Mercedes-Benz SL 55 AMG (2003) #2

autoreview

Mercedes-Benz SL 55 AMG (2003)

Signalement

UitvoeringSL 55 AMG
Versnellingen5, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2018
KM-stand bij aanschaf125.000 km
KM-stand laatst125.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Mercedes sl 55 amg

  • 125.000 km

Omdat er 2 autos in mijn garage stonden, namelijk een smart roadster en een jaguar xkr welke beide alleen met mooi weer werden gebruikt heb ik de keuze gemaakt om wat anders aan te schaffen. Omdat ik in praktijk alleen de smart pakte omdat met mooi weer graag in een cabrio rijd is de keuze gevallen op een sl 55 amg

Gezien ik beide autos in wilde ruilen was het nogal veel gedoe om aan een sl 55 amg te komen. Het werd dus een aangepast model, met vleugeldeuren, een slr neus en een aangepast vermogen van rond de 600 pk. De handelaar in kwestie zou de auto goed afleveren zodat ik het eerste jaar geen rare kosten had. Veel vertrouwen had ik daar niet in. Achteraf naar goed dat ik wat budget heb vrijgemaakt om de auto gelijk goed aan te pakken. De aanpassingen zijn trouwens gedaan in het verleden door Trasos. Dit bedrijf bestaat niet meer, maar voor iedereen die nieuwsgierig is google er even op. Na veel zoekwerk op internet heb ik het telefoonnummer van de persoon die deze auto heeft aangepast gevonden. Hij vertelde mij dat deze auto op maat gemaakt was als sl65 amg. Vandaar ook de foute badges, deze verwijder ik zo spoedig mogelijk. Nou ja nu de auto aan het aanpakken. Mij is toegezegd de geschiedenis van de auto mij na te sturen. We gaan zien of dit gebeurd. Kortom dit is een dure auto zonder geschiedenis. Mocht iemand die dit leest de auto herkennen hoop ik dat hij of zij mij even mailt. Nou wat is er aangepakt:

- motor heeft een beurt gekregen, alle filters en olie
- remschijven vervangen natuurlijk ook de remblokken
- vouwdak hersteld, gelukkig veel op youtube te vinden
- accus vervangen. Deze waren op, echter bij het starten waren ze bij het bedrijf waar ik de auto gekocht heb zo slim geweest de booster op de accu in de kofferbak te zetten. Na veel zoeken er achter gekomen dat een hoofdzekering er uit lag
- intrieur filters vervangen

25 -2-2018
Zonder gekke storingen kunnen rijden. Nog wel een lijstje met dingen die ik wil aanpakken. Maar even genieten. Ondanks de kou toch het dak naar beneden. Eerste in druk wat een power en wat een geluid! Met de jaguar was ik bang voor bekeuring, hier ben ik bang voor mijn rijbewijs. Met 80km per uur gas geven betekend dat je wielen staan te spinnen als je de traction control uit
hebt. De nieuwe remmen zorgen ook dat je zo stil staat. De 400 pk van de jaguar was zeker niet weinig, maar dit is in mijn ogen een serieuze sportauto met het comfort van een gt. Het is een makkelijk te rijden auto, waarvan je niet merkt dat deze zo groot en zwaar is. In de komende weken zal ik het abc systeem voorzien van nieuwe olie, maar ondanks dat iedereen bang van het onderhoud hieraan word vind ik het echt wel een meerwaarde aan de auto. Ik zal op jacht naar nieuwe velgen want er is aan 1 gelast.


7-4-2018

Ondertussen een meeting met de AMG club gehad en diverse ritjes gedaan. Originele velgen kunnen kopen en hierdoor word de auto beschaafder. Wat ik persoonlijk helemaal niet erg vind. Aangezien ik totaal geen geschiedenis bij de auto had was ik al uitgegaan dat ik kosten zou maken voor onderhoud. Echter nu 1000 km verder en ja hoor de wel bekende ABC melding op het dashboard. Bij deze het advies, reserveer geld voor onderhoud en volg groepen op internet over je auto. Ik heb zelf een storing van het dak kunnen verhelpen door youtube. Naja een update volgt wel weer!

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.