Mazda 6e 245pk 80 kWh Takumi Plus (2025)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | 6e 245pk 80 kWh Takumi Plus |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2025 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand laatst | 13.445 km |
goed behalve bellen
- 4.000 km
De Mazda 6e is in veel opzichten een bijzonder prettige elektrische auto, met een duidelijke focus op comfort en afwerking. Toch zijn er een paar punten waar hij het aflegt tegen concurrenten zoals modellen van Volkswagen.
Kritiekpunten
Het meest opvallende minpunt is de belkwaliteit. Die is merkbaar minder dan bij Volkswagen: gesprekspartners geven regelmatig aan dat ik ver weg klink. Voor wie veel belt vanuit de auto is dat simpelweg een gemis.
Daarnaast valt in de winter het verbruik tegen. Met koud weer loopt dat op richting 19 kWh per 100 km, wat direct invloed heeft op de actieradius. Die zakt dan fors, waardoor ik soms onverwacht moet laden. Dat maakt de auto minder voorspelbaar dan een vergelijkbare Volkswagen EV, die zijn resterende actieradius consistenter lijkt te managen.
Pluspunten
Daar staat veel tegenover. De bekleding met suède voelt hoogwaardig aan en geeft het interieur een warme, luxe uitstraling. De auto rijdt soepel, is comfortabel afgestemd en nodigt uit tot ontspannen rijden. Ook het audiosysteem is van hoog niveau en maakt lange ritten aangenaam. Verder is de Mazda 6e ruim, zowel voorin als achterin, wat hem geschikt maakt voor dagelijks gebruik én langere reizen.
Ik zal weer wat posten als ik rond de 10.000 zit.
De tussenstand
- 13.445 km
Na 13.000 km kom ik tot bijzondere conclusies. De nmc accu laadt in de winter sneller dan de lfp versie van 68kw. En heeft meer bereik -relatief gezien- in de winter. Hij haalt ongeveer de fabrieksopgave met snel laden. En dat is sneller dan wat ik hier hier lees over de lfp versie. Dus alle recensies - dat je af moest blijven van de long range - kunnen de prullenbak in. Nu nog de zomer afwachten :)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Mazda 6e
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Is een ‘long range’ Mazda 6e sneller op een lange rit?

Praktijkervaring Mazda 6e: wat vinden gebruikers van hun Chinese Mazda?

Zo gaan onze elektrische middenklassers met kou om: updates Mazda 6e en VW ID7

Tegen de Mazda 6e bewijst Tesla Model 3 dat het behalve goede EV ook een goede auto is




