Mercedes-Benz GLB 200 d 4MATIC (2020)
autoreview
Signalement
Uitvoering | GLB 200 d 4MATIC |
---|---|
Versnellingen | 8, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2020 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 4.000 km |
KM-stand laatst | 84.000 km |
Rijdt heerlijk, maar storende elementen
- 48.000 km
Ik heb inmiddels al heel wat auto's mogen rijden, maar geen enkele auto reed zo fijn als de GLB! Ook andere gerenommeerde Duitse merken niet.
De wegligging is superstabiel, elke bocht wordt moeiteloos genomen. De motor is heerlijk krachtig, altijd fijn om te merken dat er veel reserve is als je bijvoorbeeld wilt inhalen.
Helaas is de auto minder betrouwbaar dan je zou mogen verwachten van zo'n topmerk. Soms valt de turbo uit, vooral als je met cruise control ingesteld een berghelling op gaat. Om het op te lossen moet ik dan stoppen en opnieuw starten; superirritant én gevaarlijk. Er komt overigens geen melding als de turbo uitvalt, dit is dan achteraf ook niet uit te lezen door de garage.
De electronica is verder ook niet 100% betrouwbaar, soms verschijnen er meldingen waarmee je onmiddellijk moet stoppen, maar na het opnieuw starten zijn deze meldingen ook weer verdwenen (en zijn ze ook niet opgeslagen om te worden uitgelezen).
Het MBUX systeem heeft teveel mogelijkheden, je zoekt je soms wezenloos en na een update ben je al je persoonlijke instellingen kwijt. Omdat de auto is uitgerust met een harde schijf is het niet mogelijk handmatig te updaten, dit is alleen online mogelijk voor 1 land. Dit is erg vervelend wanneer je kaarten wilt updaten bijvoorbeeld.
De ingebouwde electronische veiligheidsmaatregelen doen me sterk aan mijn moeder denken, paniekerig en eerder gevaarlijk dan veilig. De adaptive cruise controle is slecht te gebruiken op de NL snelwegen; als er iemand een gaatje voor je ziet en invoegt, staat de GLB boven op de rem, veel te abrupt en veel te sterk geremd. De camera spookt ook regelmatig, remmen omdat hij denkt iets waar te nemen.
De lane assistent is het meeste gevaarlijke onderdeel; zet je die niet uit en ga je over de streep, dan schrik je je bijkans een hartaanval, de auto remt zeer sterk en stuurt bij. Ik heb begrepen van de dealer dat sommige veiligheidsmaatregelen permanent uit kunnen worden geschakeld tegen flinke betaling en schriftelijke verklaring dat Mercedes niet aansprakelijk is.
Samengevat ben ik heel blij met de auto, maar alle poespas had er voor mij niet in gehoeven en is wel een flinke domper op mijn rijplezier.
Goodbye GLB
- 84.000 km
Tot grote schrik en verdriet is mijn GLB volledig uitgebrandt. Alle veiligheidssignaleringen ten spijt was er geen enkele aanwijzing voor de brand en ging er geen enkel lampje branden.
Naderhand nog met de dealer gesproken, maar die was alleen maar bang voor beschuldiging van de verzekeraar. Een gemiste kans, ze hadden me een andere auto kunnen verkopen...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.