
KM-stand laatst378.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Je blijft lachen :-)

  • 312.000 km

Omdat mijn vorig lpg-autotje een serieus probleem had en ik veel reed, zocht ik iets degelijks, veilig, stevig, met goeie zit en niet zo duur.

De politie had hem al ingereden tot 178 dkm. Na een d-riem-wissel (iedere 90 dkm) en reparatie van piepende veerschotels rijdt ik alweer 125 dkm, nu 312dkm.
Af en toe moet er iets gebeuren, dat is logisch bij deze standen. De betrouwbare Renault motor laat de Verstappens in kou staan, hier zijn het alleen de bijbehorende onderdelen. Turbo bij 300, waterpomp bij 250 dkm, gloeibougies vervangen bij 260, laatst nog remmen vervangen. Dynamo bij 270. Ook een keer de EGR klep, toen gaf die heel veel zwarte rook.
Wat wel onhandig is, soms blijven de remmen hangen. Dan vervuilen ze en zijn ze niet meer gangbaar.

De auto rijdt niet zo snel, zeker niet doen als de diesel nog koud is. Daarentegen is die wel behoorlijk efficient, op snelweg stukken 1 op 18,5 (was eerder 1 op 20). Qua banden koop ik altijd energy-savers.
Er past veel in, hij was als heel veilig getest en de stoelen zijn gemaakt voor grote mensen.

Tegenwoordig schrik ik van de prijzen van vergelijkbare auto's met de km-stand waar ik deze mee heb gekocht.
Onderhoud laat ik doen bij een betrouwbare garage met kennis. Bij de dealers voel ik me genept, bij de beun stellen ze de remmen verkeerd af.

De tips bij aankoop: check het onderhoudsboekje, iedere 90 dkm d-riem, waterpomp ong 250 dkm, turbo bij mij 300 dkm. Gloeispiralen bij 250 dkm (moet je zelf om vragen bij garage). Remmen moeten gangbaar zijn, bij brandlucht blijft rem hangen (zie ook het slijpsel op de velgen), check de koplampen op transparantie, kan een apk-afkeur of reparatie zijn (poetsen met witte tandpasta). Deze motor F9Q hangt ook in Renault auto's, de Mitsu Space Star en Volvo S/V40 uit Born (iets gewijzigd).

Auto ingeruild

  • 378.000 km

Na 7 jaar trouwe dienst, zo af en toe een serieuze onderhoudsbeurt toch afscheid genomen van de green-machine. In totaal 200k km gereden.

Hoewel de auto zeker naar 400k of misschien wel 500k km doorgereden kan worden wilde ik iets anders. De turbo was vervangen bij 300k, dat was ongeveer 1400 euro (egr klep was ook stuk gegaan). Verder was het ideaal rijden met 1/20 met diesel ongeveer 5-6 cent per km. De 40-50 liter tank is goed voor 1000 km actieradius.

Nu een Volvo V70 op gas.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.