Mazda 6 SportBreak 1.8 Touring (2002)

autoreview

Signalement

Uitvoering6 SportBreak 1.8 Touring
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2002
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Allereerst vind ik het een zeer mooi model. Mazda zit weer op het juiste spoor. Kleur is blue pacific wat de auto goed staat.
Auto bevalt prima. De motor is zeer soepel en het is geen probleem om laag of hoog in de toeren te rijden. Het motorgeluid is wel hoorbaar maar zeker niet hinderlijk aanwezig. Persoonlijk vind ik de 1.8 stiller dan de 2.0, een reden om voor de ’lichtste’ motor te kiezen zeker omdat deze motor voldoende krachtig is (120pk).
Ook op een inmiddels gemaakte vakantietrip naar Zuid-Frankrijk met volle bepakking voldeed de motor goed. Op steile hellingen valt de snelheid wel wat terug maar op de afdalingen blijft de auto maar doorgaan tot boven de 200 km/u, indien gewenst. Het brandstofverbruik schommelt al naar gelang de rijstijl tussen de 1:10/11,5.
Er kan op een comfortabele manier, desgewenst met de cruise control aan, hoge gemiddelden worden gereden.
Het weggedrag en stuureigenschappen zijn zeer goed.
De auto is ruim, mooi afgewerkt en rammelvrij.
De auto rijdt gewoon heerlijk en soepel.

Auto is zeer compleet; 6 airbags, cruisecontrol met bediening op het stuur, climatcontrol, radio bediening op het stuur. Leuke optie is de achterspoiler die de auto goed staat. Minder lovend ben ik over de geluidsinstallatie. De achterspeakers zijn beneden de maat en de voorspeakers zijn redelijk. De achterspeakers zijn inmiddels vervangen door Kenwood speakers, hetgeen de geluidskwaliteit verbeterd heeft. De geintegreerde radio/cd speler is wel goed doch niet zo krachtig. Deze is inmiddels aangevuld met een Sony (4x55 watt) versterker, uit de Mazda6 accessoiresfolder, welke door de dealer keurig achter het dashboard is weggewerkt. Hierdoor is een betere geluid verkregen met meer dynamiek.
Verder is de auto inmiddels uitgerust met lichtmetalen velgen. De originele wieldoppen staan niet echt mooi en de auto vraagt om een grotere velg.
Gezien de hoge ET waarde van 50 is dit op de vervangingsmarkt niet makkelijk te realiseren. Ik heb inmiddels de 16 ’ Parga velg met Bridgestone RE720 banden laten monteren. Dit is een originele Mazda velg die de auto zeer goed staat. Over de banden ben ik ook zeer te spreken. Niet meer herrie, wel nog scherper sturen.

PROBLEMEN

Geen.
Inmiddels km stand 48500. Gewoon normaal onderhoud. Banden vervangen bij 44000km voor dezelfde exemplaren. Achterbanden waren nog niet versleten doch waren aan het cuppen hetgeen irritant is. Remedie... tijdig wisselen van voor naar achteren.
De voorgeschreven onderhoudsbeurten zijn niet echt goedkoop, gemiddeld 265 euro kleine beurt, 375 euro grote beurt.
Update 5/2/2008; km stand is 57500. Geen problemen. Zelfs geen lampje !! Dit is toch wel klasse hoor. Betrouwbaarheid vind ik belangrijk. Auto wordt ingeruild voor een nieuw model mazda6 sportbreak. Dit keer de 2.0 S-VT vanwege geringe meerprijs, +27 pk, 6 bak en dubbele uitlaten.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.