Mercedes-Benz A 160 CDI Classic (2001)

autoreview

Mercedes-Benz A-klasse
Mercedes-Benz A-klasseMercedes-Benz A-klasseMercedes-Benz A-klasseMercedes-Benz A-klasseMercedes-Benz A-klasseMercedes-Benz A-klasseMercedes-Benz A-klasseMercedes-Benz A-klasse - interieurMercedes-Benz A-klasse - interieurMercedes-Benz A-klasse - interieur

Signalement

UitvoeringA 160 CDI Classic
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf120.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

In 2002 de A-klasse 160 cdi Classic uit 2001 aangeschaft. Ik voelde mij een koning! Mijn eigen Mercedes. Was meteen bevangen door het lijnenspel van de A-klasse. Mijn budget was beperkt dus de enige optie die er te vinden was op de A was een comfort pakket (airco en regensor+auto dimmende spiegel). Verder had de auto electrische ramen voor en electrische spiegels. Maar het maakte niet uit dat er geen cruise control was en ook geen afstandbediening op de vergendeling, het was mijn eigen Mercedes! Heb met erg veel plezier rondgereden. Reacties van het publiek (helemaal toen want het model was net gelift) waren ook erg leuk. Deed een beetje denken aan het 2CV gevoel......

Weggedrag en motorvermogen was niet spannend. Door alle anti-kantel electronica vond er weinig communicatie plaats tussen de ondergrond en de chauffeur, nadeel als je een stuurman(vrouw) bent voordeel als je van comfort houdt. De A-klasse blijf ik een ruimte wonder vinden. 4 volwassenen plus bagage vond ik geen probleem. De zitpositie was erg prettig omdat je wat hoger zit en met je kont maar iets hoger zit dan de hoogte van je voeten. De stoelen waren erg comfortabel en de stuurinrichting plus schakelbak deden hun werk uitstekend. Alles was erg comfortabel. De speakers waren echter van zeer slechte kwaliteit. Alles harder dan stand 10 op mijn radio was ze teveel en resulteerde in een overweldigend concert van gekraak en geruis Veel mensen vinden dit geen echte Mercedes, maar vooral qua weggedrag en details is het echt een Mercedes. Alles is doordacht, het weggedrag is lui en de kwaliteit is goed. Bijkomend voordeel is dat (destijds) de Stergam garages erg klantgericht waren. Ik kreeg steevast de C-klasse als vervangende auto mee en met de interval dat ik bij de garage stond (zie hieronder) was dat echt niet vervelend! Het blijft leuk om als 20 jarige snotneus in je spijkerbroek tussen de grijze pakken te lopen in de o zo keurige showroom van Mercedes (Stergam).

PROBLEMEN

Problemen:

Het zijn er behoorlijk wat en ik denk dat dit toch met de hoge kilometerstand te maken heeft waarmee ik hem gekocht heb (de auto had in 1 jaar tijd 120000km gereden). Ik blijf erbij dat het in mijn geval pech is geweest. Het is een tijd geleden maar uit mijn hoofd zijn dit de problemen die ik gehad heb:

motormanagement storingsmeldingen
defecte kompressor
olie lekkage
defecte remmen, reminrichting is compleet vervangen
stuurbekrachtiger defect

Ik ben uiterst serieus als ik zeg dat ik met deze auto iedere twee maanden bij de garage heb gestaan. Gelukkig ben ik door de dealer goed geholpen en hebben de defecten mij nagenoeg niets gekocht. De bovenstaande problemen zijn steeds terugkerende problemen geweest.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz A-klasse

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.