Mini Cabrio Cooper S (2018)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Cabrio Cooper S |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2018 |
Jaar van aanschaf | 2018 |
KM-stand laatst | 1.050 km |
Kennismaking
- 1.050 km
Na lang wikken en wegen besloten om toch maar weer een 2de auto aan te schaffen. De 1ste auto is een company car die we vooral zakelijk gebruiken en allround moet zijn. Een paar keer een "fun"-auto gekozen, maar daar heb je dan spijt van als je een keer naar de Ikea moet.
De 2de auto (de Mini dus) mag nu dienst gaan doen als fun-auto. En na wat dagen rijden op de buitenwegen, bergwegen etc. kan ik al bevestigen dat het fun gedeelte wel snor zit.
De Mini CooperS Cabrio waarover ik het hier heb is een zgn full option uitvoering die in Nederland een idiote €50.000+ zou moeten kosten. Ik woon gelukkig in Duitsland en dan is het een stuk minder, maar nog steeds duur. Voor zo'n kleine auto kun je er fraaie opties op krijgen die voorheen alleen maar in andere segmenten te krijgen waren (Full LED verlichting met automatische grootlicht schakeling, Head Up Display e.d.), daarnaast is dit de 2018 uitvoering waarbij vooral de upgrade van de automaat naar een dubbel koppelings exemplaar de moeite van het noemen waard is. Met deze automaat en de 192pk motor en de sportieve uitlaat klinkt en rijdt het fantastisch (inclusief schakel-plofjes en ronken als een meer-dan-vier-cylinder). En als kers op de taart blijkt de auto ook nog eens zijn eigen logo op de grond te projecteren als welkom (zie foto's)!
Voor de grootte rijdt de auto ook erg volwassen en sportief, op de genoemde buitenwegen typeert het gedrag zich kart-achtig (bekend van de Mini natuurlijk) en super stabiel. Op de snelwegen voelt ie zich echter ook volledig thuis bij alle snelheden. Het verbruik blijft hierbij redelijk vriendelijk (tussen de 6 en 7 l/100km).
Open rijden gaat ook bij temperaturen rond de 3gr en op besneeuwde wegen, als Cabrio fan wil ik natuurlijk het liefst altijd open rijden. Bij hoge snelheden kun je dat echter maar beter niet doen, de wind blijft redelijk uit de auto, maar het geluid is niet meer zoveel fun.
Komende tijd gaan we er veel kilometers mee maken en ik zal het verslag dan ook up-to-date houden. Wat foto's van de auto worden ook nog toegevoegd.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Mini Cabrio 1.5 Salt Edition Voorruitverwarming/DAB/15'LMV/Bluetooth
- 2019
- 49.956 km

Mini Cabrio Business Edition 33 kWh | CARPLAY | Half LEDER ✅ 1e Eigenaar *HEMELVAART OPEN v.a 11u tot 17u*
- 2021
- 37.365 km

Mini Cabrio 5-Deurs (f55) 1.5 60 Years Edition 136pk | Pano | Keyless | Union Jack | Harman/Kardon | Sensoren | Carplay
- 2019
- 97.966 km